Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Monka 19:18, 11 wrz 2018


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Adela napisał(a)
Monka, a to nie są cyprysiki?
moze i cyprsiki a to ma znaczenie?
____________________
Monika ogród i co dalej
Monka 19:19, 11 wrz 2018


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Toszka napisał(a)
Albo mają za sucho, albo są przenawożone azotem.
Toszko podlewane i nic niczym nie nawozone
____________________
Monika ogród i co dalej
Mazan 19:43, 11 wrz 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Monka

Jak jest z oświetleniem? Mam kilka podobnych iglaków i te, które mają równomiernie rozłożone światło mimo nawożenia rosną w miarę równo, ale jedna sztuka jest ocieniona z dwóch stron i rośnie do światła. Może u Ciebie też wystąpiło podobne zjawisko.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Adela 21:06, 11 wrz 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Monka napisał(a)
moze i cyprsiki a to ma znaczenie?

U cyprysików wierzchołki są charakterystycznie przegięte i zwisające, a u żywotników wyprostowane.
____________________
Ela - Moja ostoja
Monka 13:27, 12 wrz 2018


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Mazan napisał(a)
Monka

Jak jest z oświetleniem? Mam kilka podobnych iglaków i te, które mają równomiernie rozłożone światło mimo nawożenia rosną w miarę równo, ale jedna sztuka jest ocieniona z dwóch stron i rośnie do światła. Może u Ciebie też wystąpiło podobne zjawisko.


Pozdrawiam



Mazan ogród w miarę równomiernie oświetlony i te opadające wierzchołki zrobiły się od jakiegoś tygodnia, na roślinie nic nie pasożytuje, przynajmniej nie zauważyłam i co teraz czekamy ?
____________________
Monika ogród i co dalej
Monka 13:28, 12 wrz 2018


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Adela napisał(a)

U cyprysików wierzchołki są charakterystycznie przegięte i zwisające, a u żywotników wyprostowane.


a jeśli to cyprysiki to taki stan jest od tygodnia, czyli co na jesień się kłaniają czy powinny cały czas ?
____________________
Monika ogród i co dalej
koculka 10:47, 13 wrz 2018


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 125
Witam! chciałabym sie dowiedzieć co to może byc za robal? Na wisni tybetańskiej zauwazyłam taka jakby żółtą pianke, po zrzuceniu okazało sie ze były to wiórki a pod spodem otwór o wielkości ok 2 mm. Wiórki jakby sklejone pajęczynka dlatego wyglądały jak żółta pianka. Co to moze być i jak z tym walczyć? Znalazłam na razie tylko dwa otworki, więc moze jest szansa na ratowanie drzewa.


Podłubałam dzis szpilka (łebkiem) w otworze i wydobyłam z otworu Gąsienice/ larwe ok 1 cm w kolorze jasnobrązowym, prawie czarnym łebkiem i odwłokiem i drobnym czarnymi kropkami wzdłuz ciała. Co to jest? Szukałam w necie ale na razie nie trafiłam.
Alicja169 15:20, 19 wrz 2018


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Pytanie ogólne: czy o tej porze roku - w drugiej połowie września jest sens pryskać rośliny przeciwko grzybom (róże, winorośla itp.)?
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Gosiek33 15:52, 19 wrz 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
koculka napisał(a)
Witam! chciałabym sie dowiedzieć co to może byc za robal? Na wisni tybetańskiej zauwazyłam taka jakby żółtą pianke, po zrzuceniu okazało sie ze były to wiórki a pod spodem otwór o wielkości ok 2 mm. Wiórki jakby sklejone pajęczynka dlatego wyglądały jak żółta pianka. Co to moze być i jak z tym walczyć? Znalazłam na razie tylko dwa otworki, więc moze jest szansa na ratowanie drzewa.


Podłubałam dzis szpilka (łebkiem) w otworze i wydobyłam z otworu Gąsienice/ larwe ok 1 cm w kolorze jasnobrązowym, prawie czarnym łebkiem i odwłokiem i drobnym czarnymi kropkami wzdłuz ciała. Co to jest? Szukałam w necie ale na razie nie trafiłam.



Może to jakaś trociniarka? Miałam przed laty w pęcherznicy. Mocno wycięlam wszystkie podejrzane pędy i je spaliłam. Teraz jest dobrze. Może mądrzejsi się wypowiedzą
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Mazan 17:55, 19 wrz 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Koculka

Sprawdź pod hasłem namiotnik jabłoniowy. Może 'podpasuje'?


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies