Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 19:47, 29 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
sylwia_slomczewska napisał(a)
U mnie liatry wyginęły praktycznie muszę nowych nasadzić w innym miejscu.


U mnie ciężko rosną i słabo kwitną, a dbałam bo podlewane były. Może ziemia za urodzajna i ciężka. Chyba piachu potrzebują.

Po wczorajszej burzy i fajnym deszczyku poplewiłam trochę i oczywiście zmiany zrobiłam. Twoje ciemierniki na stanowisku a rozchodnik wylądował tam gdzie sucho.

Było



Jest



Zmieściły się też jeżówki i molinie ( jedną sadzonkę podzieliłam na dwie). Oczywiście wszystko malutkie ale wolę chwilowo patrzyć na taki pustosyan niż dziury między kiepskimi rozchodnikami.



I widok ze schodów domu (Sylwio, Twoje tiarelki też dziś podzieliłam i robią fajną robotę bo runianka nie chce ruszyć z kopyta)



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:52, 29 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
kasiek napisał(a)
O super - wielkie dzieki, tak mi łatwiej w tym zabieganym czasie
No super to sobie urządzasz - pomalutku ale efektownie A jak duzy masz ogród?


18 arów z dużym budynkiem wprawdzie. Teraz ogarniam ten mniejszy areał ze strony wejścia do domu, wcale nie łatwe zadanie.

Lirope już siedzi wśród małych host teraz to mam jeszcze mnóstwo nożyków plastikowych z opisem roślin żeby wiedzieć gdzie co posadziłam.



Mówiłam Ci o mojej zjedzonej przez "coś" aralii sercowatej. Odratowałam w donicy i posadziłam koło nowego cisa w ciemnym zakątku ale gdzie nie grasują ślimaki.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:00, 29 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Renii napisał(a)
Ula ostro pracujesz Ale się nie dziwię, trzeba wykorzystać wolny czas.
Jak twoja edenka? Pstryknij jakąś fotkę


Dla Ciebie fotka Edenek, ale wybacz nie wyplewiony wilczomlecz i nie kwitnące lawendy z powodu późnego przesadzania to trochę kiepskie widoki
Edenki po pierwszym kwitnieniu przycięte i mocno podlewane wypuściły dużo przyrostów ale jeszcze nie kwitną. U mnie trochę krzaczaste są

Zamiary moje dla tej rabaty są takie że podpatrzyłam u Pani Przyrody połączenie Edenek ze stipą i ożanką i chyba pójdę w tym kierunku a lawenda jak wcześniej będzie z przodu. Znów ją przesadzę a ledwo w tym roku żyje


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:25, 29 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Nie miałam czasu pokazać marnych cynii. Ale są



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:28, 29 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Marne rozchodniki dostały bardziej suchą miejscówkę, będą kończyły rabatę od strony gruszy

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 21:28, 29 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Thiarelle szybko przyrastają i dobrze znoszą dzielenie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 21:30, 29 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
sylwia_slomczewska napisał(a)
Thiarelle szybko przyrastają i dobrze znoszą dzielenie


Zauważyłam bo od wiosny te 3 sadzonki ładnie się rozrosły fajnie że mi dałaś

Werbena hastata się położyła na rozplenicy

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anabuko1 21:47, 29 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Urszulla napisał(a)
Dalej pominęłam edenkową i rabatę bylinową bo straszą chwastami. Kilka innych miejsc nie wartych pokazania także. Więc została część południowa widoczna od tarasu orzez cały rok prawa strona ze względu na jabłonie jest bardziej zacieniona.



I migawki z lewej strony bo tam bardziej kwiatowo.


Bardzo ładne widoczki rabato- ogrodowe.
I jeżówki oczywiscie tez
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 08:12, 30 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
anabuko1 napisał(a)

Bardzo ładne widoczki rabato- ogrodowe.
I jeżówki oczywiscie tez


Milkshake jest kiepska, mała i się pokłada. Te zwykłe jak widzisz są w znakomitej formie.

Seledynki są wreszcie

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Dorota123 23:15, 30 lip 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ładnie Ci rosną hortensje i róże powtarzają kwitnienie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies