Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Pszczelarnia 14:00, 03 kwi 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wysoko ścięłaś Artemis. Zawsze ją tak tniesz? Ja zawsze tnę krótko. I zawsze mnie to cięcie wykańcza.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
malgorzata_s... 14:06, 03 kwi 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Ula wywalasz ice dansa a ja go lubię za niezniszczalnośćOczywiście tylko w miejscu gdzie trochę może się rozłazić.Magnolka już? moja w małych pąkach jeszcze.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Urszulla 05:24, 04 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Milka napisał(a)
Ostro działasz zmiany coraz większe i dobrze zaplanowane


Ostro- jak na mnie do Ciebie się nie porównuję bo bym słabo wypadła
Ale dzięki za wsparcie i że wpadasz i zauważasz zmiany bo ciągle wydaje mi się że za mało do przodu u mnie się dzieje choć co roku coś działam nowego. Utrzymać również trzeba to co jest do tej pory zrobionea chwilowo nie nadążam za potrzebami ogrodowymi.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 05:28, 04 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Pszczelarnia napisał(a)
Wysoko ścięłaś Artemis. Zawsze ją tak tniesz? Ja zawsze tnę krótko. I zawsze mnie to cięcie wykańcza.


Właściwie to nie mam doświadczeń w cięciu róż, a w tym roku zaczęły wypuszczać liście jak szalone. Nigdy nie cięłam z takimi zaawansowanymi liśćmi. Wszystkie pocięłam tak wysoko w tym roku. Chciałam niżej ciąć ale się bałam. Zrób dla mnie fotkę Twojego cięcia.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 05:32, 04 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ula wywalasz ice dansa a ja go lubię za niezniszczalnośćOczywiście tylko w miejscu gdzie trochę może się rozłazić.Magnolka już? moja w małych pąkach jeszcze.


Ice Dance tylko pojedynczych kępach toleruję. Bo nawet wywalić jest ciężko, jedna kępa waży chyba z 50kg

Magnolia na południowej odsłonie. Ta jest szybka, za to yellow z drugiej strony domu późniejsza, też jeszcze w zamkniętych pąkach.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 19:47, 04 kwi 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ula, ja Ice Dance już dawno wydałam. ?U mnie nawet ta rosnąca w doniczce potrafiła z niej uciec. Nie lubię aż takich ekspansywnych roślin. Ja też mam magnolie Yellow Bird i ta kwitnie dużo później.
Odmiana o którą u mnie pytałaś to Aleksandrina.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
danuta_szwajcer 20:04, 04 kwi 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Z cieciem róż zawsze mam problem bo mi żal ciac ale trzeba jak chcesz nowe mocne przyrosty, obejrzałam sobie filmik z ciecia w internecie i poszłam dociac niektore. Róże w tym roku są w dobrej kondycji. Dzis juz dzrzewa owocowe zakwitły. Fajnie tworzysz Ula, podziwiam Cie zawsze za konsekwencje, zgodnie z planem Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 07:08, 05 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
ewsyg napisał(a)
Ula, ja Ice Dance już dawno wydałam. ?U mnie nawet ta rosnąca w doniczce potrafiła z niej uciec. Nie lubię aż takich ekspansywnych roślin. Ja też mam magnolie Yellow Bird i ta kwitnie dużo później.
Odmiana o którą u mnie pytałaś to Aleksandrina.


U mnie ID służy jako chwilowy zadarniacz a potem idzie na kompost

Magnolki szaleją z dnia na dzień

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 07:12, 05 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
danuta_szwajcer napisał(a)
Z cieciem róż zawsze mam problem bo mi żal ciac ale trzeba jak chcesz nowe mocne przyrosty, obejrzałam sobie filmik z ciecia w internecie i poszłam dociac niektore. Róże w tym roku są w dobrej kondycji. Dzis juz dzrzewa owocowe zakwitły. Fajnie tworzysz Ula, podziwiam Cie zawsze za konsekwencje, zgodnie z planem Pozdrawiam


Dzięki Danusiu to akurat mi łatwo przychodzi bo muszę mieć poukładane i denerwuję się jak nie jest

Z tymi różami to trudna sztuka. A w tym roku one nagle oszalały..

Edenka

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
paniprzyroda 20:16, 05 kwi 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
To chyba ja też za wysoko pocięłam Artemis, a w ub. roku już niezły potworek z niej był, chociaż kształtny. Ładnie rozkrzewiona Edenka.
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies