Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzy mi się Siedlisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzy mi się Siedlisko....

monitka 00:02, 17 lut 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Zaglądam i pozdrawiam
Widać już wiosnę u Ciebie?
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
AniaK 00:36, 17 lut 2013


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Witam dziewczęta Nieszka, Renatamama, Doroto ( Inko83), Beatko, Ewo4, jak miło że zaglądacie
Ależ mnie tu dawno nie było, aż wstyd.
Dziękuję za miłe słowa i zapraszam częściej.
Za oknem jakaś taka listopadowa pogoda i coś tej wiosny nie widać na horyzoncie. Czekam na jakieś wyższe temperatury, bo już bym coś posprzątała po zimie.

Nieszko, ani się obejrzymy a bodziszki zakwitną. W tym roku nie będę się ociągać z ich obcinaniem, może to drugie kwitnienie będzie bardziej obfite

Renatamama, u mnie też już wychodzą krokusy i tulipany, hiacyntów jeszcze nie widziałam. Ach niech ta wiosna już przychodzi

Doroto zapraszam, już niedługo zrobi się cieplej i będzie bardziej kwiatowo.

Beatko, u mnie właściwie nie skrzynie tylko takie ograniczenie rabat kantówkami, coby się ziemia na boki nie rozsypywała, sprawdza się jak najbardziej, wprowadzają porządek, mają mniej więcej 120x120cm, bo tak mi pasowało akurat. Ogórki prowadziłam na sznurkach, ale potrzebują bardziej stabilnych podpór, sznurki mi się nie sprawdziły. Chcę je prowadzić do góry, bo trochę mi mało miejsca w warzywniku i mam wrażenie, że mniej chorują niż gdy leżały na ziemi.

Ewo, z kaskady jestem bardzo zadowolona, szum wody, ptaki kąpiące się i radość z ich obserwowania, polecam. Zaglądaj jak najczęściej

Pozdrawiam Was serdecznie i przesyłam trochę wiosny

____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
AniaK 00:39, 17 lut 2013


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Hej, hej Moniko
Jaka tam wiosna, za oknem listopadowo, ale co tam bardzo powoli wychodzi. Ale wiosny codziennie wypatruję z niecierpliwością. A jak u Ciebie, coś widać?

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
beata0109 19:03, 17 lut 2013


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 256
AniaK napisał(a)
Ta sama rabata z innej perspektywy, również w czerwcu tego roku

Powiem szczerze, że zadziwiają mnie te rośliny z roku na rok rosną coraz większe oczywiście czekałam na to, ale w zeszłym roku już myślałam, że to szczyt ich możliwości, a tu w tym roku wyrosły jeszcze wyżej i szerzej.
Teraz to już zrobił się mały busz, jak dla mnie to już jest za gęsto.A sadzone były w przepisowych odległościach.Nie wiem co zrobię za rok jak będą jeszcze większe.

Na pierwszym planie bodziszek wspaniały, teraz już przycięty przy samej ziemi, ale już wypuszcza nowe listki i nawet pojawiły się nowe pączki.Bardzo mnie to cieszy, bo bałam się tak całkiem go wyciąć. W zeszłym roku cięłam tylko przekwitłe kwiatostany i miałam nadzieję, że powtórnie zakwitnie, ale nic z tego. Więc tym razem spróbowałam radykalnego cięcia, zresztą po deszczach liście położyły sie na ścieżkę i nie wyglądało to dobrze.Chwilkę wyglądało to nieciekawie, bo jest na brzegu i zrobiło się łyso. ale szybko nadrobił.
Teraz na strzyżenie czeka kocimiętka.Jest ogromna, rozłożyła się na ścieżce i też będzie przez chwilę łyso, no i kolor zniknie z rabaty, ale tak to jest z bylinami.
Jak była mała fajnie tu pasowała ale teraz jest trochę za duża, z drugiej strony lubię ją, wcześnie wypuszcza listki i tyle trzmieli i przczół się na niej uwija jak już zakwitnie

Przydałaby się jakaś miniaturka





Aniu stworzyłaś niesamowity ogród. Masz rękę do roślin rosną u Ciebie ekspresowo. Kolorystyka dobór roślin estetyka - mistrzostwo gratuluję i pozdrawiam
____________________
Nostalgiczny ogródek shabby chic
AniaK 19:54, 17 lut 2013


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Beato witam u mnie, dziękuję za miłe słowa.
Ach już niech ta wiosna już przychodzi.

Pozdrawiam
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
zuza12 11:49, 18 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Cześć Aniu,
mnie tez u Ciebie dawno nie było, ale mam nadzieje, że mi wybaczysz. Już mnie męczy ta pogoda i też z utesknieniem czekam wiosny. W moim ogrodzie nieśmiało sie pokazuje.
Pozdrawiam
____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
AniaK 12:13, 18 lut 2013


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Cześć Zuza, Ty u mnie, a ja u Ciebie podziwiam wiosnę. Aż wyjdę sprawdzić jak tam u mnie z tą wiosną.
Pozdrawiam
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
monitka 20:25, 18 lut 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
AniaK napisał(a)
Hej, hej Moniko
Jaka tam wiosna, za oknem listopadowo, ale co tam bardzo powoli wychodzi. Ale wiosny codziennie wypatruję z niecierpliwością. A jak u Ciebie, coś widać?

Pozdrawiam serdecznie


Aniu u mnie powoli coś tam z ziemi wychodzi ale martwię się bo znowu śnieg u nas zapowiadają i niższe temperatury....zobaczymy Najbardziej o bukszpany przesadzone jesienią się martwię i młodziutką bukszpanową obwódkę.

Pamiętasz może co to za trawa rośnie pomiędzy liliowcem a bodziszkiem na pierwszej fotce powyżej?
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
AniaK 20:32, 18 lut 2013


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
No właśnie do końca tygodnia zapowiadają w nocy do -8, szkoda byłoby żeby przymarzły. Ale to już podobno ostatnie oznaki zimy, oby.

Ta trawa to owies wieczniezielony.
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
monitka 20:44, 18 lut 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Też mam nadzieję że to ostatnie podrygi

Dzięki za nazwanie trawki, (podoba mi się ) tak myślałam że to owies właśnie ale nie byłam pewna
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies