Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Gosialuk 06:19, 12 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Urszulla napisał(a)
Spotkania zostają we wspomnieniach przez roślinki które się udomowiają

Sadziec od Sylwi, w zeszłym roku rozmawiałyśmy o nim w Szmaragdowej, nawet nie myślałam że zagości u mnie. W najtrudniejszychbogrodowo warunkach kakbwidać mu dobrze



Od Madzi przyjęły się rdesty i jestem w szkoku że w tych upałach rosną w oczach


Siewka Ketmi od Kasi, z zeszłego roku rośnie pięknie. Drugacod Sylwi podobnie. Ten mokry sezon takim ro$linom sprzyjał.n


Tak, tu masz 100 % racji.
Ilekroć patrzę na rosnące podarunki myślę od kogo przyszły do mnie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 13:30, 13 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Gosialuk napisał(a)

Tak, tu masz 100 % racji.
Ilekroć patrzę na rosnące podarunki myślę od kogo przyszły do mnie.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:33, 13 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
U mnie narazie tylko tyle
Jakie mielibyście pomysły na wykorzystanie ? Kiedyś kryto domy słomą, w dzisiejszych czadach pogodowych to chyba zbyt delikatny materiał. Tak sobie myślę.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 21:34, 13 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Ona jest po bizonie? Świetnie napowietrza glebę jak się ją głęboko zaorze, wiem też, że można ścielić pod truskawkami to może i pod inne rośliny by się nadała, pytanie tylko czy nornice nie zamieszkałyby pod nią nie wiem.
A jako dekorację takie znalazłam, jak pojedziesz w dół to są jeszcze inne pomysły
https://pl.pinterest.com/pin/109775309638872667/
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 22:01, 13 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ona jest po bizonie? Świetnie napowietrza glebę jak się ją głęboko zaorze, wiem też, że można ścielić pod truskawkami to może i pod inne rośliny by się nadała, pytanie tylko czy nornice nie zamieszkałyby pod nią nie wiem.
A jako dekorację takie znalazłam, jak pojedziesz w dół to są jeszcze inne pomysły
https://pl.pinterest.com/pin/109775309638872667/


Czego ludzie nie wymyślę a mi się fotel spodobał
https://pin.it/1eOh7rh

Sąsiad naxwał to belownica. A to się chyba nazywa prasa do słomy, przypinana do traktora. Ale nie widziałam jej. Miałam szybką dostawę gotowych belek. Ciekawe jak to będę rozwijać???
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 22:19, 13 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Widziałam ten fotel ale on z balików z prasy, a u Ciebie bale w siatce, chyba się tak nie da
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 03:02, 14 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
sylwia_slomczewska napisał(a)
Widziałam ten fotel ale on z balików z prasy, a u Ciebie bale w siatce, chyba się tak nie da


Ja się nie będę trudzić bo mi ostatnio na wszystko czasu brakuje. Po prostu wykorzystuję na ściółkowanie. I może w warzywniaku mini pryzmy zrobię na następny sezon bo sobie nie mogę dać rady. Jeszcze tego u mnie nie było

Doradź mi czy jak teraz na zimę wyściółkuję to mam tą słomę zostawić nie przykrytą żeby pogoda miała wpływ na rozkład. Czy przykryć? Najlepiej byłoby kompostem przysypać ale aż tyle go nie mam bo wykorzystuję do sadzenia. Muszę to jeszcze omówić z sąsiadami co uprawiają.

A róże mogę też wyściółkować na zimę celem okrycia?




____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 07:33, 14 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Ja bym niczym nie przykrywała, słoma tak łatwo nie namaka. Myślę, że możesz i róże otulić w końcu chochoły ze słomy się robi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 08:47, 14 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23475
Anitka napisał(a)
Maj. długo jest taki limonkowy. Nawet w czerwcu.







Ależ piękny ten wilczomlecz.Bardzo mi się spodobał.
a gdzie go można dostać ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 08:49, 14 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23475
Urszulla napisał(a)
Moje hortensje


Przy tych powiększam brzeg rabaty dla budlei



Hortensje z Kindzi patyczków, w tym sezonie pięknie kwitnące narazie w wersji karłowej

Cudne hortensje.
I ja je bardzo lubię
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies