Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

kasiek 18:27, 18 sie 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
O widzę że dalej walczysz ogrodowo, nowe nasadzenia, kolejne rabaty - super
Ja juz 2 razy na ćmę pryskałam, nawet przed wyjazdem jak zobaczyłam ją w buksach to zrobiłam oprysk. Ale chyba jest lepiej niz w zeszłym roku...
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Urszulla 13:06, 20 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
boguslawa_madejska napisał(a)
U mnie wczoraj polało dość solidnie,może i do ciebie dotrze deszcz.


Dotarł, nawet z dużą ulewą więc się topiłam wczoraj. Roślinki na pewno są zadowolone bo będą miały z czego czerpać przez najbliższe kilka dni. U mnie wysoki stan wody. W gruncie na pół łopaty po takim deszczu.

Czekam na typy hortensjowe Danusi...u niej w wątku
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:14, 20 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Q
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:17, 20 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ula u nas też nie padało, ledwie mżyło dzisiaj rano i raczej krótko wiec też nas podlewanie znowu czekaAle na takie świeże nasadzenia to deszczyk jest niezastąpiony jednak.




Polało solidnie, cieszę się bo już konewek nie mogłam nosić

Zaległy bukiet wrzucam z nawłocią, nie wiem czy widać z gąbką florystyczną w środku ale myślę że następnym razem bez niej. Coś do środka przydałoby się, może kamyczki. Nie wiem czy są jakieś dekoracyjne kulki.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 13:19, 20 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
O widzisz jak fajnie Są dekoracyjne szklane kulki i kamyki, ale nie wiem czy bym dawała. Można nasypać drobnych muszelek na dno wstawić świeczkę jak do podgrzewacza i gotowe albo nalać tylko zimnej wody do pełna i na powierzchni puścić pojedynczy kwiatuszek
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 13:40, 20 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Pszczelarnia napisał(a)
Ula, słomę do ściółkowania rabat najlepiej posiekć. Układasz jak korę, warstwędo 5 cm, żeby zakryła grunt. Czasami jest kłopot, słoma potrafi wydać plon i zielsko wrasta. Na rok wystarczy. W kompostowniku słoma niepocięta kompostuje się dłużej, nawet do 3 lat. I to też zależy czy jest tam sama słoma czy układana warstwowo z innym materiałem organicznym (brązowym, zielonym świeżym).


Ewo, dzięki trafne Twoje uwagi ogarniam więc temat i to co potrzebuję.
Rzeczywiście podobnie zauważam to kompostowanie. U mnie całe łodygi z Gigantusa zaczęły dopiero gnić po pół sezonu pod startą, a gdzie im do rozkładu. Pocięte czy połamane na pewno szybciej temu procesowi podlegają. O siekaniu też mi Sylwia pisała.
Myślę jednak że w moim przypadku żeby się nie namęczyć ominę ten ważny proces bo nie mam teraz parcia na czas rozkładania się na rabacie -może się rozkładać 2 czy 3 lata.ale żeby nie było łąki i chwastowiska to okryję. Będą za to ślimaki i mrówki, nieuniknione więc co roku będę przekopywać.
Myślę że ten temat mam już przemyślany i tylko pozostaje działać.


Hortensje pod jabłonką są dłużej limonkowe

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:46, 20 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
sylwia_slomczewska napisał(a)
O widzisz jak fajnie Są dekoracyjne szklane kulki i kamyki, ale nie wiem czy bym dawała. Można nasypać drobnych muszelek na dno wstawić świeczkę jak do podgrzewacza i gotowe albo nalać tylko zimnej wody do pełna i na powierzchni puścić pojedynczy kwiatuszek


Wiesz dlaczego ja o wypełnieniu bo łodyżki widać a ja tak kombinuję żeby zasłonić nadtępnym razem. Gąbkę zasłaniałam tawułą ale to za długo trwa
Na świeczki przyjdzie pora w grudniu

Chmurka kwiatów będzie ogromna to początek



A tu mam niespodziankę którą dostałam i pierwszy raz będęcwidziała kwiatki

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:48, 20 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
kasiek napisał(a)
O widzę że dalej walczysz ogrodowo, nowe nasadzenia, kolejne rabaty - super
Ja juz 2 razy na ćmę pryskałam, nawet przed wyjazdem jak zobaczyłam ją w buksach to zrobiłam oprysk. Ale chyba jest lepiej niz w zeszłym roku...


Działam i końca nie widać

Znów w weekend 30st będę zaglądać na bukszpany.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:58, 20 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
A teraz trochę zajawki z moich prac, ale proszę weźcie poprawkę że to stan roboczy. Nie do chwalenia się bo wszystko w toku. Może jak słomą okryję to będzie lepsze do pokazania

Najpierw robocze tyły, najważniejsze było posadzenie 3 choin kanadyjskich i buka szczepionego Pendula. Jedna choina trafiła na środek kompostownika. A z kompostownika jeszcze wszystko nie wybrane i jeszcze zewnętrzna obudowa się nie zwaliła



Przód też nie wygląda jeszcze bo rozłożyłam obrzeże z tegorocznych butwiejących łodyg i drobnych patyczków - wtedy nie miałam słomy.
Na to obrzeże pójdą tawuły ale ledwo co pozbierały się po czerwcowym przesadzaniu i muszę dać im chwilę wytchnienia.

Więc wyobraźcie sobie że tawuły tu będą w szpalerze




A rabata narazie ma się kończyć przy różach, ale tam przestuj nastąpił
Więc takie widoki są bardzoooo roboczeee


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 14:03, 20 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Super idzie robota
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies