Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Martka 20:02, 01 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Joku napisał(a)



Jolu, zrobiłaś nam piękny spacer Ta żwirowa ścieżka prowadząca do domku ogrodnika tworzy piękną oś widokową. A co tu rośnie jako obwódka? Czy to żurawki? Jakie?

Joku napisał(a)



Jak nazywają się te hosty i ich sąsiadka? Świetne, chętnie bym ściągnęła do siebie na taras (mam północny) takie zestawienie

Joku 12:20, 02 lip 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Jako obwódka rośnie bodziszek Renarda, nazwy hosty nie znam, prawdopodobnie kupiona jako nn. Obok rośnie suchodrzew mirtolistny. U mnie rosną w doniczkach na ganku od strony wschodniej. Chyba im pasuje. Tą hostą mogłabym się podzielić bo się rozrosła. Delikatna jest.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Martka 16:14, 03 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Jolu, bodziszek Renarda ma piękne liście, zachwyciły mnie, gdy miałam okazję obejrzeć je z bliska. Jako obwódka jest także zachwycający. Gdybyś kiedyś chciała jakiś nadmiar hosty usunąć z donicy, daj proszę znać, jestem chętna, podoba mi się wyjątkowo. Kolor i kształt liścia. Jak zimuje suchodrzew?
Kordina 14:11, 07 lip 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Jolu za Twoją poradą obcięłam po przekwitnięciu bodziszka wysokiego i rewelka, ma tak zdrowe długie łodyżki z liśćmi na ok 40 cm, a że warunki miałam wyśmienite, jeśli chodzi o deszcze to rosną jak szalone (niestety chwasty też ) i czekam na drugie kwitnienie.
Rozanki od Ciebie 2 x większe niż były, chyba na hormonach wzrostu
Nawodnienie z nieba zrobiło swoje - pozdrawianki
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Joku 20:15, 07 lip 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Ciekawa jestem czy ten wysoki bodziszek zakwitnie drugi raz. U mnie mu się nie zdarzyło. A Rozanki trafiły w dobre ręce to i rosną.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
KasiaBawaria 10:45, 08 lip 2022


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Piekna masz te roze Swoje bodziszki tne po kwitnieniu i czesto zakwitaja poraz dugi ale mniej obficie.
____________________
Zapraszam na kawe
mirkaka 12:00, 10 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510


Czy Ty masz białego ostrogowca?
Co to za roślinki niziutkie kwitnące na ciemny róż przy ścieżce?
Nie wiedziałam, że masz tyle róż Wspaniałe
A lawenda w przedogródku ogromna
I groszek zauważyłam na płocie, jadalny?
jednym słowem, masz ślicznie
Pompa ciepła już działa?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 17:31, 10 lip 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Kasiu, lubię moje róże i cieszy mnie że rosną i kwitną. Ale to nie są duże okazy. Też bym chciałą żeby bodziszek zakwitł drugi raz. Chyba muszę mu znaleźć lepsze miejsce.

Mirka to coś kwitnące na biało to powojnik prosty, kwitnie na biało a liście powinien mieć czerwonawe ale u mnie jest zielony. Niby wystawa południowa ale za mało słońca? Roślinki przy ścieżce to goździki, nie pamiętam odmiany. W rzeczywistości mają ładny czerwony odcień, nie umiem oddać ich rzeczywistego koloru. Róż trochę mi się uzbierało ale wielkość nie poraża. Gdzie im do twoich olbrzymów. Lawenda faktycznie jest olbrzymia ale to jej prawdopodobnie ostatni rok. Dzisiaj właśnie wykopałam bukszpana w przedogródku i przeniosłam w inne miejsce (M pomógł), wykopałam dwie róże, zostały mi do wykopania jeszcze dwie. Wszystko to reorganizacja związana z pompą. Ekipa ma się niby pojawić jutro. Ale czy się pojawi? Jakoś nie mam zaufania do trzymania się terminów przez tzw. fachowców różnej maści.
Groszek zjedzony, ale pojawił się groszek pachnący którego posadziłam równolegle i myślałam że gdzieś mi przepadł.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Rumianka 22:10, 10 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Joku napisał(a)
Róże, Westerland zaczęła jako jedna z pierwszych



Comte de Chambord wczoraj jeszcze w pąkach, dzisiaj pierwsze w pełni rozwinięte kwiaty, pięknie pachnące



Rose de Rescht była nieco szybsza



Ghislaine de Feligonde, rośnie w cieniu, jedynie "góra" ciągnie do słońca


Zakochałam się w tych Twoich różach co jedna to piękniejsza, a widać masz ich sporo. Piękne.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
GorAna 22:28, 12 lip 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16073
Jolu, Ogród już Ci pięknie wydoroślał
Roślinki wspaniale się uzupełniają i podkreślają urodę sąsiada. Teraz pozostało tylko siedzenie i napawanie się soczystością
Pozdrawiam aserdecznie
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies