Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

jankosia 23:01, 26 sie 2017


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Kasya napisał(a)


ej no co ty...jaki szkodnik ??? nie lubisz sluchac jego muzyki ? nie poluj na niego


Kasia, przecież przestałam i wrzuciłam foto na różne grupy żeby dowiedzieć się czy to szkodnik czy nie. Ja muzyki mam tyle że nie wiem czy byś zasnęła Małż już mi czasem mówi żeby może chociaż skosić bliżej domu bo on spać nie może Mimo wszystko preferuję raczej drapieżne owadziska A ten jegomość to roślinożerny jest więc... Jakby cię uzdolniony gitarzysta okradał to byś miała coś przeciwko?
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Monka 07:22, 30 sie 2017


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
proszę o info co dzieje się z moimi bukszpanami pojawiły się na liściach jakieś białe obwódki - grzyb ?


____________________
Monika ogród i co dalej
Mazan 09:34, 30 sie 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Monka

To przędziorek bukszpanowy. Na str 16 chorób i szkodników bukszpanu masz pełny opis.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
marcin_pacyna 13:14, 30 sie 2017

Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 131
Witajcie.
Mam pytanie o promanal. Wiem, że się go używa w fazie pękającego pąka (marzec, ponad 12 st.), ale mam wrażenie, że na tym forum pisano również o możliwości użycia go (a wręcz potrzebie) na jesieni. Nie mogę jednak nigdzie znaleźć potwierdzenia tej informacji.
Czy należy użyć promanalu również pod koniec lata / początek jesieni, a jeśli tak, to kiedy dokładnie?
Pozdrawiam
Kasia73 15:34, 30 sie 2017


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Na pniu śliwowiśni znalazłam takie ślady, czy to może być mechaniczne uszkodzenie np. Podrapane przez kota, czy to ślady żerowania jakiegoś szkodnika? Śliwowiśnia zwróciła moją uwagę bo zaczęła gubić liście.

Mazan 19:09, 30 sie 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Marcin_pacyna

Środki olejowe można użyć w okresie bezlistnym, a jeżeli zrobisz tak wcześniej to przy opadnięciu 3/4 liści, iglaste muszą być w stanie uśpienia zimowego. Taki sposób wymusza sam preparat, który zatyka aparaty szparkowe i przetchlinki, czego skutkiem może być więdnięcie a nawet zamieranie drzew czy krzewów.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 19:12, 30 sie 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kasia73

Wygląda, że drzewko atakowała monilioza, czy zauważyłaś wcześniej jej objawy?


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
marcin_pacyna 09:43, 31 sie 2017

Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 131
Mazan napisał(a)
Marcin_pacyna

Środki olejowe można użyć w okresie bezlistnym, a jeżeli zrobisz tak wcześniej to przy opadnięciu 3/4 liści, iglaste muszą być w stanie uśpienia zimowego. Taki sposób wymusza sam preparat, który zatyka aparaty szparkowe i przetchlinki, czego skutkiem może być więdnięcie a nawet zamieranie drzew czy krzewów.


Pozdrawiam


Mazan, dziękuję. To poczekam do marca, będzie bezpieczniej. Uważasz, że raz w roku na przedwiośniu wystarczy?
Pozdrawiam
Kasia73 13:07, 31 sie 2017


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Mazan napisał(a)
Kasia73

Wygląda, że drzewko atakowała monilioza, czy zauważyłaś wcześniej jej objawy?


Pozdrawiam


Wcześniej żadnych oznak, gałązki nie zasychają, brak pleśni i/ lub nalotu. Czy gubienie liści może mieć związek z gradem?

Zrobiłam jeszcze jedno zdjęcie może będzie lepiej widać. Póki co podlałam mocno drzewo i posmaruję tą ranę maścią ogrodniczą.

Mazan 13:18, 31 sie 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kasia73

Wyjaśniłaś co może być przyczyną. Grad mógł uszkodzić drzewko i przyczynić się do masowego opadania liści. Zasmaruj maścią, a po opadnięciu liści opryskaj miedzianem jesienią i wiosną.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies