Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

sylwia_slomc... 17:46, 12 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Joku napisał(a)
Dereń u mnie trochę wędruje, wymaga kwaśnego podłoża. Raczej rośnie wolno, przynajmniej tam gdzie go posadziłam. Mogę trochę ukopać, ale nie będą to duże sadzonki. Posadź w donicy, powinien się ukorzenić. Podaj adres na pw, wiosną wyślę.

Dziękuję Planuje go na leśnych rabatkach, one są zatrocinowane i tam ziemia o kwaśnym odczynie jest, czyli byłoby mu tam dobrze Wystarczy jedna sadzoneczka ja sobie potem roznożę jak się zacznie rozrastać Już daję adres
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joku 19:26, 12 lut 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Wyślę jak zrobi się cieplej .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Ewa777 21:20, 20 lut 2023


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Joku napisał(a)






Ta różyczka u Ciebie tak mnie zachwyciła, że po wizycie od razu kupiłam sobie dwie sztuki
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 09:29, 21 lut 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Burgundy potrafi robić wrażenie . Pamiętam że kupiłaś.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 13:40, 28 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Jola, co u Ciebie, zdrowa? Robisz już coś w ogrodzie?
Ja dziś mimo śniegu wyszłam, trochę poprzycinałam moją róże Gipsy Boy, ale ona jest nie do ogarnięcia, strasznie kolczasta i wieka
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 19:37, 28 lut 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Był problem z kolanem ale już opanowany. A wiadomo że ja dużo w ogrodzie robię na kolanach więc muszą być sprawne. Ogród mniej więcej ogarnięty, tzn. powycinałam suche badyle, większość traw, krzewy przycięłam jesienią więc teraz nie ma potrzeby ponownego cięcia. Robiłam powoli, w czasie dobrej pogody. W planach kolejne rewolucje w nasadzeniach bo wiele miejsc mi się nie podoba. No i największe wyzwanie czyli przedogródek. Ale póki co leży niewielka ilość śniegu, noce mroźne (dzisiaj było -7 st.) czyli w ogrodzie nic nie robię. Podziwiam ciebie że tobie się chciało. Cięcia cygańskiego chłopca nie zazdroszczę chociaż on taki piękny jak kwitnie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 21:34, 28 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10227
U nas też był podobny przymrozek. Fajnie, że z kolanem ok, trzymam kciuki by tak zostało no i podczytuję, że masz już dużo zrobione i duże plany na nowy sezon, będę kibicować
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Joku 15:56, 01 mar 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Basiu, dziękuję za trzymanie kciuków, ja najczęściej w ogrodzie pracuje właśnie na kolanach.
Dzisiaj ładna słoneczna pogoda, mróz w nocy zelżał. Wypatrzyłam pierwsze irysy w pączkach .
Wiosna idzie .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
sylwia_slomc... 21:15, 01 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Ty na kolanach robisz tak samo jak ja W kucki nie dam rady bo mi nogi cierpną i wstać nie mogę, na schyłku też nie dam rady bo jak głowa w dół to potem migrena trzy, cztery dni
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Martka 21:35, 01 mar 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Jolu, ja też na kolanach, znalazłam wreszcie dobry klęcznik, ciepły i miękki, bardzo mi zmienił komfort pracy.
Również czekam na przyjemne do pracy temperatury
Pozdrawiam serdecznie!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies