Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 10:14, 31 mar 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
A na brzegach dla urozmaicenia posadziłam rojniki i zawciąga nadmorskiego
Wszystlie rośliny są przewidziane jako wytrzymałe na suszę. Są też odratowane berberysy Admiration i myślę że wteszcie znalazły swoje miejsce.




I po wczorajszych zmaganiach wreszcie zaczęła mi się koncepcja podobać i mam motywację na dalsze prace
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 10:52, 31 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Białe pierwiosnki bardzo mi się podobają. Teraz mam fazę na biel. Ice Dance faktycznie jeszcze można dosadzić, a jak nie to sama się tam przeniesie. Zawciąg dobrze się sprawdza w roli zadarniacza. Jak gęsto posadzony, to prawie chwastów nie przepuszcza. Dużo roboty już za tobą. Teraz tylko czekać, aż się rozrosną.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 11:23, 31 mar 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Gosialuk napisał(a)
Białe pierwiosnki bardzo mi się podobają. Teraz mam fazę na biel. Ice Dance faktycznie jeszcze można dosadzić, a jak nie to sama się tam przeniesie. Zawciąg dobrze się sprawdza w roli zadarniacza. Jak gęsto posadzony, to prawie chwastów nie przepuszcza. Dużo roboty już za tobą. Teraz tylko czekać, aż się rozrosną.


Gosiu, Ice Dance wywalam. To okropne potwory. Tyle mam do pozbycia się. Może od ulicy posadzę.



Na obrzeżu będzie cd trzmieliny. Lubię ją bo wytrzymuje susze i wcześnie wiosną świeci z daleka, już rusza razem z wiosennymi. Trzeba ją też pilnować i ograniczać bo mocno się korzeni.

A te pierwiosnki zawsze pięknie kwitną, jak u kogoś spotkasz weź sadzonkę.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Bogdzia 20:04, 31 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ja tez straciłam cierpliwosc do Ice Dance, co rok powinno się je dzielic , to nie na moje siły.Pozdrówka Ula.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Urszulla 21:07, 01 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Bogdzia napisał(a)
Ja tez straciłam cierpliwosc do Ice Dance, co rok powinno się je dzielic , to nie na moje siły.Pozdrówka Ula.


Nie idzie ich wykopać, dzielenie ciężkie. Zostawiam tylko pojedyncze okazy. Za to podoba mi się sesseleria. Lekka, szybko startuje.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
abiko 21:11, 01 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Ja Ice też wywaliłam. MAm jedną kępę, bo jakoś się uchowała. Wolę sesslerię
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Renii 21:50, 01 kwi 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Ulcia mnie też ten plan się bardzo podoba, będzie pięknie jak posadzisz łanami. Magnolia piękna.
A mnie chyba nie przeżył klon palmowy garnet na tym miejscu nic nie chce u mnie rosnąć
A jak się ma Twój klon?
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Urszulla 13:12, 02 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
abiko napisał(a)
Ja Ice też wywaliłam. MAm jedną kępę, bo jakoś się uchowała. Wolę sesslerię


W tym roku dopiero dzieliłam sesselerię pierwszy raz. Podobno szybko się da rozmnożyć. Ciekawa jestem jak się przyjmą sadzonki. A potrzebowałabym jej dużo.

Z traw podobają mi się też molinie ale nie spotkałam do tej pory. Podobno w Twojej okolicy mają.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:15, 02 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Renii napisał(a)
Ulcia mnie też ten plan się bardzo podoba, będzie pięknie jak posadzisz łanami. Magnolia piękna.
A mnie chyba nie przeżył klon palmowy garnet na tym miejscu nic nie chce u mnie rosnąć
A jak się ma Twój klon?


Dzięki.

Garneta dla Ciebie zrobiłam, ma zaciszne miejsce otoczony był do zeszłego roku hortensjami musiałam je zabrać bo potrzebował miejsca. Latem mu listki słońce przypala z lekka. On ma ze 4 lata na pewno, wolny jest okropnie w rośnięciu. Musiałabym odszukać pierwsze foty.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Milka 12:31, 03 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ostro działasz zmiany coraz większe i dobrze zaplanowane
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies