Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

mbaginski 10:26, 05 paź 2020

Dołączył: 20 maj 2020
Posty: 4
Dziękuję za odpowiedź, niestety włazi mi to na agrotkaninę i korę, ale rozumiem że mam usuwać ręcznie dopóki grzybek się nie naje. Tylko czy nie postanowi najadać się korą?
Mary 20:05, 05 paź 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
W ostatni weekend w moim ogrodzie rozprowadzałam Bioekol. To preparat zawierający tego grzyba. Rozprowadzałam go, żeby przystpieszyć proces kompostowania zrębków i uniknąć pojawienie się tych zrębkach innych grzybów, które mogą być zainteresować się zdrowymi roślinami.

Moim zdaniem ten grzyb ułatwi Ci pozbycie się pieńków. Więc nie rozumiem czemu chcesz go usuwać? Chcesz, żeby te pieńki zostały?

Lepiej pozbyć się agrotkaniny. To ona w przyszłości zamieni się w śmieć, który będziesz trzeba wyciągać z ziemi.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
lenny 11:37, 08 paź 2020

Dołączył: 08 paź 2020
Posty: 1
Witam wszystkich,
Czy ktoś może wie co to za choroba? Fuzarioza?
Alicjamakota 19:08, 08 paź 2020

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 4
Dzień dobry, proszę o pomoc w rozpoznaniu co zaszkodziło mojej Laurowiśni(odmiana Etna, stanowisko półcieniste)

Pozdrawiam!

italic text
Gardenarium 08:06, 20 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Uszkodzenie mechaniczne, urwij ten listek i po sprawie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mmeg 14:39, 01 lis 2020

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 89
Witam wszystkich i prosze o pomoc. Coś się dzieje z moimi pęcherznicami-przez 3 lata rosły bezproblemowo,a w tym roku ich liście zaczęły robić się brązowe, jak na zdjęciach i usychają. Co ważne choroba postępuje -jeden krzew jakby zarażał się od drugiego. Początek żywopłotu jest cały zaatakowany,a im bardziej w lewą stronę,tym rośliny zdrowsze... Pryskałam Substralem na grzyba,ale efektów nie widać.. Proszę pomóżcie! Co to jest i jak sobie z tym poradzić, żeby uratować żywopłot?



sylwia_slomc... 18:45, 01 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Opryskałabym je Medicurem lib Previcurem i podlała ziemie dookoła, grzybowe się wydaje. Liście jak opadną zebrać i spalić, a wiosną obserwować i działać przy pierwszych objawach od razu. Ale i niektóre nadmiary i niedobory pierwiastków w glebie mogą dawać podobne objawy. Nawożone były czymś?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mmeg 22:00, 01 lis 2020

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 89
sylwia_slomczewska napisał(a)
Opryskałabym je Medicurem lib Previcurem i podlała ziemie dookoła, grzybowe się wydaje. Liście jak opadną zebrać i spalić, a wiosną obserwować i działać przy pierwszych objawach od razu. Ale i niektóre nadmiary i niedobory pierwiastków w glebie mogą dawać podobne objawy. Nawożone były czymś?


Dziękuję za odzew. Nie,nie były nawożone. Zadziałam na grzyba tak,jak piszesz, bo to, że rośliny po kolei dostają tych objawów, tak jakby się od siebie nawzajem zarażały, chyba potwierdza tę właśnie hipotezę. I będę obserwować wiosną. A co polecałabyś do ewentualnego nawiezienia? Czy obornik granulowany się nada?
mmeg 22:05, 01 lis 2020

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 89
Aha, pierwsza pęcherznica, ktora najbardziej ucierpiała sąsiaduje bezpośrednio z kompostownikiem... może nadmiar substancji odżywczych? Czy to bez sensu?
sylwia_slomc... 22:05, 01 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Daj Im wiosną coś co będzie miało wszystko w składzie, może Yara mila complex, ja użyłam w tym roku i zadowolona jestem. Nie wiem czy w oborniku granulowanym byłyby wszystkie składniki. Daj Im wiosną końcem marca troszkę tego co napisałam, a potem w czerwcu możesz dołożyć troszkę obornika, zobaczysz jak się będą zachowywały.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies