Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Renii 21:50, 21 lut 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Widzę, że burza mózgów u Ciebie. Rzeczywiście podobne mamy rabatki- jakbym na moją patrzyła. Wszystko pójdzie aut, tylko kiedy to ogarnę - nie wiem. Słaba jestem z planowania, ale głosuję u Ciebie zdecydowanie na lawendę, kulki bukszpanowe i trawy np. żółta hakonka + jakieś fajne drzewko.

Kibicuję

U mnie będzie 5 kulek bukszpanowych, bonsai i wypełnienie runianka
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
sylwia_slomc... 00:03, 22 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Urszulla napisał(a)


Super sprawa dwa dni pracy i przestój bo chłodnojak dla mnie Ale jest za to czas na obmyślenie planu działania.

Mam już opanowane robienoe sadzonek z patyczków, dwa sezony i są dorodne. Niektórzy nie lubią czekać. Ja nie mam wyboru. Zawsze jednoroczne cynie mogę wysiać

Musisz znowu po sadzonki w sezonie wpaść
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:21, 22 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Z planowania na kartce ja jestem kiepska, więc Ci nie zaplanuję, ale podobaja mi sie dwie oststnie wersje Agi, a, że ma cudownie u siebie to bym Jej zaufała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Milka 04:42, 22 lut 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ale burza mózgów, ja nic nie doradzę, jakoś tak w necie nie potrafię, ale kibicuję
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Urszulla 09:22, 22 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Renii napisał(a)
Widzę, że burza mózgów u Ciebie. Rzeczywiście podobne mamy rabatki- jakbym na moją patrzyła. Wszystko pójdzie aut, tylko kiedy to ogarnę - nie wiem. Słaba jestem z planowania, ale głosuję u Ciebie zdecydowanie na lawendę, kulki bukszpanowe i trawy np. żółta hakonka + jakieś fajne drzewko.

Kibicuję

U mnie będzie 5 kulek bukszpanowych, bonsai i wypełnienie runianka


Burza mózgów potrzebna była bo od 2 lat męczę temat i nie mogę sobie sama dać radę. Dziewczyny fajnie pomogły
Dzięki za kibicowanie praca będzie rozłożona w czasie na ten sezon także nie spodziewaj się metamorfoz od razu. Ja mam takie podejście że ogród jest dla mnie częścią mojego życia w wolnych chwilach i lubię go konsumować w czasie i mieć zajęcie na długi termin. Jestem szczęśliwa jak coś jest skończone i wtedy idę dalej. Pamiętasz jak w zeszłym roku tyrałam wiosną przy wejściu do domu. Efekty już widać i cieszą....a ulepszać będę ciągle

Teraz przyszła kolej na nowy kawałek dość dramatyczny, ale 2 lata temu było tam gorzej
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:28, 22 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
sylwia_slomczewska napisał(a)
Z planowania na kartce ja jestem kiepska, więc Ci nie zaplanuję, ale podobaja mi sie dwie oststnie wersje Agi, a, że ma cudownie u siebie to bym Jej zaufała


Bardzo mi dziewczyny pomogły i im ufam wiadomo

Wpadnę na pewno bo mnie ciekawią zmiany po 2 latach. Chyba byłam w maju i nie wiem którą porę wybrać teraz na odwiedziny, że przytargam coś to też wiadomo, ale sadzonki będę robiła ze swoich lawend, mam 2 rodzaje i chyba je pomieszam.
Wypełniacze się zrobi w czasie, teraz ciągle prace ziemne mnie czekają
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:30, 22 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Milka napisał(a)
Ale burza mózgów, ja nic nie doradzę, jakoś tak w necie nie potrafię, ale kibicuję


Dzięki

Ewa chwyciła moją koncepcję i dodała fajne pomysły a Agnieszka wypełnienia. Będę działać wreszcie wg super planu
Oby zdrowie pozwoliło przebrnąć te cięższe wykopaliska i wożenie ziemi na taczkach. To reszta pójdzie z górki. U mnie tylko w marcu da się kopać potem beton się robi.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:39, 22 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Wczoraj przeglądnęłam nasiona pozostałe z zeszłego sezonu- myślałam że oprócz stipy nie będę wiele wysiewać. A zobaczcie jaka lista urosła:
Tytoń bordowy
Kosmosy żółte
Ożanka
Cleome
Cynie
Heliotrop peruwiański

Mus po ziemię do siania jechać początkiem marca
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Pszczelarnia 09:43, 22 lut 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ula, wpadnę w poniedziałek lub niedzielę wieczorem. Na razie zmykam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 14:46, 22 lut 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ula, pokaż w wolnej chwili zdjęcie fasady domu (albo narysuj ten front oddając wymiary) co ją widać z podjazdu przyszłego. Kwestia jest taka, czy trzeba zasłaniać podjazd od rabaty, jak stoją auta. A jak się lekko zasłoni to jaki to będzie miało wpływ na widok z okna (?) nad podjazdem, z ganku, z wejścia, z drzwi? I jaki widok będzie od furtki na całość.

Te trzmieliny na pniu fajne ale chcesz już dać trzmieliny jako wypełniacze.

Brzoza będzie jednak za szeroka na to miejsce - chyba, nie dałaś wymiarów.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies