Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 07:15, 02 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Łany niekwitnących jeszcze cynii



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anabuko1 07:22, 02 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Urszulla napisał(a)



Za zieleń trawy robi u mnie koniczyna. Ale w niektórych miejscach mam rzeczywiście zieloną

Dziś robię jeszcze sadzonki lawendy w dużej ilości.
W zasadzie to już tylko plewię i patrzę jak co rośnie. Na głowie do jesieni mam bukszpany.




Piękne liliowce
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Adela 08:10, 02 sie 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Ula, masz „hektary”, dobrą rękę do roślin, zastanów się nad założeniem szkółki

Coraz ładniejsze zakątki pokazujesz
A ja znowu mam ochotę na niewielką zmianę nasadzeń (oczywiście tych niewielkich roślinek) i aż mnie ręka swędzi
Może dotrwam do jesieni
Pozdrówka
____________________
Ela - Moja ostoja
Urszulla 10:17, 02 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
anabuko1 napisał(a)

Piękne liliowce


Dzięki Bogdzi i Ewci Skąpanej w Słońcu mam takie pięknotki. I jeszcze inne ale akurat wykwitły się chwilowo. Ten środkowy żółtek mój nawet się u mnie spisują
Zobacz tam do dzirwczyn co mają- śliczne kolekcje

Był jeszcze taki pomarańcz pełny i cieniowany



A ten jest moim ulubieńcem



I jeszcze bordowy super, ale już nie zakwitnie w tym roku



Fiolet z seledynowym środkiem też piękny



Najbogaciej w tym roku kwitnie łososiowy



Mam zbyt młode liliowce więc tylko zajawki puszczam miło że zaglądasz

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 10:20, 02 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Adela napisał(a)
Ula, masz „hektary”, dobrą rękę do roślin, zastanów się nad założeniem szkółki

Coraz ładniejsze zakątki pokazujesz
A ja znowu mam ochotę na niewielką zmianę nasadzeń (oczywiście tych niewielkich roślinek) i aż mnie ręka swędzi
Może dotrwam do jesieni
Pozdrówka


Nie muszę myśleć nad założeniem szkółki bo ją mam u siebie

Staram się ogarniać te "hektary" a dla Ciebie trzymam fotkę miniaturki




I powojnika

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anabuko1 10:26, 02 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Urszulla napisał(a)


Dzięki Bogdzi i Ewci Skąpanej w Słońcu mam takie pięknotki. I jeszcze inne ale akurat wykwitły się chwilowo. Ten środkowy żółtek mój nawet się u mnie spisują
Zobacz tam do nich co mają- śliczne kolekcje

Był jeszcze taki pomarańcz pełny i cieniowany



A ten jest moim ulubieńcem



I jeszcze bordowy super, ale już nie zakwitnie w tym roku


no piękne liliowce.
Ja tez ma jeszcze sporo mlodych

Fiolet z seledynowym środkiem też piękny



Najbogaciej w tym roku kwitnie łososiowy



Mam zbyt młode liliowce więc tylko zajawki puszczam miło że zaglądasz

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 10:30, 02 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Pozbierała się jedna niska szałwia zjedzona wiosną przez ślimaki



Przetaczniki wysokie pościnałam i przesadziłam na tyły a na ich miejsce dałam bordowego rozchodnika ( oczywiście sadzonkę) i nie ma jeszcze co pokazać.

Szałwia okręgowa w donicy wysiana przeze mnie poszła w zieleninę a za nią mam małą sadzonkę przetacznika chyba najniższego płożącego. Końcem sierpnia pójdzie do gruntu. Siedzą w skrzyneczce



Przytargałam wczoraj od sąsiadów po raz drugi goryczkę granatową i przetacznika siwego bo mi się sadzonki padły.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 19:17, 02 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Cały czas coś działasz. Ja trochę spauzowałam. Choć rączki swędzą, to sadzić tego dobra nie ma gdzie. Ostatnio po urlopie na spacerze z pieskiem urwałam gałązkę hortensji ogrodowej i zrobiłam z niej trzy sadzonki. Zobaczę czy coś z tego będzie, bo do tej pory z hortensjami nie miałam powodzenia. Pod folią grzyb się wdawał. Teraz są całkiem na powietrzu, ale w cieniu.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 20:18, 02 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Gosialuk napisał(a)
Cały czas coś działasz. Ja trochę spauzowałam. Choć rączki swędzą, to sadzić tego dobra nie ma gdzie. Ostatnio po urlopie na spacerze z pieskiem urwałam gałązkę hortensji ogrodowej i zrobiłam z niej trzy sadzonki. Zobaczę czy coś z tego będzie, bo do tej pory z hortensjami nie miałam powodzenia. Pod folią grzyb się wdawał. Teraz są całkiem na powietrzu, ale w cieniu.


Czasem trzeba pauzować

U mnie ogrodowe padają. Jak nie zima załatwia to susza, więc pozostaję przy bukietowych.


Ja tu z jednej strony domu robię oprysk na bukszpany a z drugiej strony 40szt dużych gąsienic wpieprza mój szpalerek bukszpanowy co ma raptem 2m długości.. Był do tej pory czyściutki. Nie wiem czy jest sens mieć bukszpany. Drugi wariant opryskiwać tak jak sąsiad co 10 dni w sezonie.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 20:19, 02 sie 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Urszulla napisał(a)


Nie muszę myśleć nad założeniem szkółki bo ją mam u siebie

Staram się ogarniać te "hektary" a dla Ciebie trzymam fotkę miniaturki




I powojnika



No, mówiłam, że roślinki kochają Ciebie z wzajemnością
Moje miniaturki wyschły już w ubiegłym roku gdy wyjechałam z domu na tydzień, a powojniki fajnie zastartowały, ale trochę żółkną od dołu i potrafię wyczaić dlaczego.
Moje przetaczniki czeka taki sam los, jak Twoje.
Szczerze powiedziawszy - jakoś nie chce mi się nic robić w ogródku. Nawet chwasty mnie nie kolą w oczy
Starość nie radość
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies