Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 13:39, 29 gru 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
A robocza strona ogrodu wygląda inaczej. Ognisko się szykuje
Dziś wyrwałam kosmosy bo istne krzaki wyrosły i szpeciły po przymrozkach. Sprawdziły się pod murem do późnej jesieni. Jednak znacznie prpściej usuwać werbenę patagońską która też lubi być pokaźna niż kosmosy. Wykorzystałam więc podmokły czas po opadach.
Na fotce w przybliżeniu zrobiłam zdjęcie łodygi kosmosu. Ciekawe czy ktoś też ma takie i czy to norma.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gabriela 15:35, 29 gru 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Tak, to norma i kosmosy ciężko się wyrywa w przeciwienstwie do werbeny. Ładne te niebieskie bombki w zielonych gałęziach. Pozdrawiam.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
BarbaraM 16:20, 29 gru 2018


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Hej Ula.
Jak to miło wpaść po przerwie i zobaczyć że są osoby znane a w ich ogródkach wypieknialo.
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
BarbaraM 16:24, 29 gru 2018


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Rzeczywiście te niebieskie babki są wyjątkowe.
Przypomniałam sobie że była taka osoba która miała fajny ogródek z takimi niebieskosciami. Robiła śliczne zdjęcia.
Przetacznik czy jakoś tak.
Ale nie mogę znaleźć.
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
BarbaraM 16:24, 29 gru 2018


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Ja mam nowy ogródek ale o tym potem


____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
Gosialuk 09:00, 30 gru 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
U mnie też takie kosmosy wyrosły, ale poszły na kompost. Pozdrawiam Noworocznie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
mira 09:17, 30 gru 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Hej Ula, zachodzę po kolędzie.

Witasz pięknymi bombkami.
Te świeczki ptaki Ci nie podgryzają?
A kosmos z takim badylem jest mi znany

Widziałam fotki kolorowe - cynie sam urok.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Urszulla 12:49, 31 gru 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Gabriela napisał(a)
Tak, to norma i kosmosy ciężko się wyrywa w przeciwienstwie do werbeny. Ładne te niebieskie bombki w zielonych gałęziach. Pozdrawiam.


Dzięki za info sprawa kosmosów jako chwilowych zapełniaczy jest dla mnie już oczywista. Pozdrowionka ślę

W ramach wspomnień można powiedzieć że czekamy odtąd na takie widoki kolejnego sezonu



i powspominać różane chwile


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:55, 31 gru 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
BarbaraM napisał(a)
Hej Ula.
Jak to miło wpaść po przerwie i zobaczyć że są osoby znane a w ich ogródkach wypieknialo.


Basiu fajnie

Tu są Silver Dollar upchane jeszcze w 2017




a w kwietniu 2018 zmieniły miejscówkę i trochę odbiło się to na ich bujności ale i tak cieszyły latem i jesienią. Upchane są na wąskim pasku jak widzisz Niestety zaginęła mi fotka z ich jesiennej odsłony. Musiałabym w wątku poszukać.

Ukorzenię Ci patyczki z cięcia wiosną.



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:20, 31 gru 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
BarbaraM napisał(a)
Rzeczywiście te niebieskie babki są wyjątkowe.
Przypomniałam sobie że była taka osoba która miała fajny ogródek z takimi niebieskosciami. Robiła śliczne zdjęcia.
Przetacznik czy jakoś tak.
Ale nie mogę znaleźć.


Ja też nie wiem. Za to Ci zalinkuję cudowny ogród znajomych za Krakowem- lektura na zimowy czas najlepsza

https://www.ogrodowisko.pl/watek/5608-ranczo-szmaragdowa-dolina

A tu masz fotki mojej letniej rabaty w tym roku robiłam tam mało zdjęć. Cieszyłam się jej bujnością





I pod jabłonką się dużo zmieniło

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies