Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 20:09, 22 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Pszczelarnia napisał(a)
Ula, pokaż w wolnej chwili zdjęcie fasady domu (albo narysuj ten front oddając wymiary) co ją widać z podjazdu przyszłego. Kwestia jest taka, czy trzeba zasłaniać podjazd od rabaty, jak stoją auta. A jak się lekko zasłoni to jaki to będzie miało wpływ na widok z okna (?) nad podjazdem, z ganku, z wejścia, z drzwi? I jaki widok będzie od furtki na całość.

Te trzmieliny na pniu fajne ale chcesz już dać trzmieliny jako wypełniacze.

Brzoza będzie jednak za szeroka na to miejsce - chyba, nie dałaś wymiarów.




Ewo, z kilku powodów nie mogę zrobić zdjęć. Ale nic nie stoi na przeszkodzie widokowej...w tym przypadku nie ma się co martwić.
Jedyna perspektywa jest na ścieżce i to co przy niej się dzieje.

Zrobiłam też kilka fotek co z drugiej strony mam. I to jest najważniejsze widokowo



Magnolię widać, a w drugiej dziurze za iglakami buk kolumnowy którego mogę przesadzić, a dalej klon garnet i żywopłot z bukszpanu.



Za żywopłotem bukszpanowym jest miejsce na drzewo- albo proponowany przez Ciebie grab fastigiata albo tego buka kolumnowego przesadzę. Tak to wygląda z drugiej strony.




Podaję też orientacyjne wymiary tej przerabianej aktualnie części ok.9m i najszersza część rabaty 4m przy budynku.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 21:47, 22 lut 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Witaj Urszulko
Podglądam i widzę, jak zmagasz się z pomysłami na rabatę. Dziewczyny fajnie Ci radzą
Myślę, że już jakiś pomysł drążysz. Ja Ci nie pomogę, bo nawet nie mam czasu, by dokładniej wejść w temat.
Ale życzę miłego weekendu, buźka, pa
____________________
Ela - Moja ostoja
Renii 23:13, 22 lut 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Urszulla napisał(a)


Burza mózgów potrzebna była bo od 2 lat męczę temat i nie mogę sobie sama dać radę. Dziewczyny fajnie pomogły
Dzięki za kibicowanie praca będzie rozłożona w czasie na ten sezon także nie spodziewaj się metamorfoz od razu. Ja mam takie podejście że ogród jest dla mnie częścią mojego życia w wolnych chwilach i lubię go konsumować w czasie i mieć zajęcie na długi termin. Jestem szczęśliwa jak coś jest skończone i wtedy idę dalej. Pamiętasz jak w zeszłym roku tyrałam wiosną przy wejściu do domu. Efekty już widać i cieszą....a ulepszać będę ciągle

Teraz przyszła kolej na nowy kawałek dość dramatyczny, ale 2 lata temu było tam gorzej


Pamiętam, pamiętam Najważniejsze, że są postępy, a to cieszy i daję siłę do dalszego działania. Ja przez kolejne 5 lat będę urządzać ogród przy mojej powierzchni Trudno -nie mam ciśnienia.
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Urszulla 08:13, 23 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Adela napisał(a)
Witaj Urszulko
Podglądam i widzę, jak zmagasz się z pomysłami na rabatę. Dziewczyny fajnie Ci radzą
Myślę, że już jakiś pomysł drążysz. Ja Ci nie pomogę, bo nawet nie mam czasu, by dokładniej wejść w temat.
Ale życzę miłego weekendu, buźka, pa


Pozmagałam się fizycznie i psychiczne przez 2 tydzień ferii. Wczoraj okryłam roślinki po przesadzankach bo dziś -7st rano. A słońce niesamowicie świeci



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 08:40, 23 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Renii napisał(a)


Pamiętam, pamiętam Najważniejsze, że są postępy, a to cieszy i daję siłę do dalszego działania. Ja przez kolejne 5 lat będę urządzać ogród przy mojej powierzchni Trudno -nie mam ciśnienia.


Ja na początku mówiłam że ogród biorę na 10-latkę, półmetek mam już za sobą Pielęgnowanie to pikuś do tych zmagań ziemnych.
Tak jak piszesz postępy nas dopingują

To wrzucę przypomnienie miejsca gdzie rok temu w marcu walczyłam ostro brakuje tu o tej porze pierwiosnków i przebiśniegów. Po kwitnieniu z drugiej strony domu będzie czas na dzielenie i sadzenie sadzonek. Jak zwykle u mnie


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Pszczelarnia 22:20, 24 lut 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Może być ten buk.

I kulki na pniu jak lubisz.

I na wypełnienie wszystko pasuje.

Roboty ziemne najgorsze. To uzdatnianie gleby. Ale masz już wytyczone i pomysły i werwę a to bardzo dużo.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
malgorzata_s... 10:40, 25 lut 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Ula jakie plany wow Ja mam nadal doła przedwiosennego i brak chęci do roboty.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Urszulla 19:44, 25 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Pszczelarnia napisał(a)
Może być ten buk.

I kulki na pniu jak lubisz.

I na wypełnienie wszystko pasuje.

Roboty ziemne najgorsze. To uzdatnianie gleby. Ale masz już wytyczone i pomysły i werwę a to bardzo dużo.


Tego mi nie brakuje jedynie zdrowia. Podzieliłam sobie pracę i jak codziennie trochę nawiozę ziemi i trocin to kawałek po kawałku zrobię za miesiąc albo dwa, w maju już można wysiewać cynie, a w lipcu robić sadzonki lawemdy.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:45, 25 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ula jakie plany wow Ja mam nadal doła przedwiosennego i brak chęci do roboty.


To przyjedź do mnie zobaczysz że Twoja praca to poezja
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Renii 21:56, 25 lut 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ula jakie plany wow Ja mam nadal doła przedwiosennego i brak chęci do roboty.


Gosiu u Ciebie to pewnie jest jeszcze śnieg. O nartach pomyśl, a nie o ogrodzie
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies