Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

sylwia_slomc... 12:24, 20 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81847
Podoba mi się pomysł Gosi, i lawenda lubi sucho i słonecznie

Działasz czytam na pełnych obrotach i dekoracje, i podziały i przesadzanki, zaczęło się, ależ to lubimy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
abiko 14:10, 20 lut 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Ula a ja bym się zastanowiła teraz czy bukszpan jednak. Choroby, ćma.. cała ta walka.. może lepiej cis?
Taki moje przemyślenia.. patrząc jak wszyscy i ja też drżą o kule co sezon.. sadziłabym cis teraz chyba.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Urszulla 15:42, 20 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21800
Gosialuk napisał(a)
Ula a jakbyś na cały teren od trzmielin do zawijaska dała lawendę, zawijasek zrobiła tylko z trzmieliny, a część od zawijaska do trzmielin wypełniła jednym rodzajem wypełniacza? Plus kulki oczywiście.


Przy klonie musi być inny wypełniacz bo tam jest więcej cienia, lawenda może być na tej części od wejścia mniej więcej do połowy rabaty.
Stąd taki mój pomysł żeby zawijasek był dwu rodzajowy. Ale może być z samej trzmieliny. Jak najbardziej Wypełniaczami mogą być też trawy i między nimi jakieś jednoroczne kwiatki bo to piaszczysty pobudowlany teren wapienny.
Dzięki za głos w sprawie

Jedno co wiem to znów muszę narobić mnóstwo sadzonek trzmieliny i lawendy
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 15:44, 20 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21800
abiko napisał(a)
Ula a ja bym się zastanowiła teraz czy bukszpan jednak. Choroby, ćma.. cała ta walka.. może lepiej cis?
Taki moje przemyślenia.. patrząc jak wszyscy i ja też drżą o kule co sezon.. sadziłabym cis teraz chyba.


Rzeczywiście, ale cisy rosną duże a ja chcę małe kulki. Nie wiem czy cisa da się trzymać tak bardzo w małej formie. I jeszcze odmianę dostać- może być kłopotliwe i drogie.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 15:50, 20 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21800
sylwia_slomczewska napisał(a)
Podoba mi się pomysł Gosi, i lawenda lubi sucho i słonecznie

Działasz czytam na pełnych obrotach i dekoracje, i podziały i przesadzanki, zaczęło się, ależ to lubimy


Super sprawa dwa dni pracy i przestój bo chłodnojak dla mnie Ale jest za to czas na obmyślenie planu działania.

Mam już opanowane robienoe sadzonek z patyczków, dwa sezony i są dorodne. Niektórzy nie lubią czekać. Ja nie mam wyboru. Zawsze jednoroczne cynie mogę wysiać
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Milka 06:43, 21 lut 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ula, super dekoracje robisz, rozwijasz się w rękodziele
A ogród coraz piękniejszy, jednak efekt nieustannej pracy widać, buziaki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Urszulla 06:50, 21 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21800
Milka napisał(a)
Ula, super dekoracje robisz, rozwijasz się w rękodziele
A ogród coraz piękniejszy, jednak efekt nieustannej pracy widać, buziaki


Dzięki

Idę dalej w tych zmaganiach ogrodowych. A pisałam u Ciebie właśnie o ochłodzeniu weekendowym więc na pewno zakończę robótki ręczne. Wczoraj kolorowe pomalowałam więc zostało lakierowanie i poskładanie w całość.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Milka 07:26, 21 lut 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Fajne kolory
U mnie na weekend też w nocy minusy, trudno.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
abiko 08:38, 21 lut 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Urszulla napisał(a)


Rzeczywiście, ale cisy rosną duże a ja chcę małe kulki. Nie wiem czy cisa da się trzymać tak bardzo w małej formie. I jeszcze odmianę dostać- może być kłopotliwe i drogie.


Tak bardzo małych pewnie nie chcesz, a ciąć się tnie ładnie. Wyjdzie drożej niż bukszpan to pewne i dłużej jak sama je będziesz robiła. Coś za coś niestety

Teraz zobaczyłam, że na tych serduszkach to wzorki są
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
laurowisnia 08:53, 21 lut 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ja wolę ciąć kulki z cisa niż te bukszpanowe.
Czy ta rabata jest cały czas w słońcu?
Co byś powiedziała na dereń świdwa Compressa zamiast kulek z trzmieliny na pniu.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies