Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek z psem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek z psem

Beka 10:28, 02 lip 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
Evchen napisał(a)
Cześć Beka Jak postępują prace? Rewolucja zakrojona na ogromną skalę- podziwiam i chylę czoła
Dosżły mnie słuchy pocztą pantoflową, że a'la Danusine ciurkadełko będziesz miała. Czy posiadasz jakąś instrukcję wykonania?...

Pozdrawiam
Ev.[/quote quo te
Witaj Evchen
Przepraszam, że nie odpowiadam od razu. Realizacja zbliża się do końca. Podziwiam Danusię, która po dniu pełnym pracy ma siłę wrzucać zdjęcia i je opisywać. Ja padam na twarz a jeszcze kotłują mi się w głowie następne problemy, które trzeba rozwiązać. Korzystamy z pomocy firmy, jednak nie jest to tak jak na fotorelacjach Danusi.
Jestem zauroczona ogrodem Danusi, zresztą jak większość nas. Moim marzeniem było mieć ciurkadełko. Myślałam najpierw o granitowej kuli, ale mój M. skłaniał się do czegoś większego. Jesteśmy w trakcie realizacji oczka inspirowanego Danusiowym. Robi to firma, której przekazałam zdjęcia i linki do programu Mai. Lada dzień napełnimy basenik wodą, ale po raz trzeci trzeba poprawić położenie kamieni- najpierw wystawały za dużo ponad powierzchnię, teraz są pod powierzchnią ... W trakcie wykonania są też dysze z których będzie ciurkać woda. Pytaj o konkretne rzeczy wtedy dopytam się męża bądź ogrodnika i postaram się udzielić odpowiedzi.Doślę link do stron z opisem ciurkadełka Danusi. Dostałam od Sebka ale skopiowałam i mam w poczcie domowej. Prześlę zdjęcia chociaż nie będzie realizacji z poszczególnych etapów.
Pozdrawiam
Beata
____________________
Ogródek z psem
Evchen 11:48, 02 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Cześć
Niestety, czasami tak jest, że to co proste jest skomplikowane i na odwrót, ale za to jaki będzie efekt końcowy,.. Zobaczysz, jeszcze z rozrzewnieniem będziesz wspominać te perypetie
Jeśli chodzi o moje pytania to jest ich mnóstwo Żeby Cię nie przytłoczyć i nie zniechęcić nie zasypię Cię wszystkimi naraz
- jakie zaplanowałaś wymiary - dł/szer/gł.
- jakie dysze podłączyć i jak je podłączyć? Gniazdko koło domu?... Pewnie musi być jakieś specjalne...

Pozdrowienia i cierpliwości w tworzeniu ciurkadełka

Ev
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Beka 23:59, 03 lip 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
Evchen napisał(a)
Cześć
Niestety, czasami tak jest, że to co proste jest skomplikowane i na odwrót, ale za to jaki będzie efekt końcowy,.. Zobaczysz, jeszcze z rozrzewnieniem będziesz wspominać te perypetie
Jeśli chodzi o moje pytania to jest ich mnóstwo Żeby Cię nie przytłoczyć i nie zniechęcić nie zasypię Cię wszystkimi naraz
- jakie zaplanowałaś wymiary - dł/szer/gł.
- jakie dysze podłączyć i jak je podłączyć? Gniazdko koło domu?... Pewnie musi być jakieś specjalne...

Pozdrowienia i cierpliwości w tworzeniu ciurkadełka

Ev


Witaj Ev
Przesyłam link, albo tak mi się tylko wydaje. Brakuje mi umiejętności informatycznych a nie mam dziś doradcy.
Na pytania odpowiem jutro. Dziś zostały zamontowane dysze, ale jakoś tak nijak sika. Właściwie wcale nie sika tylko leniwie spływa jak z węża do podlewania ogrodu. Jutro poprawka. Chyba jestem bardzo cierpliwa....
Pozdrawiam B.
Daj znać proszę czy udało Ci się skorzystać z tego adresu.
http://majawogrodzie.tvn.pl/177,Oczko-wodne-z-kostka-granitowa,porada.html
____________________
Ogródek z psem
Evchen 00:04, 04 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Cześć Beka,
nie wydaje Ci się, przesłałaś Widocznie już nie potrzebujesz doradcy informatycznego
Dzięki za link
Lepiej żeby dysze sikały, bo bez sikania to marny efekt Może one za leniwe są i jakoś je zmotywować ciśnieniem wody trzeba?
A na poważnie: z ogromną chęcią obejrzę zdjęcia Jakkolwiek by nie sikał i tak zazdraszczam

Ev
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Beka 00:16, 04 lip 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
Evchen napisał(a)
Cześć Beka,
nie wydaje Ci się, przesłałaś Widocznie już nie potrzebujesz doradcy informatycznego
Dzięki za link
Lepiej żeby dysze sikały, bo bez sikania to marny efekt Może one za leniwe są i jakoś je zmotywować ciśnieniem wody trzeba?
A na poważnie: z ogromną chęcią obejrzę zdjęcia Jakkolwiek by nie sikał i tak zazdraszczam

Ev


No jestem dumna. Początkowo miałam tyle problemów na forum, że już na zapas w siebie wątpię. Gdyby nie magnes jakim przyciąga do siebie ogrodowisko pewnie bym zrezygnowała przy rejestrowaniu. Też doszliśmy do tego, że za słabe dysze. Jak zobaczysz materiał Mai to tam mówi o dyszach spieniających. Jutro pstrykam. Dziś cięłam bukszpany i próbowałam nadać kształty cisom i się nie wyrobiłam Idę, bo M. na mnie mruga... Dobranoc B.
____________________
Ogródek z psem
Evchen 00:19, 04 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
To załącz też fotki bukszpanów Bo niedługo i u mnie pierwsze postrzyżyny
Dobranoc Beka

Ev
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Ana 09:22, 04 lip 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Zapowiada się fantastyczny ogródek!!!
Muszę przyznać, że jak pisałaś o murze to myślałam, że bardzo zmniejszysz nim powierzchnię...ale to co zobaczyłam!!! Ogródek wydaje się dzięki prostej sciezce i białemu murowi dużo większy! Brawo Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
grupa_trzyma... 14:22, 04 lip 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Hej! Beka, wpadłam sie przywitać! Jak tam postepy w pracach?
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Beka 23:02, 04 lip 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
Ev
skończyłam cięcie. Tak naprawdę nie mam tego dużo. Porządne trzy kulki, jeden stożek i jeden topiar, którego kształt próbuję wypracować od niedawna. Reszta to małe ...coś, które tylko z grubsza ma kulisty kształt. Czytam na Ogrodowisku, że koniec czerwca to czas cięcia... więc... do roboty.
Fotki załączę, ale się nie wyrabiam.


Ana
Ogród naprawdę zrobił się większy pomimo, że skróciliśmy go o 70 cm. Jednak zamknięcie osi widokowej murem, taras, który już jest no i ścieżka przez całą długość dało wrażenie przestrzeni. Część naszych znajomych się zachwyca (większość), innym się podobało wcześniej. My jesteśmy zadowoleni z efektów. Pozdrawiam

Agnieszko
Oj dzieje się. Mam nadzieję, że lada dzień koniec. B
____________________
Ogródek z psem
Beka 23:42, 04 lip 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
Ana
Ev
Agnieszka
I wszyscy, którzy kibicują... załączam zdjęcie zrobione przed chwilą

____________________
Ogródek z psem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies