Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest ściernisko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest ściernisko...

malwes 19:16, 12 cze 2013


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Kinga, dziękuję za wizytę
Moja hosta to nie Fire & Ice tylko Mediovariegata.
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
nl_kinia 20:33, 12 cze 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
Malwes właśnie o Tobie myślałam dziś i zrobiłam zdj mojemu nabytkowi, ale kurcze miałam tylko telefon i wyszło jak wyszło jednak pokażę ją mimo wszystko



wydaje mi się, że to taka jak masz Ty, czyli dokładnie taka jaką szukałam
[jeśli nie to trudno, i tak mi się podoba] hehe

a mój łubin ma kolor łososiowy tylko zdj nie robiłam, bo jeszcze rozkwita

no i jak zobaczyłam bób od razu poszłam po decis... trudno, będzie chemia, skoro naturalne opryski nie pomogły
a resztę (porzeczki i pomidory) spryskałam skrzypem. czuję, że tego to będę lała hektolitry przy pogodzie tegorocznej, ech.
____________________
Kingi ogrodowe początki
Madzenka 23:01, 12 cze 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
W tym roku będziemy stale waczyć z robactwem i grzybem... Za lekka zima, za mokra wiosna...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
beta 08:42, 13 cze 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Kinga jaki Ty masz warzywnik wypieszczony...naprawdę, szacun...łubinu i piwoni zazdraszczam...moja piwonia liściami zdobi pozdr
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
TheMagda 08:48, 13 cze 2013


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
Jezdem.
Po prostu błyskawica jezdem
Ty foty zamieszczasz na moją wyraźną prośbę a ja. No dobra... pozostawię to znaczącym milczeniem.

Ta hosta, którą zamieściłaś jako pierwszą to nie jest przypadkiem Wide Brim??
Mam ją, wydaje się być bardzo podoba i strasznie szybko się zagęszcza. To ulubiona hosta spośród mojej kolekcji.
Nową hostę też masz bardzo ładną, wydaje się być bardzo duża

Co do kompetencji sprzedawców w naszym regionie to można się załamać po całości.
W niedzielę jadę na mokre to pewnie też będzie ciekawie.
Jedziesz może ??
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
nl_kinia 11:40, 13 cze 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
Marzenka, właśnie tego się obawiam - mój pierwszy rok dbania "na poważnie" i od razu pod hasłem "pryskamy"

Beatka moja w ubiegłym roku miała dosłownie kilka kwiatków tylko. Więc, żeby mi w tym roku kwitła poszłam za radą szwagierki i ją ścięłam po kwitnieniu ... całą... na kilka cm bo niby dlaczego miałabym odczekać jeden dzień i sprawdzić w necie, że po kwitnieniu obcinamy przekwitłe kwiatostany, nie? [pisałam już, że ja + sekator = wielka miłość?]
w tym roku bardzo długo się zbierała i już spisałam ją na straty, ale kiedy wreszcie się odobraziła, to wypuściła gigantyczną liczbę pąków! Widać tak bardzo źle jej nie zrobiłam tym nie mniej w tym roku zamierzam ścinać tylko kwiatki

Madziu widzę kochana, że Ciebie po prostu trzeba przywoływać do porządku od czasu do czasu!
na giełdę? o nieeeee! nie jadę w najbliższym czasie! tyle zakupów ostatnio poczyniłam, że mój żelazny zapas na agrowłókninę do okrycia drugiej partii arbuzów szlag trafił chyba będę musiała im w nocy chuchać teraz, zeby nie podmarzały

a z odmianą hosty, to mi ćwieka zabiłaś!
jestem przekonana, że GDZIEŚ miałam etykietkę!
gdzieś ... gdzie na 100% od kąd ją kupiłam wcale nie zaglądałam
próba identyfikacji na pierwszej lepszej stronie z funkiami skończyła się zawrotem głowy najbardziej pasuje mi do "Regal Splendor", ale z kilkoma jeszcze też, więc sama nie wiem
____________________
Kingi ogrodowe początki
nl_kinia 19:44, 13 cze 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
moja piwonia w ubiegłym roku i dzisiejsza





pachnie cudownie
____________________
Kingi ogrodowe początki
Dasia 23:51, 13 cze 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Jaka cudna piwonia, prawie czuję ten zapach przez ekran
Czemu ja jeszcze nie mam wciąż ani jednej piwonii :/
____________________
Biały domek pod lasem
Evchen 00:23, 14 cze 2013


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Kinga, mamy taką samą piwonię Obcinasz jej kwiaty po kwitnieniu?.... bo ja jestem zielona, nie mam pojęcia czy ciąć czy nie....

A hosty... dlaczego takie drogie są.. nie wiem.. przecież rozrastają się bardzo szybko. Tak samo szybko jak żurawki. W tamtym roku w porze - nierozsadzeniowej- porozrywałam żurawkę Creme Brule na .. listki pierwsze i 90% się przyjęło
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
nl_kinia 07:22, 14 cze 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
Dasiu, ja do teraz nawet nie wiedziałam, że ona tak pięknie pachnie!

Ev hosty powiedziałabym nawet, że szybciej ja moje dwie przeliczyłam któregoś dnia - i doliczyłam, że teraz jest ich już 9 - w przyszłym roku rozsadzanie nas czeka

piwonię w ubiegłym roku ścięłam (tak jak pisałam wyżej) przy samej ziemi ... ale tak się ich nie tnie z tego co się zdążyłam zorientować (po fakcie oczywiście) - w gazecie pisali, żebyścinać same kwiatki po przekwitnięciu
ta moja ma już z 10 lat, więc tłumaczę sobie, że przez ostatnie lata była tak zaniedbana, że porządne spa regenerujące jej się należało i utwierdza mnie obfitość tegorocznego kwitnienia
____________________
Kingi ogrodowe początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies