Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 17:31, 22 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
ewsyg napisał(a)


Ja Edenkę prowadzę jako pnącą róże. Ja też miałam ten sam problem z mrówkami. Na różach dużo mszyc, a w korzeniach mrowisko. Zauważyłam, ze one nie lubią zapachu bodziszka kantabryjskiego, więc nim obsadzam róże.
Ula, dużo się u Ciebie zmieniło i niebawem roślinki sporo podrosną.

Pozdrawiam cieplutko


Ciekawe, to może też bodziszka dosadzę. Mam aktualnie 3 odmiany bodziszka. Jeden wygląda mi na kantabryjskiego. Nie wiem tylko czy zniesie popołudniowe nasłonecznienie. Ale zawsze trzeba spróbować.
Będę mieć rewolucję na rabacie co jej dobrze zrobi i nowe zajęcie podczas wakacji.


Moje czosnki czekające na słońce już od tygodnia, wody mają pod dostatkiem


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 06:40, 23 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Pływam wokół domu, to u mnie norma po 2 dniach deszczu



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 10:52, 25 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Zakwitła drżączka wyhodowana w zeszłym roku z nasion od Agaty

E

Orlik całkowicie obgryziony przez gąsienice kwitnie, tylko ma blady kolor




A na mojej bylinowej rabacie początki kwitnienia lecz za chwile dojdą róże

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Anusia 16:05, 25 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078


I tak to wygląda jak pogrupowałam sadzonki trzmieliny na małą obwódkę. Przyznam że tą pracę układania roślin najbardziej lubi
Dałam widoki z przeciwnych stron i w całości z wyjścia domu.




Ula kawał dobrej pracy wykonałaś. No i ta satysfakcja, że wszystko z własnej hodowli. Pamiętam ten kawałek. Zmienił się bardzo. Brawo Ty.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Urszulla 10:40, 26 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Anusia napisał(a)


Ula kawał dobrej pracy wykonałaś. No i ta satysfakcja, że wszystko z własnej hodowli. Pamiętam ten kawałek. Zmienił się bardzo. Brawo Ty.


Cieszę się że bardzo że udało się jakoś ogarnąć ten straszący kąt. Czeka mnie tu dużo pracy jeszcze dalszej ale na ten czas jest nieźle. Jak zarośnie runianka to pierwiosnki pójdą w inne miejsce a bratkami też nie będzie trzeba wypełniać pustych miejsc. Najładniejsze widoki dopiero będą gdy zakwitną Dollary, tawułki i liliowce za brzózką a za szpalerem bukszpanowym róże roślinki się dobrze ukorzeniły i zagęściły trochę więc powinno być super zapraszam więc już za miesiąc na ten sam kawałek dla porównania

Cieszę się nawet z tych opadów dużych bo udało mi się powyciągać wczoraj osty i odchwaścić pod murem. To był prawdziwy sajgon którego bym nawet nie pokazała.
I sadzonki bukszpanowe zeszłoroczne też łatwo się wyciągało i powsyał nowy malutki szpalerek. Fotki poglądowe


2 dni temu było tak



Wczoraj po wstępnym plewieniu stwierdziłam że dam na tyłach szpalerek bukszpanowy, bukszpany lubią wiosną dużo wody.




W całości oczywiście patrz przez pryzmat nieustających zmian zanim koncepcja się nie ustabilizuje są narazie stipy, 2 miskanty i sesslerie. Latem będą kwitły żółte kosmosy i białe cleome( o ile mi wzejdą z nasion. A docelowo miała być lawenda. Głośno myślę że ten szpalerek bukszpanowy mógłby być na całym obrzeżu. Bo narazie z przodu rośnie żółta trzmielina. A te brązowe trawki pójdą gdzie indziej.

Czyli wniosek z tego jest taki że w tym roku robię ogrom sadzonek lawendy z 50szt. I jak zwykle sadzonki z bukszpanów. Poza tym dzielę bodziszka i tyle.



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Catalinasdiary 10:50, 27 maj 2019


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Ula, u Ciebie sadzonkowanie tak jak u mnie, wszystko co można to podzielę lub ukorzenię i tak szybko ta woda pod murem zeszła? to dobrze.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Urszulla 12:49, 27 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Catalinasdiary napisał(a)
Ula, u Ciebie sadzonkowanie tak jak u mnie, wszystko co można to podzielę lub ukorzenię i tak szybko ta woda pod murem zeszła? to dobrze.


Trzeba sobie jakoś radzić przy tych areałach najtrudniejsze to czekanie aż sadzonki urosną
A pod tym dłuższym murem woda stała do wczoraj. W sobotę rwałam tam chwastowisko, było potężne ale dzięki wodzie wychodziło. Są czasem plusy takich ulew. Tu bliżej tarasu szybciej schodzi bo spadek terenu jest. Generalnie robię podniesione rabaty bo potem przy kanciku woda się gromadzi i może spływać.

Miło że wpadłaś jakąś fotkę też mam
Zapraszam Cię za tydzień może będą róże- wiem że uwielbiasz
Dzisiaj koszę bo trawa mnie zarasta. Ledwo żyję ale już kończę. Ciekawe czy przed deszczem zdążę dziś zgrabić te łany trawy.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Catalinasdiary 15:35, 27 maj 2019


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Ostatnio Toszka na którymś wątku polecała takie narzędzie do wyciągania chwastów i byłam wczoraj na mieście i przy okazji sobie je kupiłam. Będę testować czy naprawdę jest takie super. Co do róż, no ba. Uwielbiam i wzdycham i do swoich i do cudzych Ja męża ubrałam w koszenie już jakiś czas temu, kupiłam mu nową kosiarkę i staram się do niej nie dotykać.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Urszulla 20:08, 27 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Catalinasdiary napisał(a)
Ostatnio Toszka na którymś wątku polecała takie narzędzie do wyciągania chwastów i byłam wczoraj na mieście i przy okazji sobie je kupiłam. Będę testować czy naprawdę jest takie super. Co do róż, no ba. Uwielbiam i wzdycham i do swoich i do cudzych Ja męża ubrałam w koszenie już jakiś czas temu, kupiłam mu nową kosiarkę i staram się do niej nie dotykać.


Dziś po koszeniu poszłam tylko polewić na Edenkowej bo przecież za chwilę będzie numerem jeden u mnie i skończyło się rewolucją i przesadzaniem lawend i dzieleniem czosnków. Przed chwilą skończyłam i czekam na obiecany deszcz



I Edenli pojedynczo



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 22:33, 27 maj 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Zdecydowanie muszę zapolować na orliki. Są bardzo urokliwe.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies