Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

anabuko1 00:05, 31 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23552
Pełne hezieki4 w większości się pokladaja.

Hortki masz bardzo ładne
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 07:56, 31 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Dorota123 napisał(a)
Ładnie Ci rosną hortensje i róże powtarzają kwitnienie.


Tak, akurat te rośliny radzą sobie na moim ugorze
Z patyczków też dają radę.




Róże też są nawet niezłe ale nie wszystkie. Mam 20szt i wpasowane są w inną scenerię bo widać je krótko. Zachwycają w czerwcu a potem bywa różnie. Tylko Chopin niezawodny w sierpniu.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 07:57, 31 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
anabuko1 napisał(a)
Pełne hezieki4 w większości się pokladaja.

Hortki masz bardzo ładne


Kosmosy też w poziomie

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Agania 08:22, 31 lip 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Cudnie utrzymujesz obwódkę chyba z trzmielinki, mnie się nie udało
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anna_g 09:17, 31 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Kosmosy może Ci się i pokładają ale bardzo ładnie wyglądają Ja z nasion "uhodowałam" 5 są mega zielone, grube, dorodne ale niskie i .... nie kwitną hahaha. Poszły w zieleń. A niech im będzie - zielone też ładne
Wczoraj u mnie popadało z 15 minut... Niestety mało, ale przynajmniej wczoraj nie podlewałam no i trochę się ochłodziło. Trawę podlało
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Renii 10:32, 31 lip 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Urszulla napisał(a)


Dla Ciebie fotka Edenek, ale wybacz nie wyplewiony wilczomlecz i nie kwitnące lawendy z powodu późnego przesadzania to trochę kiepskie widoki
Edenki po pierwszym kwitnieniu przycięte i mocno podlewane wypuściły dużo przyrostów ale jeszcze nie kwitną. U mnie trochę krzaczaste są

Zamiary moje dla tej rabaty są takie że podpatrzyłam u Pani Przyrody połączenie Edenek ze stipą i ożanką i chyba pójdę w tym kierunku a lawenda jak wcześniej będzie z przodu. Znów ją przesadzę a ledwo w tym roku żyje




Ale ładna, zdrowa róża. Mówisz, że po kwitnięciu przycinasz? O Ile?

A ciemierniki kupiłam na wiosnę w tym roku i nie wiem kiedy wzejdą nasionka, podobno mocno się rozsiewają
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Urszulla 13:07, 31 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Agania napisał(a)
Cudnie utrzymujesz obwódkę chyba z trzmielinki, mnie się nie udało


Trzymam w ryzach od początku, taką inspirację przywiozłam kiedyś od Kapiasa wiosną pomiędzy miałam hiacynty, fajne to było

Z nowości u mnie

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:10, 31 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
anna_g napisał(a)
Kosmosy może Ci się i pokładają ale bardzo ładnie wyglądają Ja z nasion "uhodowałam" 5 są mega zielone, grube, dorodne ale niskie i .... nie kwitną hahaha. Poszły w zieleń. A niech im będzie - zielone też ładne
Wczoraj u mnie popadało z 15 minut... Niestety mało, ale przynajmniej wczoraj nie podlewałam no i trochę się ochłodziło. Trawę podlało


U mnie też wieczorem ale na tyle że jestem zwolniona z podlewania

Zamieniłam rojniczki z małego pieńka do tego od Ciebie więc nadal mam dwa.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:20, 31 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Renii napisał(a)


Ale ładna, zdrowa róża. Mówisz, że po kwitnięciu przycinasz? O Ile?

A ciemierniki kupiłam na wiosnę w tym roku i nie wiem kiedy wzejdą nasionka, podobno mocno się rozsiewają


Przycinam nie same kwiatki ( tak robiłam w zeszłym roku i kicha była) tylko trochę niżej może z 15-25cm ( właściwie to nie ma większego znaczenia, samo przycięcie mocniejsze zmusza roślinę do produkcji nowych przyrostów). I trzeba mocno wtedy podlewać.

Ciemierniki z tego co dziewczyny piszą to się sieją. Ale u mnie siewki nie przeżywają bo one lubią próchniczą lekką ziemię. Przywiozłam ukorzenione sadzonki i mam nadzieję że się przyjmą




Budleja u mnie jest jaka jest, ciągle pracuję nad tym miejscem gdzie rośnie

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Renii 22:08, 31 lip 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
No właśnie tylko kiedy te ziemi wychodzą? Bo ja wszystko plewie, więc sidwki pewnie też nie przeżyły bo powinny już być
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies