Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Agania 08:56, 19 lut 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Urszulla napisał(a)


Przed słońcem udało mi się zrobić fotkę całej rabaty.

Z prac ręcznych jeszcze takie czekają na wykończenie




Rabata ładnie się prezentuje i czeka na cebulowe, ja nie mam takiej
rabaty pasującej pod cebulowe i jak to zmienić jak już wszystko obsadzone.

Czy te serduszka są ze sklejki i jak uzyskujesz taki efekt postarzania?
Akfarelka i przecierka?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
abiko 10:07, 19 lut 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Urszulla napisał(a)


Rododendrona jak przesadzisz to nie zakwitnie w tym roku.


Chyba nie Ulcia. Ja już przesadzałam rodka przed kwitnieniem i normalnie pięknie kwitł
Tym też się nie martwię.. Tylko muszę znaleźć czas na to
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Urszulla 17:59, 19 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Agania napisał(a)


Rabata ładnie się prezentuje i czeka na cebulowe, ja nie mam takiej
rabaty pasującej pod cebulowe i jak to zmienić jak już wszystko obsadzone.

Czy te serduszka są ze sklejki i jak uzyskujesz taki efekt postarzania?
Akfarelka i przecierka?


Aguś nic szczególnego, tak jak myślisz sklejka malowana akrylami.Robię eksperymenty różnokolorow, najpierw był kolor potem białe nakrapianki. Trochę przetarłam papierem ściernym. Bez zdolności jestem
Na końcu lakieruję

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 18:11, 19 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
abiko napisał(a)

Chyba nie Ulcia. Ja już przesadzałam rodka przed kwitnieniem i normalnie pięknie kwitł
Tym też się nie martwię.. Tylko muszę znaleźć czas na to


No to fajnie że bez strat się obędzie

Ja dziś przesadziłam dwa iglaki i ciągle myślę nad rabatą bo nic mi tam nie pasuje. Jeszcze dziś wymyśliłam że na początku na miejscu hortensji posadzę niską brzozę Youngi.

Generalnie na tej rabacie nie pasują mi ani wysokie trawy ani hortensje. Jeszcze tak u mnie nie było żebym nie wiedziała co zrobić. Kompletnie nie mam wizji obsadzania takiego kształtu. Męczę się już 3 sezon.

Teraz tam jest wszystko misz masz zbieranina z zeszłego sezonu i na dodatek dziury ponieważ wykopałam dziś kilka rzeczy. Jedyne co mi się podobało to trawa Red Baron, myślałam też o zawijasku z bukszpanów ale sadzonki mam bardzo malutkie narazie. Generalnie wszystko do wykopania i obsadzania na nowo to co lubimy najbardziej.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Renii 22:01, 19 lut 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Ciężko pracujesz Ulcia, ale idziesz do przodu. Oj te ciągłe dylematy ogrodnika
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
mira 22:06, 19 lut 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Widzę że masz męki twórcze znam to .
Ja na razie ziemi się nie tykam sekator tylko pracuje i grabie i tak pewnie jeszcze to potrwa trochę.

Obsadź to może czymś jednym - co było nie tak z hortensją ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Urszulla 08:53, 20 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Renii napisał(a)
Ciężko pracujesz Ulcia, ale idziesz do przodu. Oj te ciągłe dylematy ogrodnika


Trochę za ciężka ta praca, ale najgorsze wczoraj przewalczyłamusunęłam górkę z wyrastającymi co roku i siejącymi się trawami i w to miejsce poszły dwa iglaki teraz szukam inspiracji po raz kolejny w zeszłym roku przetestowałam kilka roślin na piaszczystosucholubnym skrawku. Ice Dance rośnie jak szalona, wczoraj dwie kępy ważyły chyba pół tony. Znów podzieliłam ale docelowo jej nie chcę. Może zostanie jedna sadzonka dziury po niej jak po krzewie, ziemi brak a ta rozrasta się
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:05, 20 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
mira napisał(a)
Widzę że masz męki twórcze znam to .
Ja na razie ziemi się nie tykam sekator tylko pracuje i grabie i tak pewnie jeszcze to potrwa trochę.

Obsadź to może czymś jednym - co było nie tak z hortensją ?


Dobrze to nazwałaś, powiedziałabym nawet katusze

Ale od czego jest forum w nocy szpalerałam i wyszperałam inspiracje w Pszczelarni, w Jurajskim i Na wichrowym wzgórzu będzie mieszanka kulek zimozielonych roślin żeby nawiązać do części po drugiej stronie ścieżki.
Trochę czasu mi zejdzie na zgromadzenie wszystkiego: kulki bukszpanowe i iglaste niewielkich rozmiarów, mogą też być niskie żółte tawuły dla przełamania koloru, mam berberysy admirationy i na pewno zostanie trawa Red Baron od Kindzi. Może turzyca palmowa też tam przyjdzie. Praca na cały sezon muszę najpierw wszystko wykopać i wzbogacić ziemię, kompost jak zwykle mam w ograniczonej ilości- ile bym nie miała zawsze mało

Z hortensją wszystko ok, ale wysokość mi na tej stronie nie pasuje, idę w niskie rośliny. Hortensje zmieszczą się u mnie w każdej ilości i w innych miejscach- bez obaw!
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 10:48, 20 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Narysowałam planik. Zawijasek do połowy z lawendy a dalej z biało- zielonej trzmieliny, co myślicie? I na obrzeżu z lewej strony ( przy tych pustakach które usunę) te same rośliny tylko w innym układzie :trzmielina na pniu(3 szt) w nogach żywopłot lawendowy i z tyłu gdzie cień będzie bukszpanowy.

A w zawijasku kulki zimozielone i trochę wypełniaczy.



A może ktoś narysuje mi coś fajniejszego wymienione przeze mnie rośliny muszą być bo to latem patelnia. Mogą być też tawuły i berberysy - choć tych kolczaków z lekka unikam
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 12:02, 20 lut 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ula a jakbyś na cały teren od trzmielin do zawijaska dała lawendę, zawijasek zrobiła tylko z trzmieliny, a część od zawijaska do trzmielin wypełniła jednym rodzajem wypełniacza? Plus kulki oczywiście.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies