Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

grupa_trzyma... 15:29, 13 wrz 2017

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764

Tu problemem są zwijające sie liście. Nie widać szkodników. Problem pojawił się kiedy w ubiegłym roku podlałam winobluszcz rozcieńczoną gnojówką z pokrzyw. Nie wiem jednak, czy miało to znaczenie.


____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Mazan 16:40, 13 wrz 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Agnieszko, jakie są wierzchołki? Wygląda, że poskąpiłaś mu papu. Na pierwszy rzut oka to potasu, zaburzenia w pobieraniu wapnia i mikropierwiastków.
Jeśli poprzestałaś tylko na pokrzywie to zbyt mało żeby ładnie wyglądał. Ta roślina podobnie do winorośli potrzebuje dość dużo tych składników.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
grupa_trzyma... 22:00, 13 wrz 2017

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Dzięki serdeczne. Pewnie, że poskąpiłam. Myślałam, że sam da sobie radę. Czyli dokarmić. A co z poziomkami?

Edytuję, bo zapomniałam dodać: wierzchołki są drobne i jasnozielone. Takie marniutkie.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Kawa 13:18, 14 wrz 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Mazanku klonA MI COŚ złapało
ma i młode listki ładne i takie przyschnięte zwiędnięte
złapało go w ciągu ostatniego tygodnia

____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kawa 13:19, 14 wrz 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
a acer circinatum o któregoś kiedyś pytałam
chyba padnie
pryskałam i nie widze żadnej poprawy nawet pogorszenie
czekam do wiosny czy w ogóle ruszy
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Mazan 19:03, 14 wrz 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Agnieszko, to jest jesienny atak szarej pleśni.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 19:23, 14 wrz 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kawa

Widzę, że przydałby się choć krótki wykład nt nawożenia. Wszyscy tęsknią za ładnym wyglądem roślin /i nie tylko/, ale mało kto stosuje się do zaleceń, jakie są podawane na O. Nie wiem jak wygląda poprzedni klon, ale kojarzę, że wyglądał niespecjalnie, a ten tak samo. Czy pamiętasz o nawożeniu roślin? Więdnące liście /brak turgoru/ oznaczają niedobór potasu, występujące ciemne plamy mówią, że stan taki trwa od późnej wiosny, gdy gwałtownie wzrasta zapotrzebowanie z powodu rozwoju liści, kwiatów i nasion oraz nowych przyrostów, na które potrzeba budulca, a przecież roślina nie zmieni miejscówki aby podejść do drugiego talerza. Innym problemem staje się wówczas nierównomierny przyrost wymuszający cięcie, ale to chyba lepsze niż usuwanie chorej rośliny. Ściółkowanie organiczne i wysokie dawki nawozu jesiennego oraz mikroelementów mogą wyeliminować większość takich kłopotów.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
PureHostility 00:28, 17 wrz 2017

Dołączył: 17 wrz 2017
Posty: 1
Witam,

Mam pewien problem z pewną plagą małych robaczków w doniczce mojej papryczki stojącej na parapecie.
Od pewnego czasu zauważyłem pojawiające się plamki na liściach wraz z usychaniem końcówek liści.

Przeglądałem glebę wcześniej, nie znajdując niczego, w końcu dzisiaj patrzę a tam istna plaga.

Cóż to za stworzonka są?



Lepiej widoczne na tym filmiku na Youtubie: www.youtube.com/watch?v=iVGSgCDQ5dQ

Jest jakaś możliwość pozbycia się tego?
Przemyć roślinę i ją przesadzić, bądź może użycie jakichś środków?

Z góry BARDZO dziękuję za jakąkolwiek pomoc!
Mary 13:25, 17 wrz 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Czy grzybnia tych grzybów są niebezpieczna dla ogrodu?

____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mazan 14:45, 17 wrz 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mary

Wygląda na lisówkę pomarańczową, czyli fałszywą kurkę. Wyrasta na glebie z dużym dodatkiem organicznym, jest saprotrofem i jeśli szkodzi to martwemu drewnu. W lesie spotkać ją można porastającą martwe pnie czy kępy mchów.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies