Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 18:26, 10 lut 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Tu widać ją w całości, w wysokiej donicy



I drugie kwitnienie z 5.09 (z przodu jest Red Leonardo da Vinci)





Zdjęcia nie są rewelacyjnej jakości, ale nic lepszego nie znalazłam .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
vita 19:44, 10 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Ależ ta Burgundy Iceberg piękna!
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Joku 20:30, 10 lut 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Jak rozkwita to robi wrażenie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
sylwia_slomc... 21:42, 10 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Hej Jolu Dopiero dzisiaj miałam chwilkę by pospacerować po Twoim starym ogrodzie, piękny był
Pospacerowałam też choć wybiórczo raczej po Twoim obecnym i pięknie się zmienia, dojrzewa, rośliny zdrowe, masz do nich rękę
Mam pytanie o derenia kanadyjskiego, on rozłogami podziemnymi się rozrasta? Jeśli tak to mogłabym liczyć na sadzoneczkę? W jakich warunkach u Ciebie rośnie?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joku 21:59, 10 lut 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Dereń u mnie trochę wędruje, wymaga kwaśnego podłoża. Raczej rośnie wolno, przynajmniej tam gdzie go posadziłam. Mogę trochę ukopać, ale nie będą to duże sadzonki. Posadź w donicy, powinien się ukorzenić. Podaj adres na pw, wiosną wyślę.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
April 13:05, 11 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10163
Jolu, bardzo dziękuję za fotki Burgundy Iceberg. Powiem tak, moje dwie, nawet jakby zebrać je razem to nie dają takiego efektu jak twoja. Masz piękny egzemplarz i widać że jej dobrze w tej donicy.
Ja bardzo lubię tę różę za delikatność jej kwiatu i z białawe spody płatków. Wyglądają cudnie. Tym bardziej mi szkoda że takie rachityczne są u mnie. Mam nadzieję że przesadzenie poprawi ich kondycję choć wiem że to nie stanie się od razu pierwszego sezonu. Pewnie trochę odchorują.
Jeszcze raz napiszę, twoja jest faktycznie piękna
____________________
April April podbija las Mazowsze
Joku 15:53, 11 lut 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Lubię w tej róży aksamitność płatków, nie lubię ich przekwitania. Wtedy mija cały jej urok, wiszą takie smętne "szmatki". Staram się systematycznie je wycinać. Nie wiem jak się zaprezentuje w tym roku, mam problem z nawożeniem donic. Chyba daję za mało nawozu bojąc się że przedobrzę i że dojdzie do zasolenia podłoża.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 16:47, 11 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
April napisał(a)
Jolu, bardzo dziękuję za fotki Burgundy Iceberg. Powiem tak, moje dwie, nawet jakby zebrać je razem to nie dają takiego efektu jak twoja. Masz piękny egzemplarz i widać że jej dobrze w tej donicy.
Ja bardzo lubię tę różę za delikatność jej kwiatu i z białawe spody płatków. Wyglądają cudnie. Tym bardziej mi szkoda że takie rachityczne są u mnie. Mam nadzieję że przesadzenie poprawi ich kondycję choć wiem że to nie stanie się od razu pierwszego sezonu. Pewnie trochę odchorują.
Jeszcze raz napiszę, twoja jest faktycznie piękna


Ja też mam tę róże, rośnie już kilka lat i niestety nie jest okazała, cięgle kilka pędów i to marnych, ale i tak ją lubię za te aksamitne płatki i ten ich kolor, niespotykany, u mnie rośnie w sąsiedztwie drzew, brzozy i modrzewia, pewnie ma mało światła i jedzonka
U Joli jest całkiem ładna jak na donice,
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
ewsyg 21:42, 11 lut 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Jolu, bardzo dziękuję za zdjęcia Burgundy
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Joku 12:31, 12 lut 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Co by nie pisać, BI ma urok i wdzięk (te aksamitne płatki, delikatny zapach). Mnie się spodobała. Uprawa pierwszej w gruncie się nie powiodła, została zdominowana przez bodziszka Rozanne więc postanowiłam spróbować po raz kolejny, w donicy. Ciekawa jestem na ile potrafię o nią zadbać w tym sezonie.

Mirka, Ewa dziękuję za wpisy.
Pochmurno u nas, ale temperatura poszła w górę do 7 st., śniegu nie widać i wiatru nie ma. Wyczuwam w powietrzu nadchodzącą powoli wiosnę.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies