Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

Pokaż wątki Pokaż posty

Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

Margo 20:36, 09 lis 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Herbicydy

Oj, będę działać
Jutro robię zakupy i do roboty, oba preparaty na pewno sie przydadzą
Pozdrawiam
Gosia
____________________
Gosia
Margo 20:36, 09 lis 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Herbicydy

Herbatkę tymiankową już wczoraj nastwiłam, niestety z zakupem kredy nie tak łatwo jest. Czy kreda bolońska pozłotnicza bedzie dobra ?
I jak często wykonywać opryski herbatką a jak częto octanem wapnia ???
____________________
Gosia
Margo 20:36, 09 lis 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Herbicydy

Pisze na tej kredzie: siarkowy węglan wapnia.
Może być to "siarkowy" ???
Sorki za pytanie ale chemik ze mnie żaden
____________________
Gosia
Mazan 20:36, 09 lis 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Herbicydy

Węglan wapnia można też kupić w aptece jako węglan wapnia strącony, możesz użyć również węglanu wapnia do odkwaszania wina jest w sklepach winiarskich, a także kredy dla malarzy w sklepach z art. artystycznymi. To, co podałaś ma siarkę czy siarczan? Trzeba pamiętać, że kwas octowy jest kwasem słabym natomiast siarkowy - mocnym kwasem i octan się nie wytrąci.
Wiem, że niektórzy czynili próby z wapnem hydratyzowanym, lecz w tym przypadku trudno o zachowanie proporcji, a preparat jest ciągle w fazie prób i czasem trzeba samemu obserwować co się dzieje. Jak do tej chwili nic negatywnego nie zachodzi, ale pozytywnych danych jest bardzo dużo. Stosowany od wczesnej wiosny zapobiega: na owocowych - parchowi jabłoni i gruszy, drobnej plamistości liści, moniliozie, na warzywach - askochytozie, mączniakom, alternariozie i wielu innym. Zgłoszeń o pozytywnym oddziaływaniu na rośliny jest jeszcze więcej - wielu opryskuje rośliny ozdobne.
Sam stosuję opryski min. trzy razy w miesiącu i nie ma żadnych chorób, a muszę chronić warzywa i ozdobne czego chemią uzyskać się nie dało.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Margo 20:36, 09 lis 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Herbicydy

CaSO4, siarkowy węglan wapnia - cos takiego znalazłam tylko w opisie, z chemii noga jestem wiec nie wiem czy to siarka czy siarczan .
Kupiłam ją własnie w sklepie z art. artystycznymi jako kredę.
____________________
Gosia
Margo 20:36, 09 lis 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Herbicydy

O, coś takiego znalazłam w necie...
Siarczan wapnia, CaSO₄ – nieorganiczny związek chemiczny, sól kwasu siarkowego i wapnia. Występuje w przyrodzie w postaci mineralnej m.in. jako anhydryt.
To takie cos może byc czy szukać dalej ???
____________________
Gosia
Mazan 20:36, 09 lis 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Herbicydy

Margo to siarczan wapnia - składnik gipsu. Nie nadaje się.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 20:36, 09 lis 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Herbicydy

Jeśli są trudności z nabyciem kredy proponuję "anser kreda malarska", która u mnie sprawdza się jak należy, a zakupiłem przez internet.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Margo 20:37, 09 lis 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Herbicydy

Mazan, dziękuję za odpowiedzi i cierpliwość
Jeszcze jutro zajrze w jedno miejsce a jak nie bedzie to zamowię tą którą podałeś.
A oprysk z herbatki już zrobiony
____________________
Gosia
Agania 20:39, 09 lis 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Herbicydy

Mazan napisał(a)
Nie wydaje mi się. Opracowany został jako fungicyd, a stał się dodatkowo stymulatorem wzrostu. Na owady jest wypróbowywany inny o nazwie Herbatka tymiankowa. Przygotowanie: do 1 i1/2 l butelki wsypać susz ziół tymianku 1op. 20g i oregano tak samo. Wlać 1/2l wódki oraz 1/2 l wody przegotowanej i ostudzonej, odstawić na dobę. Po przecedzeniu wsypać ponownie wilgotne zioła do naczynia i zalać pół litrem wrzątku. Szczelnie przykryć - ulatnia się substancja czynna - i odstawić do wystudzenia. Przecedzić i zmieszać razem.
Użwać 150 ml na 2 - 3 litry wody. Nie mieszać z octanem wapnia. Jeśli pryskać to najpierw herbatką, a następnego dnia można użyć octanu - odwrotnie dopiero po 7 dniach.
Obecne wyniki mówią o dużej skuteczności p/komarom, muszkom i in. owadom, więc możliwe, że i u Ciebie poskutkuje.



Pozdrawiam


Walerek jesteś prawdziwym skarbem na ogrodowisku, właśnie przyrządziłam herbatkę tymiankową, uratowałeś moje lilje wodne i warzywnik, który obsiadły mszyce, myślałam, że już po moich zdrowych uprawach, a tak i warzywka będą zdrowe, lilie wodne, rybki i wszelka fauna i flora przeżyje......dziękuję ci za tę receptę i przepis na zdrowie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies