Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Milka 06:33, 22 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
A u mnie siewek orlików sryliony, niech rosną, potem będę rozdawać
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Urszulla 07:15, 22 mar 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Milka napisał(a)
A u mnie siewek orlików sryliony, niech rosną, potem będę rozdawać


w maju mają swój urok ale ta wiosenna zielenina też fajna. Zwłaszcza te odmiany co mają jaskrawe liście.

Mnie cięcie traw i hortensji dopiero czeka. Najpierw mam pilne przesadzanie jutro może wreszcie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Milka 07:17, 22 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
A ja przesadzanie na koniec zostawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Urszulla 07:24, 22 mar 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Milka napisał(a)
A ja przesadzanie na koniec zostawiam


Wiesz, u mnie ziemia tylko po zimie lekka do kopania potem beton dlatego takie priorytety. Hortensje jeszcze śpią i duże trawy też to niech czekają. Jeszcze mam śmietnisko w ogrodzie a ptaszki się cieszą.
Lecę do pracy
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Milka 07:46, 22 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
No rozumiem teraz.
ja też lecę, pora wybywać z domu, dziś dzień latania i załatwiania.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
paniprzyroda 20:48, 22 mar 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
U Ciebie pierwiosnki wcześniej wystartowały, moje dopiero teraz zaczynają. Może i mnie uda się jutro przesadzić dwa bukszpany. Pozdrawiam cieplutko.
____________________
Dwa ogrody
Urszulla 23:54, 23 mar 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
paniprzyroda napisał(a)
U Ciebie pierwiosnki wcześniej wystartowały, moje dopiero teraz zaczynają. Może i mnie uda się jutro przesadzić dwa bukszpany. Pozdrawiam cieplutko.


Nie zazdroszczę przesadzania bukszpanów, chyba że są małe

Ja dziś zaczęłam zapowiadaną rewolucję przedogródka. Cały dzień tyrania i zabrakło mi kolejnego dnia przesadziłam klona i hortensje w inne miejsce. Wiadomo że przy okazji przenosin trzeba było przygotować miejsca.

Potem dopiero zaczęłam porządkowanie przedogródka. Nie ma co pokazać choć narobiłam się do bólu. Idę wg ustalonego planu z tym że chwilowo wykorzystuję inne rośliny do zagospodarowania terenu bo nie mam narazie sadzonek z roślin zaplanowanych. Sprawdziłam przy okazji prognozę więc w następną sobotę można będzie kończyć prace Bardzo optymistyczne

Jeszcze spod gruszki wykopałam żółte pierwiosnki i przeniosłam na rabatę w lżejsze warunki.

Tyle z dzisiejszej relacji i uratowane krokusy


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 09:14, 24 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Takie rewolucje zawsze wymagają dużo pracy. Aż kręgosłup boli od przenoszenia roślin z miejsca na miejsce. Najważniejsze, że idzie do przodu.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
danuta_szwajcer 11:08, 24 mar 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Ładna masz tą turzyce i jak zielona, pierwiosnki tez musze poprzesadzac bo one lubia slonce wiosna, moje jeszcze nie zakwitły. Podziwiam za konsekwencje planowania Juz coraz bardziej zielon sie robi. Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 18:57, 24 mar 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Gosialuk napisał(a)
Takie rewolucje zawsze wymagają dużo pracy. Aż kręgosłup boli od przenoszenia roślin z miejsca na miejsce. Najważniejsze, że idzie do przodu.


Przytoczę poglądowy plan Agnieszki z Jurajskiego,który realizuję z pewnymi zmianami. Zdjęcia zrobię chyba dopiero latem bo narazie to wielka masakra i pustki. Ale i tak jestem duży krok do przodu w stosunku do zeszłego roku.



W domu rośnie stipa i inne maleństwa i 60 pomidorów które pewnie rozdam
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies