Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 08:11, 16 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
ewsyg napisał(a)
Ula, ja już po pierwszym koszeniu trawy, no ale u mnie to tylko mały kawałeczek. Super, że roślinki rwą się do życia. Ja bym usunęła te kamienie z rabaty. Szafirki błękitne też mam i patrzę na nie nieustannie, bo maja cudny kolor.


Ewciu, te kamienie tylko tymczasowo zanim roślinki nie podrosną. Jesienią zabiorę a może wcześniej. Zobaczę.
Dziś koszenie moich połaci zaplanowane. Lekko nie będzie.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 17:50, 17 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Pierwsze koszenie i od razu lepsze samopoczucie

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 18:35, 17 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Bo efekt jest. Trawniczek zieloniutki jak marzenie. W sam raz na święta.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
danuta_szwajcer 18:39, 17 kwi 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Ale piękny trawnik Też dziś kosiłam ale już drugi razPozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Bogdzia 21:14, 21 kwi 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Trawnika zazdraszczam u mnie nadal wygląda jakby zima była.Przeczytaj co napisałam u siebie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Urszulla 10:31, 22 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Gosialuk napisał(a)
Bo efekt jest. Trawniczek zieloniutki jak marzenie. W sam raz na święta.



Piękna wiosna na te dni odpoczynku, w zeszłym roku nie zrobiłam zdjęć pierwiosnkom pod magnolią a tak pięknie kwitły w tym roku już nie zapomniałam o fotkach


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 10:48, 22 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
danuta_szwajcer napisał(a)
Ale piękny trawnik Też dziś kosiłam ale już drugi razPozdrawiam


Tak naprawdę to ten trawnik poprzerastany chwastami. Ale nie pryskam bo by dopiero było łyso i pracy dużo, narazie rabatki mnie pochłaniają i na nie nawet brakuje czasu.

Klon crimson po przesadzeniu na drugą stronę domu wypuścił listki co mnie bardzo cieszy, za nim mam do usunięcia cjałdę ziemi porosłej trawą. Niestety nie zdążyłam tego ostatnio zrobić bo na przodzie działałam a teraz susza znowu wszystko wstrzyma. A w pobliżu klona sama tworzy się rabatka piwoniowo-różano-bylinowa, na początku miałam tam tylko jedną piwonię a teraz dosedł dobytek wysiany z nasion od dziewczyn ogrodowiskowych, z sadzonek przywiezionych i z róż które dostałam do odratowania. Wsystko poczuło wiosnę.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 10:54, 22 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Bogdzia napisał(a)
Trawnika zazdraszczam u mnie nadal wygląda jakby zima była.Przeczytaj co napisałam u siebie.


Moja magnolia Yellow River dla Ciebie w tym roku dopiero pierwszy raz takie duże kwiaty ma na czubkach pędów, pozostałe malutkie. Wnioskuję że będzie potrzebowała nawożenia po kwitnieniu.
Śmiesznie wygląda w towarzystwie dużych bukszpanów i iglaków, ale za 2 lata już jakieś proporcje będą lepsze



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 11:31, 22 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Białe pierwiosnki urocze. W ogródku koło bloku, gdzie chodzimy z pieskiem, też takie są i zawsze jak je widzę, to się zachwycam nimi.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 12:47, 22 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81725
Wsystko Ci się budzi do życia, najwyższa pora, żółta magnolia za mną chodzi najlepiej pachnąca, gdzieś dorwę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies