Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

monteverde 00:31, 16 sie 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ja też mam kompostowniki(2) z palet, b. dobre a najlepiej mieć 3, bo trzeba przerzucać a w 3 przesiewać i te resztki tam zostawiać, na dalszy rozkład, pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
eliza3 11:42, 16 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Urszulla napisał(a)
A z dwóch dzisiejszych spacerów naznosiłam różności i zrobiłam dekoracje letnio-jesienne
Dekoracja 1

Dekoracja 2

Dekoracja 3

Bardzo ładne te Twoje dekoracje, widzę masz tak jak ja, ja też zawsze coś ze spaceru przyniosę i kombinuję. Pozdrawiam
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Urszulla 17:27, 17 sie 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Zakupy: żurawka (nie było etykiety, proszę poprawić nazwę gdyby była niewłaściwa), a wśród nich jedna inna kupiona w promocji (Berry Smoothie)

I już są na rabacie piwoniowo-irysowej


Myślałam żeby jeszcze na obrzeżu posadzić floxy płożące kwitnące na różowo- tak jak piwonia
JAKIEŚ PORADY SĄ WSKAZANE


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 17:40, 17 sie 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Dostałam od sąsiadki hosty i juki

Chciałabym stworzyć rabatę w stylu pokazanej poniżej
http://www.ca.uky.edu/HLA/Dunwell/HakmacAureola.html
powtarzałyby się juki i hosty na przemian z trawą Hakonechloa macra 'Aureola'

Zrobiłam z ziemii podwyższenie- nie wiem czy nie za nisko PROSZĘ O RADY TECHNICZNE

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 18:01, 17 sie 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
A do sadzenia czekają hosty kupione za 50% i 2 ostróżki Delphinium Dark Blue

A trzmielina z cięcia musi się dopiero ukorzenić-pójdzie pod rząd tuj

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gardenarium 19:48, 17 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Urszulla napisał(a)
Zakupy: żurawka Palace Purple (nie było etykiety, proszę poprawić nazwę gdyby była niewłaściwa), a wśród nich jedna inna kupiona w promocji (Cherry Cola ?)

I już są na rabacie piwoniowo-irysowej


Myślałam żeby jeszcze na obrzeżu posadzić floxy płożące kwitnące na różowo- tak jak piwonia
JAKIEŚ PORADY SĄ WSKAZANE





Ta karbowana to nie jest na pewno Palace Purple i bardzo dobrze bo ta jest ładniejsza. A ta inna jedna to chyba Berry Smoothie, bardzo ładna jaka by nie była. Floksów nie sadź na brzegu bo żurawki zagają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:17, 17 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Urszulla napisał(a)
Dostałam od sąsiadki hosty i juki

Chciałabym stworzyć rabatę w stylu pokazanej poniżej
http://www.ca.uky.edu/HLA/Dunwell/HakmacAureola.html
powtarzałyby się juki i hosty na przemian z trawą Hakonechloa macra 'Aureola'

Zrobiłam z ziemii podwyższenie- nie wiem czy nie za nisko PROSZĘ O RADY TECHNICZNE



Ten kopiec nie wygląda dobrze, pod tym drzewkiem wystarczą same hosty i nie musi być podwyższone, a nawet nie powinno..
Taka rabata jak pod linkiem powinna być na większej przestrzeni.

Podłużna
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Welka 21:31, 17 sie 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Urszulla napisał(a)
A z dwóch dzisiejszych spacerów naznosiłam różności i zrobiłam dekoracje letnio-jesienne
Dekoracja 1



Rewelacja, podziwiam ludzi, którzy są tak pomysłowi i z kilku jakiś listków, szyszek, kwiatków czy kamyczków potrafią zrobić cudne kompozycje
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
romka 22:49, 17 sie 2012


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
Uleńko, przybiegłam do Ciebie zaraz po Twojej wizycie u mnie, bo tytul wątku był tak intrygujący....
przeczytałam wszystko ... przepiękna historia budowy domu i tego miejsca, Waszego miejsca! niesamowicie mnie poruszyła.... my też bardzo dużo robiliśmy sami budując dom, ale daleko nam do wysiłku i pracy włożonego przez Was... gratuluję z całego serca!

rabata wyszła pięknie! ogród warzywny.... złoto!!!! i jak pięknie ogrodzony!!!! teren wokół domu pięknieje z każdą kolejną stroną w wątku!

a kompostownik... takiego z prawdziwego zdarzenia jeszcze nie mam ale usypuje te kupki z takim samym zacięciem jak dbam o warzywka.... moja córcia się smieje i mówi "tylko robisz to złoto ogrodników i robisz" a niech mi tam ktoś zgniłe jabłko wyrzuci to wojna na pół okolicy

a i jeszcze zapomniałam o jednym, dekoracje..... przecudne... magię masz w tych dłoniach!!!
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
Urszulla 00:08, 18 sie 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Dziękuję Wam za miłe słowa. Ale to są tylko drobnostki do tego co inni tworzą na ogrodowisku.

Ewelinko w Twoich stronach można zbierać chyba inną roślinność i pokleić zimowymi wieczorami Fajny byłby wątek o różnorodności materiału w różnych częściach Polski.

Romko- kiedyś byłam zła na męża i twierdziłam i twierdzę nadal że szkoda poświęcenia aby samemu budować dom kosztem własnego zdrowia. Ale ogród to coś innego .... droga do raju jak mówi Danusia.
Pewnie dla mojego męża tak jest z budową domu. Dlatego ja mam same prowizorki i wiele do kończenia
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies