Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

sylwia_slomc... 22:32, 28 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Macham Ulcia Dziel, ja też wszystko dzieliłam i siej bo warto potem ma się własne siewki do sadzenia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 22:39, 28 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Chciałam się was zapytać o orliki. Dostałam od Sylwii Słomczyńskiej w zeszłym roku nasiona posiałam i później po flancowałam piękne krzaki jesienią i wiosną. Ale wydaje mi się, że za małe te kwiaty, czy one tak mają w pierwszym kwitnieniu. Jeszcze do Sylwii muszę napisać.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:48, 28 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Ula zaglądając głębiej w twój wątek masz foty z wodą pod murem. Masz opaskę dokoła budynku. A dlaczego nie podwyższyłaś tej rabaty trochę. Zawsze to przy budynku powinno być wyżej ze spadkiem na zewnątrz budynku.

Widzę, że rozmnażasz wszystko. Masz trzmielinę swoją tą posadzoną obok patyków. Czy szybko się ukorzenia.
Będę teraz cieła kulki i jest dużo obcinek może bym posadziła.
W tym roku posadziłam obok każdej horty patyki z każdej patrze i wypuszczają listki.
Nie wiem czy ktoś próbował w wodzie hortki ukorzenić, ale u mnie w wodzie też powoli zaczynają korzenie puszczać. Powysadzam do lekkiej ziemi z piaskiem.

Pozdrawiam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Urszulla 22:16, 29 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
danuta_szwajcer napisał(a)
Jakbys miała siewki albo nasiona z tego pierwszego ciemnego to chetna jestem, porobie zdjecia u mnie, mam tez takie wisniowe, bialo rozowe pelne sliczne sa no i od Irenki z ozdobnymi listkami zobacz u mnie


Na pewno będzie się wysiewał bo mam 2 sadzonki, jedną z zeszłego samosiewu bez obawy mogę podzielić
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
abiko 22:21, 29 maj 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Edenki mają pąków aż miło
Nie masz za mokro, u mnie nawet chwasty ciężko wyrwać, tak się lepi wszystko i chlupie.

Orliki cudne.. moge Ci też pozbierać jakiś jakie mam.
Te penstemony to te ode mnie?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Urszulla 22:27, 29 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
sylwia_slomczewska napisał(a)
Macham Ulcia Dziel, ja też wszystko dzieliłam i siej bo warto potem ma się własne siewki do sadzenia


Posiałam szałwię okręgową i trawę cytrynową, sadzonki czekają na wsadzenie. A teraz jeszcze wschodzi cleome. Bardzo ją lubię i co roku wysiewam. Lubi mokro
Pomidory też w domu siedzą i coś kombinuję mieć jakiegoś w donicy przy tarasie. Bo pogoda z nieba wyklucza plony pomidorowe.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:59, 29 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
ElzbietaFranka napisał(a)
Ula zaglądając głębiej w twój wątek masz foty z wodą pod murem. Masz opaskę dokoła budynku. A dlaczego nie podwyższyłaś tej rabaty trochę. Zawsze to przy budynku powinno być wyżej ze spadkiem na zewnątrz budynku.

Widzę, że rozmnażasz wszystko. Masz trzmielinę swoją tą posadzoną obok patyków. Czy szybko się ukorzenia.
Będę teraz cieła kulki i jest dużo obcinek może bym posadziła.
W tym roku posadziłam obok każdej horty patyki z każdej patrze i wypuszczają listki.
Nie wiem czy ktoś próbował w wodzie hortki ukorzenić, ale u mnie w wodzie też powoli zaczynają korzenie puszczać. Powysadzam do lekkiej ziemi z piaskiem.

Pozdrawiam



Trzmielina ukorzenia się bezproblemowo. Z patyczków mam kuleczki pod jabłonką, tnę nisko.
Co do hortensji to jeśli Ci się ukorzenią patyczki do sierpnia radzę Ci wsadzić je do dobrej ziemi w donicy i zadołować w ten sposób na zimę. Bo mogą nie przetrwać zimy.

Co do budynku to u mnie stan niedokończonej budowy. Opaska kamienista jest w ziemi ale woda bierze się z czego innego. Generalnie chcuałam tam nasypać ziemi ale ciągle nie mam na to tyle kompostu. Może za rok się uda. Problem w tym że przy takiej pogodzie deszczowej chyba tylko liliowce wytrzymają zalewanie. I ewentualnie miskant. Trudne decyzje. Już od zeszłego roku myślę, testuję i znów myślę
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 23:05, 29 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
abiko napisał(a)
Edenki mają pąków aż miło
Nie masz za mokro, u mnie nawet chwasty ciężko wyrwać, tak się lepi wszystko i chlupie.

Orliki cudne.. moge Ci też pozbierać jakiś jakie mam.
Te penstemony to te ode mnie?


A właśnie ja korzystam z mokrej ziemi żeby wyrwać osty z korzeniami i pokrzywy.
Orlików specjalnievjuż nie zbieram. Chyba że jakiś wyjątkowo wpadnie mi w oko. W tym roku zobaczyłam jak plaga gąsienic je zjada.

Penstemony od Ciebie też. Rosną dobrze u mnie. Wysiały się w zeszłym roku. Lubię te bordowe liście. Ale kwiaty w tym roku będę ścinać
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Milka 05:42, 30 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Urszulla napisał(a)


Dzięki

Orlików fioletowych mam 2 rodzaje i białego którego bardzo lubię na mojej letniej rabacie. Takie chciałam tam. Za różowym mniej przepadam, ale jest pełny, mam na bylinowej i właśnie ścięłam bo się pokładał po deszczach.



A ja wszystkie orliki lubię ten biały masz fajny, mój biały jest pełny i raczej z niziutkich, to jego zaleta
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Urszulla 16:51, 31 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Milka napisał(a)

A ja wszystkie orliki lubię ten biały masz fajny, mój biały jest pełny i raczej z niziutkich, to jego zaleta


To też go mam, od Ciebie. Dobrze że niski, myślałam że jeszcze nie urósł.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies