Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Mazan 15:13, 25 sie 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Podejrzewam szpeciela - bąble, a przy jednym z bąbli białe kreseczki po powiększeniu. Możliwe, że jest to wzdymacz - trudno określić.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
okoogrodu 09:47, 26 sie 2018

Dołączył: 25 sie 2018
Posty: 1
Czy powie mi ktoś co się robi z moimi wiązami.
Jestem załamany Proszę o poradę. Dziękuję

koculka 10:06, 30 sie 2018


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 125
Dzien dobry moje swierki mialy sie dobrze, ale jeden zaczal brazowiec od dolu w gore. Nie zauwazylam zadnych narosli, sa pajeczynki ale biegal tam wiekszy pajak niz przedziorek. Moze cos przeoczylam. Prosze o diagnoze i informacje czym leczyc i czy sie jeszcze da. Juz pol swierka tak wyglada, postepowalo blyskawicznie


Mazan 17:25, 30 sie 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Koculka

Możliwe, że to szkodnik igieł, ale zbyt daleko jest obiektyw i trudno rozpoznać.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
koculka 18:52, 30 sie 2018


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 125
Mazan napisał(a)
Koculka

Możliwe, że to szkodnik igieł, ale zbyt daleko jest obiektyw i trudno rozpoznać.


Pozdrawiam



Na co zwrocic uwage


Adela 20:17, 30 sie 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Walerku - mam problem z 3,5 metrową choiną kanadyjską. Od trzech lat usilnie staram się ją trochę zagęścić, niestety bez skutku. Wiosną cieszy jak zielenieją przyrosty, nawet te wewnątrz drzewa. Pod koniec lata - jak teraz - martwi, gdy igły zaczynają żółknąć i brązowieć. Małe wewnętrzne gałązki ogołacają się. Co mam robić?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam


____________________
Ela - Moja ostoja
Mazan 11:54, 31 sie 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Adela

Wygląda na przesuszenie podłoża. Choina korzeni się dość płytko i często cierpi w cieplejszej porze roku - koniec lata początek jesieni - na niedobór wody. Przed zimą - szczególnie o małej ilości opadów - trzeba ją dobrze podlać, a następnie koniec maja lub w czerwcu ponownie.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 12:03, 31 sie 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Koculka

Uwagę należy zwracać na nasadę igieł. Jeżeli są malutkie, ok 0,5 - 1 mm otworki to znaczy, że są tam małe gąsienice /w pierwszej połowie sezonu/, a od końca lipca lub w sierpniu zależnie od temperatury szczyt igieł może także mieć takie otworki. Wtedy zadziałają jedynie środki wgłębne /konfidor, mospilan czy apacz/. Zimuje w igłach i młodych przyrostach.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Adela 12:20, 31 sie 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Walerku, dziękuję
O płytkim ukorzenieniu wiedziałam, ale ten długotrwały upał puściłby mnie z torbami.
Niestety choina ucierpiała.
Z pozdrowieniami
____________________
Ela - Moja ostoja
koculka 15:09, 31 sie 2018


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 125
Mazan napisał(a)
Koculka

Uwagę należy zwracać na nasadę igieł. Jeżeli są malutkie, ok 0,5 - 1 mm otworki to znaczy, że są tam małe gąsienice /w pierwszej połowie sezonu/, a od końca lipca lub w sierpniu zależnie od temperatury szczyt igieł może także mieć takie otworki. Wtedy zadziałają jedynie środki wgłębne /konfidor, mospilan czy apacz/. Zimuje w igłach i młodych przyrostach.


Pozdrawiam


Nie widze otworów. Moze teraz bedzie lepiej widac.


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies