Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 11:11, 17 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
U mnie prace ogrodowe w tym tygodniu może podciągnę trochę. Choć przy tej temp i wilgotności jaka jest to ciężko będzie
Oprysk na gąsienice chyba zadziałał i nawet wczorajszy deszcz go nie zmył bo został na listkach biały nalot. Tak myślę
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
boguslawa_ma... 14:31, 17 sie 2020


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Urszulla napisał(a)
U mnie prace ogrodowe w tym tygodniu może podciągnę trochę. Choć przy tej temp i wilgotności jaka jest to ciężko będzie
Oprysk na gąsienice chyba zadziałał i nawet wczorajszy deszcz go nie zmył bo został na listkach biały nalot. Tak myślę

Czym robiłaś oprysk?
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Urszulla 15:52, 17 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
boguslawa_madejska napisał(a)

Czym robiłaś oprysk?


Lepinoxem
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Anusia 18:12, 17 sie 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
U mojej mamy z takiej słomy niezły kompost się zrobił. Trwało to kilka lat ale teraz to czyste złoto.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Urszulla 22:05, 17 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Anusia napisał(a)
U mojej mamy z takiej słomy niezły kompost się zrobił. Trwało to kilka lat ale teraz to czyste złoto.


A możesz coś bliżej powiedzieć, jaka warstwa była i czy przysypywana czymś???
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Anusia 08:19, 18 sie 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Konkretnie to nie wiem bo to miejsce zaroslo zielskiem i pokrzywami. Na razie wycielam pokrzywy i ukopalam troche pod sadzenie hortensji. Teraz jak taty juz nie ma robimy powoli porzadek. Obok tego miejsca jest tez skladowisko obornika. wiec troche mieszanka wszystkiego za to zloto wyszlo doskonale. Z tego co mama mowila to w tym miejscu byla sama sloma. U mamy bede w wekend, dowiem sie szczegolow. Prochnica wyszla delikatna nie sadze by sloma zostala czyms przysypywana jedynie to mogla przerosnac zielskiem a pod wplywem deszczy ulegla rozpadowi.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Urszulla 09:56, 18 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Anusia napisał(a)
Konkretnie to nie wiem bo to miejsce zaroslo zielskiem i pokrzywami. Na razie wycielam pokrzywy i ukopalam troche pod sadzenie hortensji. Teraz jak taty juz nie ma robimy powoli porzadek. Obok tego miejsca jest tez skladowisko obornika. wiec troche mieszanka wszystkiego za to zloto wyszlo doskonale. Z tego co mama mowila to w tym miejscu byla sama sloma. U mamy bede w wekend, dowiem sie szczegolow. Prochnica wyszla delikatna nie sadze by sloma zostala czyms przysypywana jedynie to mogla przerosnac zielskiem a pod wplywem deszczy ulegla rozpadowi.


Czyli chyba idę dobrym tropem. Oglądałam w Mai odcinek o uprawach eco i tam były warstwy: słoma, obornik, kompost. U mnie tak planuję żeby na słomę dawać chwasty sezonowe. Samo się przerobi tak jak w kompostowniku. Powinno być ok.
Tylko mnie straszą ilością chwastów i chyba będę matą nakrywać.

Narazie zapowiadają do jutra deszcz. Jeszcze nie nadszedł a ja tak czekam żeby mi podlał to co wczoraj sadziłam.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
boguslawa_ma... 10:01, 18 sie 2020


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
U mnie wczoraj polało dość solidnie,może i do ciebie dotrze deszcz.
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
sylwia_slomc... 11:19, 18 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Ula u nas też nie padało, ledwie mżyło dzisiaj rano i raczej krótko wiec też nas podlewanie znowu czekaAle na takie świeże nasadzenia to deszczyk jest niezastąpiony jednak.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 13:12, 18 sie 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ula, słomę do ściółkowania rabat najlepiej posiekć. Układasz jak korę, warstwędo 5 cm, żeby zakryła grunt. Czasami jest kłopot, słoma potrafi wydać plon i zielsko wrasta. Na rok wystarczy. W kompostowniku słoma niepocięta kompostuje się dłużej, nawet do 3 lat. I to też zależy czy jest tam sama słoma czy układana warstwowo z innym materiałem organicznym (brązowym, zielonym świeżym).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies