Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

mmeg 08:35, 07 wrz 2017

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 89
Witam ponownie! Mazanie znowu zwracam się do ciebie z problemem. Mój trawnik opanowały grzyby,jest ich coraz wiecej. Jak sie ich pozbyć?



Mazan 10:31, 07 wrz 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Solk07

Pilnie obserwuj. Możliwe, że to wełnowce.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 12:54, 07 wrz 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mmeg

Pisałem o takim problemie w Fitoremediacji na str 5 i chyba 10, zobacz czy coś z tego pasuje i napisz.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
mira 22:26, 07 wrz 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Wycięłam kalinę bo co roku liście bardzo chorowały i chyba dobrze - to najgrubszy pień przy ziemi - to co w środku ciut miękkie było.
Czy to może się rozprzestrzeniać ? wszystko mam spalić ? czy można zmielić i na kompost
mam ema z worotyczem to może ziemię tam odkazić czy coś w tym stylu



pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Mazan 14:07, 08 wrz 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mira

To murszenie drewna lub inaczej zgnilizna brunatna drewna znana posiadaczom starych drewnianych domów czy innych budowli drewnianych niezabezpieczonych przed grzybami. W końcowym efekcie z drewna pozostaje proszek.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
JoannaDe 15:46, 09 wrz 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Mazan, co dolega temu grujecznikowi? Da sie go doprowadzić do porządku? Kupiłam go dzisiaj z zamiarem ratowania. Będzie coś z niego czy lepiej oddać?




Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Joanna
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Mazan 16:37, 09 wrz 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
JoannaDe

Aż musiałem się "przespacerować" do Twojego wątku żeby zobaczyć prezentację. Po pierwsze ma ciasno i to widać najpierw, drugą sprawą jest nałożenie się przebarwiania jesiennego i chyba plamistości liści. Wszystko do usunięcia we własnym zakresie.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
JoannaDe 16:45, 09 wrz 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Mazan napisał(a)
JoannaDe

Aż musiałem się "przespacerować" do Twojego wątku żeby zobaczyć prezentację. Po pierwsze ma ciasno i to widać najpierw, drugą sprawą jest nałożenie się przebarwiania jesiennego i chyba plamistości liści. Wszystko do usunięcia we własnym zakresie.


Pozdrawiam


Czyli nic powaznego jednym słowem. Super bo zastanawiałam sie czy nie wziąść wiecej sztuk ale chciałam najpierw skonsultować z Tobą.

Czyli co Topsin na zmianę z ?. Mam Mildex, Roval i Alette w domu.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Mazan 18:27, 09 wrz 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
JoannaDe

Jeśli już oprysk to tak, jak w przypadku brzóz z kropkami na żółtym tle.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
grupa_trzyma... 15:25, 13 wrz 2017

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Moje posadzone w tym roku poziomki oraz winobluszcz trójklapowy nie wyglądają najlepiej. Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu problemu.



Wertycilioza i opuchlak, czy coś innego? I co robić?
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies