Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest ściernisko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest ściernisko...

nl_kinia 10:03, 10 cze 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
właściwie grzyb nie będzie mi straszny, jeśli skrzyp na niego zadziała [raz już stosowałam, niedługo powtórzę] - skoro pryskam wszystko, to i trawy będę mogła zapobiegawczo. No ale wszystko zależy od porzeczki i dalszego jej losu.

pokażę wszystko, tylko niech czas znajdę - wczoraj miałam pozmniejszać foty, ale rozszalała się burza i musiałam wyłączyć kompa...
____________________
Kingi ogrodowe początki
ZielonaKasia 14:28, 10 cze 2013


Dołączył: 26 wrz 2012
Posty: 147
Super działeczka, powodzenia
____________________
ZielonaKasia
Dasia 20:13, 10 cze 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Napisz jak się sprawdził skrzyp na grzyba, ja też nie lubię chemii, więc dobrze wiedzieć jak się ratować jakby co.
Znów burza z gradem przeszła przed chwilą, kiedy one się skończą
____________________
Biały domek pod lasem
asica 22:10, 10 cze 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Kinga, odpisałam Ci o warzywniaku u siebie.
Ale masz pole do zagospodarowania. Zazdrościć?
Trochę pracy Cię czeka, sporo pieniędzy do wydania, ale co tam, zazdroszę
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
nl_kinia 13:20, 11 cze 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
Cześć zielona Kasiu!

Asiu hektar to faktycznie kawał pola, pracy na pewno ogrom, ale z tym damy radę, bo w końcu nie od razu Kraków zbudowano, mamy na ogarnięcie całe życie, ale aż się boję myśleć ile pieniędzy w to trzeba włożyć...

Dasiu, niby na dobre nie zaczęłam jeszcze stosować naturalnych oprysków, a już mam w tym roku dość wszystkiego - na pomidorach wyłażą brązowe plamy (pewnie ta zaraza ziemniaczana, bo podgoda sprzyja), bób i jasiek oblepione mszycą, groszek zjadany przez "cosia" a ja nic z tym nie mogę zrobić bo pada co dzień (zwłaszcza wieczorami, kiedy właśnie wypadałoby pryskać) Wiadomo, że te naturalne preparaty działają łagodniej od chemii, ale ja na razie nie widzę żadnej poprawy po tym jednym oprysku, choć minął już tydzień [od kiedy walczyłam z meszką, bo grzyba nie umiem zdiagnozować, czy zajmuje nowe obszary roślin] może jak dzisiaj nie najdzie burza, to opryskam jeszcze raz...

i żeby nie było, że ciągle narzekam, to pokażę Wam kilka sobotnich słonecznych obrazków
zaczynamy oczywiście od smakołyków - musicie wybaczyć, kwiatków i rabatek jeszcze nie mam w nadmiarze
tajniaczące czerwienie


zielone jesienne malinki, w tym roku będzie mało, bo krzaczki biedniusie (sadzone wiosną)


i rzut oka na grządki - moją dumę - doskonale widać w marchewce którędy przechodził główny trakt komunikacyjny podziemnych futerkowych mieszkańców, zwłaszcza nornicy, choć kret też nie próżnował!

____________________
Kingi ogrodowe początki
nl_kinia 13:31, 11 cze 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
jeszcze chwila i będzie można chrupać przerywki marchewkowe

śliczna pietrucha, jak przedszkolak przy sznurku i totalna nowość w naszym warzywniku: białe szparagi (nie ostre, bo wysokie na max 3 cm i ciężko to-to było złapać) nie mam zielonego pojęcia jak je uprawiać oraz co z tego potem można przyrządzać, więc proszę nie pytać, to taki test hahaha
____________________
Kingi ogrodowe początki
nl_kinia 13:51, 11 cze 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
hosta dla Madzi, nie bardzo widać, że ma tak dużo szczepek


Kupiłam dzisiaj fire&ice lalalala 2 w jednej doniczce, były też większe, ale pojedyńcze, a skoro aż 10zł/szt to wybrałam podwójną obok stały też ze dwie doniczki patriot, pytam pani, czy to jeden rodzaj, na co pani z przekonaniem "TAAAAK" ahahaha

Smolinosy po tyg kwitnięcia już zaczynają gubić płatki za to piwonia po m-cu wreszcie rozwija pąki!



i moja mała niespodzianka - jeden łubin zakwitł! to chyba w nagrodę za te deszcze, zlitował się nade mną
____________________
Kingi ogrodowe początki
regli 22:10, 11 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Piękny warzywniak i taki duży. Zazdraszczam Teren też super, tylko roboty ogrom. Ale patrząc na warzywniak to za "chwilę" wszędzie będzie pięknie. Będę kibicować
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
Madzenka 22:29, 11 cze 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Macham zbiłam dzisiaj oprysk topsinem.... Nie ryzykuję grzyba.....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
nl_kinia 14:10, 12 cze 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
odmacham
ja dziś może też popryskam, jak mi nie zgnił skrzyp, bo stoi już 2 tydzień... Topsin rozrobiony, ale wciąż się wstrzymuję... może dam sobie (i roślinkom) jeszcze trochę czasu...
____________________
Kingi ogrodowe początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies