Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 16:08, 07 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Renii napisał(a)


Szok! Dobrze że te paskudny u mnie się nie goszczą


Z 50 gąsieniczek dziś zebrałam do słoika i chyba to nie koniec. Jutro polowanie powtórzę bo mi zjedzą wszystkie liście i kwiatki nie będą kwitły.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:12, 07 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
mira napisał(a)
Pierwszy raz widzę że orliki coś je - nie wiem
co siejesz w sobotę


Na cleome kiedyś w 1 dzień miałam gąsienice i potem był spokój ale na orlikach to takie małe gówienka się pasą i żrą i rosną zostawiając kikutki gałązek plaga, po raz pierwszy widzę. Z drugiej strony domu orlik czysty.

U Ciebie napisałam co sieję ale powtórzę bo ini też czytają: ogórki, cleome, kosmosy żółte i czekoladowego ( pierwszy raz ) i mam jeszcze tytoń bordowy. A do gruntu cynie.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:17, 07 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Anitka napisał(a)
Też lubię bardzo bodziszki wszelakie
Również mam łowickie wzorki na bergeniach dzięki opuchlakom Jakoś już mnie to nie wzrusza - taka "odmiana"


Lepiej jak jedzą bergenie a nie inne rarytasy ten żałobny bodziszek jeszcze mną chodzi resztę bodziszków muszę rozmnażać,ładnie urosły z darowanych sadzonek...w tym zakresie mam wprawę
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 08:52, 09 maj 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Masz reke do rozmnazania i przesadzania, uzbierałas juz duzo roslin Ula coraz gesciej u Ciebie. Podagracznik u mnie rosnie wszedzie , nie bylo mnie 10 dni i szok ile tego i jak duzy, pomiedzy kwiatami nie da sie wyrwac z korzeniami wiec urywam liscie tylko echhh, ciesze sie, ze dzis deszcz pada. Jakie kolory masz bodziszków? Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 21:20, 09 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
danuta_szwajcer napisał(a)
Masz reke do rozmnazania i przesadzania, uzbierałas juz duzo roslin Ula coraz gesciej u Ciebie. Podagracznik u mnie rosnie wszedzie , nie bylo mnie 10 dni i szok ile tego i jak duzy, pomiedzy kwiatami nie da sie wyrwac z korzeniami wiec urywam liscie tylko echhh, ciesze sie, ze dzis deszcz pada. Jakie kolory masz bodziszków? Pozdrawiam


Tego rozmnażania nauczyłam się od moich sąsiadów zapalonych ogrodowo. Dzięki temu rzeczywiście u mnie gęsto.

Jednego mam fioletowego bodziszka od Sylwi o wielobarwmych liściach. Drugi kwitnie na różowo a liście ma jasnozielone. Dostałam też malutką sadzonkę od Agatki-Laurowiśni bodziszka Patricia.
Bodziszki wpadły mi w oko w ogrodzie Vivy i chciałam też mieć taką obwódkę. Jeszcze do tego nie doszłam


Moja elata coś kiepsko wygląda


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 22:50, 09 maj 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
No faktycznie z ta elata cos kiepsko, a jakie ma stanowisko? Albo susza albo mroz tak mi wygląda.
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Milka 16:53, 10 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Elata musiała mieć w sezonie za dużo wody, zastoin, tego nie lubi, mam u siebie tez takie 2 bidule, lepiej podziel na 2 i wtedy szybciej masy nabiorą niż ta sama pojedyncza
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Bogdzia 21:00, 10 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
U mnie tez elata nie chce rosnac, przesadzam w rózne miejsca ale efekty marne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Urszulla 09:54, 11 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
danuta_szwajcer napisał(a)
No faktycznie z ta elata cos kiepsko, a jakie ma stanowisko? Albo susza albo mroz tak mi wygląda.



Wygląda na to że chyba trochę korzenie przemarzły bo były na wierzchu.

Dziś mam znów plagę gąsienic na orlikach.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:55, 11 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Milka napisał(a)
Elata musiała mieć w sezonie za dużo wody, zastoin, tego nie lubi, mam u siebie tez takie 2 bidule, lepiej podziel na 2 i wtedy szybciej masy nabiorą niż ta sama pojedyncza


Podzieliłam tę marnotę i jedną zostawiłam dosypując kompostu a drugą dałam w różne miejsce
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies