Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 19:08, 09 mar 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Gosialuk napisał(a)
No super, bardzo lubię ten moment kiedy posiane roślinki zaczynają wychodzić. Jak to cieszy. Ja na razie czekam z wysiewami do połowy marca. Za to posadziłam do doniczek bratki, tawułki Arendsa, floksy wiechowate i rozsadziłam komarnicę.


Ja też zawsze wysiewałam później, ale zauważyłam że trawy trzeba szybciej siać bo długo się czeka na rozrost w gruncie. Stipa nie zdążyła w zeszłym roku zakwitnąć. Liczę też że jednak wiosna przyjdzie w marcu a nie w maju
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Milka 06:29, 12 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Śliczna wiosna i dorodne wysiewy, ogrodniczka z ciebie, że hej, Ulcia pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Urszulla 19:07, 12 mar 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Milka napisał(a)
Śliczna wiosna i dorodne wysiewy, ogrodniczka z ciebie, że hej, Ulcia pozdrawiam


W takim otoczeniu na forum nawet mi idzie stipę miałam już w zeszłym roku, ale najbardziej mnie cieszy heliotrop- szkoda że jest jednoroczny

Generalnie dużo się nauczyłam od najlepszych, od Ciebie zgapiłam ukorzenianie w donicach. Jak coś się udaje to człowieka cieszy
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 19:20, 12 mar 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Ula idziesz jak burza, praca u Ciebie wre, ile wysiewu, bratki, nowe plany no jestem pełna uznania i podziwu_Heliotrop tez wysiewasz? Masz z nim doświadczenie? Również bardzo lubie i za kolor i za zapach Pozdrawiam serdecznie
____________________
Liliowo i kolorowo:)
mira 20:59, 12 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Widzę wysiewy udane super, wczoraj też siałam. Cudownego bratka widzę w donicy, śliczny.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Urszulla 22:00, 12 mar 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
danuta_szwajcer napisał(a)
Ula idziesz jak burza, praca u Ciebie wre, ile wysiewu, bratki, nowe plany no jestem pełna uznania i podziwu_Heliotrop tez wysiewasz? Masz z nim doświadczenie? Również bardzo lubie i za kolor i za zapach Pozdrawiam serdecznie


Narazie wogóle nie idę do przodu tylko stoję w miejscu przez pogodę. Może wreszcie w sobotę się powyżywam. W wysiewach mam wprawę a heliotropa pierwszy raz próbuję
Rozumiem że wybudziłaś się ze snu zimowego
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:07, 12 mar 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
mira napisał(a)
Widzę wysiewy udane super, wczoraj też siałam. Cudownego bratka widzę w donicy, śliczny.


Te bratki mi się marzyły i w tym roku trafiłam na nie w LM. Cieszą oko bo wiosna się spóźna. Jeszcze muszę zapolować na fioletowe

Wysiewy to fajne zajęcie ciekawe jakie u Ciebie?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:12, 14 mar 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Wysiewy wschodzą, niedługo popikuję i zastawię znowu pół podłogi i parapety.

Zastanawiam się kiedy sałatę majową można przesadzić do gruntu? A może majowa sałata nadaje się tylko do szklarni?

Tak samo z porami nie wiem kiedy je można przełożyć do gruntu.

Kiełkuje też trawa cytrynowa, nie mam żadnych z nią doświadczeń. To mój tegoroczny eksperyment- używa się ją w kuchni więc postanowiłam spróbować.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 16:53, 14 mar 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Ula, może podzielisz się ze mną energią do pracy?
Za nic nie potrafię się zmobilizować
Dziś wysiałam do doniczek pietruszkę naciową i cynie daliowe. Cynie nigdyś siałam bezpośrednio do gruntu. Teraz zobaczę, co z nich wyrośnie. Jeśli się udadzą, to się podzielę
Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
Urszulla 18:19, 15 mar 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Adela napisał(a)
Ula, może podzielisz się ze mną energią do pracy?
Za nic nie potrafię się zmobilizować
Dziś wysiałam do doniczek pietruszkę naciową i cynie daliowe. Cynie nigdyś siałam bezpośrednio do gruntu. Teraz zobaczę, co z nich wyrośnie. Jeśli się udadzą, to się podzielę
Pozdrawiam


Cynie wysiewam później do gruntu. Mam swoje nasiona. Pietruszkę też do gruntu.
Moja energia właśnie opadła bo jutro znów zimno. Czekam już 2 weekend na ogarnięcie przedogródka. Wczoraj dopadłam małe sadzonki fioletowych bratków to je jutro do doniczek posadzę. Z braku wiosny taką się zadowalam

Obiecana fotka

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies