Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 15:03, 22 sie 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Nowe prace za własnym ogrodzeniem: to nie trawa lecz ściernisko, z dołkami i górkami, wygląda fatalnie. Na dodatek trawa wrasta w asfalt. Po skoszeniu postanowiłam coś z tym zrobić i zabrałam się najpierw za zrobienie rowku między trawą a asfaltem. Ręce mi odpadały od kopania kopaczką w kamieniach i trawie Ale to nic codziennie po trochę i się zrobi...
Potem jakoś się rozochociłam bo wymyśliłam że posadzę rząd tawułek japońskich o niskim pokroju i złotych liściach Golden Carpet lub Golden Princess. A między nimi żeby trawa znowu nie porastała rozsieję dąbrówkę o bordowym zabarwieniu liści, bo na tak nasłonecznionym terenie nic zadarniającego nie urośnie oprócz dąbrówki. Będzie ona dawała kontrastowe podłoże dla tawułek. I tym sposobem zagospodaruję pas przy drodze z tyłu domu. A teraz zdjęcia :
Przed



W trakcie prac (walczę z tym od poprzedniej soboty i do tej soboty planuję skończyć)

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 15:06, 22 sie 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804

Jest środa i połowa zrobiona.
Efekt końcowy pokaże po sobocie jak dostanę roślinki te które chcę w dobrej cenie.



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 15:13, 22 sie 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
A w międzyczasie weekendowe dekoracje (już je rozdałam ale zdjęcia pamiątkowe mi zostały)





I jeszcze prace mojego M, który ze starych krat przywiezionych rok temu spod Warszawy zrobił balustradę balkonową do pokoju syna (efekt końcowy też pokażę jak pomaluje i zawiesi na ścianie domu)

Tak kraty wyglądają



A tak po zrobieniu a przed wykończeniem

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
romka 16:21, 22 sie 2012


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
super! widzę że upał Ci Ula nie straszny! kawał dobrej roboty!!!! podziwiam bo wiem jak sie trzeba natyrać przy tym!
dekoracje piekne choć tak mnie trochę zasmuciły że to już jesień...
mąż też spisał sie na medal
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
siaaska 21:00, 23 sie 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Napracowałaś się bardzo przy tym pasie koło drogi ale jak będzie pięknie jak posadzisz roślinki
Podziwiam Ja pewnie zostawiłabym trawę, tylko dbałabym żeby była ładnie skoszona... Cudne ozdoby robisz Szkoda tylko że już takie jesienne... Ja jeszcze nie nacieszyłam się latem a ile rzeczy jeszcze chciałabym zrobić w ogrodzie... i tak pewnie z wszystkim nie zdążę.
Balustrada piękna będzie Czekam na efekt końcowy
____________________
Asia - Nasz mały raj na ziemi i www.siaaska.zieloneblogi.pl
Urszulla 03:20, 24 sie 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Miło że zaglądacie. A właśnie dekoracjami chcę pokazać że u nas chyba szybko przyjdzie jesień. Ale bywa i piękna złota jesień- o takiej marzę.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Ewa 08:16, 24 sie 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Przeczytałam Twój wątek
Praca wre, powodzenia życzę i duuuuuuuuuuużo siły
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
popcorn 08:21, 24 sie 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dobra robota! Pod rożlinki wzdłuż ogrodzenia podsyp dobrej ziemi, bo tak która masz nie wygląda na dobrą... powodzenia!!
Kawał dobrej roboty
____________________
Mój nowy ogródek
sylllwia 08:38, 24 sie 2012


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Fajny będzie ten pas tawułek przy drodze. Napracowałaś się, ale efekt końcowy na pewno będzie super. Tawuły szybko rosną i są mało wymagające.
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
Urszulla 19:32, 24 sie 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1032-tawula-japonska-spirea-japonica?page=1#post_1

Jak myślicie w jakiej odległości od siebie są sadzone tawuły. 1,5 m?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies