Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Gosiek33 10:07, 24 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Bo przy nadmiarze wody niektóre zalane rośliny tak się zachowują. Może podlej Proplant 722SL przeciw fytoftorozie?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
KasiaBawaria 07:57, 25 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U nas wiele srodkow dostepnych w Polsce nie jest tu dozwolonych. Nie widzialam takiego srodka o ktorym piszesz. Ale podlalam alette bo jeszcze mialam. On chyba tez na to? Dziwi mnie, bo on rosnie na skarpie a tam bardziej sucho niz wilgotno.
____________________
Zapraszam na kawe
paola1a 20:12, 29 cze 2020

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Witam
Dziś zauważyłam że moim różom usychają i odpadają pączki a kiedy Przejrzałam się dokładnie zauważyłam żerujące na nich szkodniki Jedne to jakby małe mrówki a do kompletu cos na kształt gąsienicy NCzy ktoś wie co to jest i jak to zwalczać? Boję się że zamiast kwitnienia będę miała jaka plagę a Ascoty i Artemiski tak ładnie zapączkowały że żal teraz patrzeć jak marnieją w oczach
____________________
Prostokątna rabata
RobertB 11:16, 30 cze 2020

Dołączył: 22 lis 2015
Posty: 4
Szanowni Forumowicze, sprawa dotyczy laurowiśni 'Rotundifolia'. W połowie czerwca pojawiły się tylko na młodych liściach po cztery plamy u nasady. Od góry plamy są jakby czarnawe a od spodu wyglądają trochę jakby miały być prześwitujące tzn. jakby się miały chyba faktycznie wykruszać. Chodzą po nich od spodu mrówki. Najdziwniejsze jest to, że na każdym liściu są akurat cztery plamy. Dołączam zdjęcia. Podobne do dziurkowatości liści. ale ona jest chyba na całych liściach a nie tylko u nasady i to zawsze po cztery plamy akurat?
Rośliny były sadzone w tym roku w marcu. Ma być to żywopłot 50szt. Kiepsko się przyjmowały, straciły prawie wszystkie liście w kwietniu, przyciąłem je na krótko dlatego dopiero teraz w czerwcu mam młode przyrosty i świeże liście. Nie ma to pewnie znaczenia, ale w ogrodzie mam duży problem z opuchlakiem i walczę z nim nicieniami Nemasys i pułapek deskowych.
____________________
paatusiaa 11:00, 01 lip 2020

Dołączył: 01 lip 2020
Posty: 1
Dzień dobry,
Jestem nowa na forum i jeśli coś robię nie tak to serdecznie przepraszam. Mam ogromny problem. Na moim podworku rośnie ogromny świerk srebrny od kąd tylko pamietam. W tym roku zaczął brązowieć i tracić igły. Było kilku specjalistów od drzewek ale żadna z tych wizyt nie przyniosła skutku bo drzewko dalej umiera Bardzo proszę o pomoc, co to może być i co zastosować żeby uratować drzewko. Oprysk raczej odpada bo drzewko ma około 8-10 metrów. Ratunku

Tak wygląda drzewko:


A tak wygląda problem:








Ewa777 18:21, 02 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18387
Co to za szkodnik i jak z nim walczyć?
Znalazłam na dereniu.





____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Agapas 12:11, 15 lip 2020

Dołączył: 21 paź 2016
Posty: 31
Cześć, kilka liści magnolii tak wygląda, czy możecie pomóc co to może być?

Lukas098 12:38, 31 lip 2020


Dołączył: 04 kwi 2020
Posty: 12






Witam wszystkich, czy ktos rozpoznaje te cudowne robaszki - czy to one niszcza tego Graba? Czym ratowac rosline?
Keyttt 16:58, 17 sie 2020

Dołączył: 17 sie 2020
Posty: 2
Hej, czy ktoś może pomóc? Takie mam niespodzianki na bukszpanach. Na pierwszych dwóch zdjęciach jest jedna grupa bukszpanów i wcina je jakaś gąsiennica (widoczna na pierwszym zdjęciu), a druga grupa też przez coś zaatakowana ale wygląda nieco inaczej (zdjęcie 3 i następne).
Keyttt 17:00, 17 sie 2020

Dołączył: 17 sie 2020
Posty: 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies