Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest ściernisko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest ściernisko...

TheMagda 07:59, 14 cze 2013


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
Wow, ależ masz piwonię!!
Właśnie wczoraj złapałam fazę na piwonie. Oczywiście muszę je mieć u siebie.

Zawsze kojarzyły mi się z moimi imieninami- 29 maja zawsze zakwitały na moje imieniny. Oczywiście ten rok jest inny ;/
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
malwes 08:53, 14 cze 2013


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
nl_kinia napisał(a)
Malwes właśnie o Tobie myślałam dziś i zrobiłam zdj mojemu nabytkowi, ale kurcze miałam tylko telefon i wyszło jak wyszło jednak pokażę ją mimo wszystko



wydaje mi się, że to taka jak masz Ty, czyli dokładnie taka jaką szukałam
[jeśli nie to trudno, i tak mi się podoba] hehe


Taka sama jak moja. Bardzo ładna odmiana.

U mnie też niestety niektóre rośliny chorują. Deszcze winne...za duża ilość wilgoci.
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
nl_kinia 09:30, 14 cze 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
Madziu, w ubiegłym roku zastanawiałam się, czy jej całkiem nie wywalić, kiedy patrzyłam na tą bidę!
ale sprawdzałam wczoraj zdjęcia i okazało się, że to, które pokazałam jest z 20 czerwca - z czego wynika, że moja po prostu jest jakąś późniejszą odmianą, dodatkowo rośnie w półcieniu, więc to też na pewno wpływa na fakt, że kwitnie dopiero wtedy, gdy większość ze stanowisk słonecznych już przekwita!

Gosiu, pięknie dziękuję!
właściwie odmiana jako taka mnie nie interesowała, chciałam mieć po prostu "tą trzykolorową" - udało mi się na nią trafić, a teraz na dodatek dzięki Tobie wiem jak się nazywa jeszcze raz dzięki :*
____________________
Kingi ogrodowe początki
Dasia 13:09, 14 cze 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Nie znałaś zapachu piwonii?
Mnie się zawsze będą kojarzyć z pięknymi młodymi latami, kiedy się biegało po wsi i zbierało kwiatki do koszyczka, a potem na procesję
Czytałam u Magdy, że masz rzut beretem do Mokrego, ja też bym prawie mogła tam dorzucić, więc my chyba całkiem blisko siebie mieszkamy
____________________
Biały domek pod lasem
Joaska 16:01, 14 cze 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Madzioskoczek napisał(a)
Wow, ależ masz piwonię!!
Właśnie wczoraj złapałam fazę na piwonie. Oczywiście muszę je mieć u siebie.

Zawsze kojarzyły mi się z moimi imieninami- 29 maja zawsze zakwitały na moje imieniny. Oczywiście ten rok jest inny ;/

Nie wiem co z tymi piwoniami jest, w erze przed ogrodowiskiem, jak tylko wyłazimy u babci w trawie kosiłam bez opamiętania bo mnie drażniły, a teraz, jak tylko ktoś tknie je nie tak to krzyczę że MOJE piwonie niszczy!
Witam i pozdrawiam
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Dasia 16:17, 14 cze 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Joaska napisał(a)

Nie wiem co z tymi piwoniami jest, w erze przed ogrodowiskiem, jak tylko wyłazimy u babci w trawie kosiłam bez opamiętania bo mnie drażniły, a teraz, jak tylko ktoś tknie je nie tak to krzyczę że MOJE piwonie niszczy!
Witam i pozdrawiam


Co to ogrodowisko z nami robi
____________________
Biały domek pod lasem
Madzenka 22:16, 14 cze 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
mam piwonię z maminego ogródka kofam ją
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
nl_kinia 11:20, 15 cze 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
Dasiu, jako dziecko z centrum Zamościa nie miałam nigdy gdzie zbierać kwiatków, więc nie sypałam ich nigdy na procesjach (wiem, wiem - dzieciństwo zmarnowane)

Joaśka ja w ubiegłym roku jak je w trawie znalazłam to tylko westchnęłam "ech, to TYLKO piwonie", a teraz nie ma dnia, żebym ich nie pogłaskała zmienia się człowiek, dojrzewa... jak i jego ogród
witam i zapraszam!

Marzenko, ja mogę powiedzieć, że moja "babcina" jest, choć nigdy babci męża nie spotkałam, ale to jeszcze jej nasadzenie (jak i tulipki, których cebulki znajdowałam przy robieniu rabatki przy piwonii właśnie) myślę, że gdyby ją zobaczyła dzisiaj to byłaby dumna
____________________
Kingi ogrodowe początki
asica 14:33, 15 cze 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
nl_kinia napisał(a)

o taki mix sobie zrobiłam


Hehe, fajnie wyszło, teraz nic tylko sadzić
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Dasia 15:59, 15 cze 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Wygląda na to, że my prawie sąsiadki jesteśmy
____________________
Biały domek pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies