Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 16:47, 10 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Agania napisał(a)
Bylinki ładnie Ci się zbierają, a mojej Brunery nie widać czy to mozliwe, że mi
ją coś wygryzło?


Ciężko powiedzieć, ale chyba tak skoro nie ma. A może zginęła bo za mokro albo za sucho. Ale nie wiem czy bruner nie wcinają ślimaki.

Jeszcze z bylin mam tawułki Arendsa, wychodzą ale słabo widać bo liście z ziemią się zlewają jakiś taki brąz a nie zieleń. i serduszka od Katki wreszcie ma dogodne miejsce, chyba 3 lata nie mogła się zadomowić.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:53, 10 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Kindzia napisał(a)
Dobrze, że się zdecydowałaś na większe przycięcie róż. Zobaczysz, będą miały większe kwiaty

Jak chcesz tych ciemnych szafirków, to mogę Ci dać. Mnożą się jak niemądre...


Mam skąd wziąć w razie potrzeby, dziękuję Kasiu. Zastanawiam się narazie co wiosennego dać pomiędzy trzmielinę przy wejściu, hiacynty mam od ogrodu a tu na suchym terenie wymyślałam małe iryski.




Białe fiołki dopiero wychodzą może dlatego że od półn-zach rosną.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Anitka 21:58, 11 kwi 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Urszulla napisał(a)
W tym tyg pies zadziałał w temacie pilnowania terenu, mysz się prześlizgnie ale ten jegomość bez ważnego zameldowania przypłacił wizytę życiem.



Widzę, że masz podobnego strażnika ogrodu

Artemis cięłam nisko, bo ona i tak wysoka będzie.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Urszulla 10:52, 13 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Anitka napisał(a)


Widzę, że masz podobnego strażnika ogrodu

Artemis cięłam nisko, bo ona i tak wysoka będzie.


Strażnik dwa młode szczury upolował, dzień po dniu. Co będą po moich rabatach chodzić punkt dla psa.
On nie byłby zły gdyby nie podlewał wszystkiego wokół, tego nie znoszę. Pod tym względem lepiej mieć sukę.

Artemis skrócona. Za rok może odważę się bardziej
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:52, 14 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Leniuchuję na całego. Zbieram też się psychicznie do najbliższego koszenia.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Kindzia 18:07, 14 kwi 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Możesz, to leniuchuj My wczoraj w ogrodzie, mimo zimnicy. Róże sadziliśmy. Dzisiaj bym pocięła, ale termin nieodpowiedni dla mnie...
Trawę mam nie ruszaną od jesieni, nawet nie grabiona była, ciągle na nią czasu brakuje. Na 27-go planujemy wertykulację, byle pogoda dopisała. Potem dopiero rozprawa z chwastami i nawożenie.
Pozdrówka
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Urszulla 21:18, 15 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Kindzia napisał(a)
Możesz, to leniuchuj My wczoraj w ogrodzie, mimo zimnicy. Róże sadziliśmy. Dzisiaj bym pocięła, ale termin nieodpowiedni dla mnie...
Trawę mam nie ruszaną od jesieni, nawet nie grabiona była, ciągle na nią czasu brakuje. Na 27-go planujemy wertykulację, byle pogoda dopisała. Potem dopiero rozprawa z chwastami i nawożenie.
Pozdrówka


Kosić muszę jutro. A dziś cieszyłam się że brzózka wypuszcza wreszcie listki. Okryłam trochę magnolię żółtą i klona garneta bo straszą przymrozkiem.



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:22, 15 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Dziś też zaglądałam na małe drobiazgi, które zaczynają cieszyć


Pierwiosnki od sąsiadki z malutkich sadzonek będą kwitły i tiarelka od Sylwi też

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:34, 15 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
A moje pobojowisko które ma być rabatą na wejściu już wygląda lepiej. Między kamieniami są sadzonki trzmieliny. Wszystko w fazie wychodzenia z ziemi więc czekamy aż roślinki się pokażą. Czytałam o wysiewie cynii i rzeczywiście nie da się czasowo przeskoczyć tego tematu- po 15 maja. Będą kwitły tymczasowo na miejscu lawendy którą będę ukorzeniać latem pośrodku rabaty.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 07:34, 16 kwi 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ula, ja już po pierwszym koszeniu trawy, no ale u mnie to tylko mały kawałeczek. Super, że roślinki rwą się do życia. Ja bym usunęła te kamienie z rabaty. Szafirki błękitne też mam i patrzę na nie nieustannie, bo maja cudny kolor.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies