Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Mazan 17:34, 01 wrz 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Koculka

Wygląda na brunatnienie igieł. Opryskaj całe drzewko i sąsiednie Acrobatem i po 7 - 10 dniach Topsinem. Zabieg trzeba powtarzać wielokrotnie /2 - 3x/. Także wiosną.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
koculka 19:01, 01 wrz 2018


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 125
Mazan napisał(a)
Koculka

Wygląda na brunatnienie igieł. Opryskaj całe drzewko i sąsiednie Acrobatem i po 7 - 10 dniach Topsinem. Zabieg trzeba powtarzać wielokrotnie /2 - 3x/. Także wiosną.


Pozdrawiam


Dziekuje, tak zrobie
kariko 18:33, 06 wrz 2018

Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 127
Witam,

proszę o pomoc w uratowaniu mojej morwy penduli.

Zasadzona 2 miesiące temu, owocowała i była zdrowa. Teraz wygląda tak
Mazan 19:23, 06 wrz 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kariko

To choroba grzybowa. Opryskaj dwu a nawet trzykrotnie syllitem.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
IngaS 20:39, 06 wrz 2018

Dołączył: 06 wrz 2018
Posty: 2
Witam, od ponad miesiąca mój jałowiec Goldcone ma na pniu biały nalot. W sklepie ogrodniczym nikt mi nie umiał doradzić co to może być i jak to zwalczyć. Teraz zaczęły żółknąć i brązowieć igły. Igły żółkną tylko z jednej strony (północ). Czy to jakiś grzyb? Kilka dni temu podałam preparatem grzybobójczym, ale boję się o pozostałe drzewka. Podejrzewam też, że przynieśliśmy chorobę że sklepu. Dokupiliśmy jałowiec pospolity Hibernica i mimo, że nie wygląda tak jak Goldcone to nie wygląda też zdrowo. Wklejam też jego zdjęcie.
Proszę o pomoc.
kariko 20:45, 06 wrz 2018

Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 127
Mazan napisał(a)
Kariko

To choroba grzybowa. Opryskaj dwu a nawet trzykrotnie syllitem.


Pozdrawiam


Dziękuję Mazan
Mazan 15:57, 07 wrz 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
IngaS

Białe kłaczki na pniu wyglądają na mączystka jałowcowego /wełnowiec jałowcowy/. Zwalcza się go wczesnym latem - przełom czerwca/lipiec - konfidorem. Sprawdź czy nie są posadzone za głęboko i dodatkowo przykryte kamykami. To może szkodzić.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
IngaS 19:33, 07 wrz 2018

Dołączył: 06 wrz 2018
Posty: 2
Mazan napisał(a)
IngaS

Białe kłaczki na pniu wyglądają na mączystka jałowcowego /wełnowiec jałowcowy/. Zwalcza się go wczesnym latem - przełom czerwca/lipiec - konfidorem. Sprawdź czy nie są posadzone za głęboko i dodatkowo przykryte kamykami. To może szkodzić.


Pozdrawiam



One są u mnie 2 lata, dopiero teraz okazałoby się, że są za głęboko? Odnośnie kamieni, to wiem, że zmieniają pH na zasadowe, dlatego iglaki dostają nawóz co drugi miesiąc. Reszta rośnie całkiem ładnie. Ten biały nalot osadza się od góry, na dole pnia go nie ma.
Waclaw 20:13, 10 wrz 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Witam.
W imieniu znajomej proszę o pomoc dla jej róż.
Róża, jak widać poza problemem z plamistością jest nieco blada. Inne krzewy też zaczynają zmieniać barwę liści.
Na pierwszym zdjęciu krzewy wyglądają nieco goło, ale wycięto porażone łodygi.

____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 20:17, 10 wrz 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Tym razem kłopot z bukszpanem.
Usychające listki, coś w rodzaju pajęczynki?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies