Strona główna Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt Dni otwarte

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

sylwia_slomc...
Dsc08964

Dodany 22:06, 01 lis 2020
mmeg napisał(a)
Aha, pierwsza pęcherznica, ktora najbardziej ucierpiała sąsiaduje bezpośrednio z kompostownikiem... może nadmiar substancji odżywczych? Czy to bez sensu?

Kompostu nie można przedawkować
mmeg

Dodany 05:04, 02 lis 2020
sylwia_slomczewska napisał(a)

Kompostu nie można przedawkować

No tak mi się wydawało,że to bez sensu W każdym razie dziękuję za wszystkie wskazówki, będę wdrażać
kris

Dodany 13:15, 08 lis 2020 , edytowany o 13:17, 08 lis 2020
Witam.
Jako, że świeżo interesuję się tematem chciałem skonsultować z Wami moje problemy. Na zdj, nr 1 mam hubę na jednej gałęzi. Póki co chcę tylko odciąć tą gałąź i obserwować.
Zdjęcia nr 2 i 3 to gałęzie jabłoni. Pytanie czy te małe grzybki to również huba czy coś innego?
Zdjęcia 4,5,6 to pień śliwy. Co to za pleśń, narośl?
Zdjęcia 7 i 8 to czereśnia. Czy ten wyciek to rak bakteryjny czereśni.
Z góry dziękuje za zainteresowanie tematem.
Witkacy1

Dodany 10:00, 22 lis 2020
Witajcie drodzy forumowicze,
Jestem tutaj pierwszy raz – dzien dobry

Mam wielki problem z moimi drzewkami – jodly kaukaskie i swierki kłujące.
Maja dopiero rok – sadzone pazdziernik 2019. Pierwszą zimę miały ciężką – rosną na odsloniętym i wietrznym terenie wiec troche zmarzly ale trzymały się dzielnie. Wiosną całe zarosly chwastami (przez koronawirusa!). Teraz jesienia wiele z nich wygląda tak jak na załączonych zdjęciach. Dodam że niektore wyglądają super zdrowo a niekture całe zbrązowiały.
Proszę powiedzcie co to waszym zdaniem może być? W ogrodniczym powiedziano mi że grzyby i żeby pryskać ridomil gold. Ale bardzo zalezy mi na waszej opinii – czy to na pewno grzyby.

Z gory dziękuję za wszelkie sugestie.
Krzysztof

Gardenarium
Img 1374 001

Dodany 09:17, 17 gru 2020
kris napisał(a)

Jeśli drzewo opanowała huba, nie jest już do uratowania i powoli padnie drzewo.
Gardenarium
Img 1374 001

Dodany 09:20, 17 gru 2020
Witkacy1 napisał(a)

Tutaj może być cała gama przyczyn, wszystko, susza, zagęszczenie z pwodou chwastów, słabe warunki wzrostu, może być choroba grzybowa, może osutka? Opryskaj Amistarem kilkakrotnie ale na wiosnę, może to też być przędziorek (zaobserwuj pod lupą czy nie ma szkodników - małych pajączków) ... opryskaj preparatem na przędziorki.

a na teraz moja rada:

Popraw im warunki, wypiel wokół, wyściółkuj a na wiosnę podsyp nawozem i przemieszaj z glebą. Podlewaj jeśli nie jest tam mokro, a sucho.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies