Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

anabuko1 18:02, 08 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Urszulla napisał(a)
Sylwia, skończyłam Edenkową zostało mi tylko dowieźć 2 taczki ziemi na przód rabaty. Panoszyła się tam taka rozłogowa trawa z którą mam kłopot, cały jej worek idzie do kosza. A od ziemi zacznę poniedziałkowy poranek

A teraz u mnie znów róże
Ciągle nieustająco mój ulubiony Chopin teraz 2m


NN na bylinowej i jedna słabsza Edenka pojedynczymi kwiatami




A Edenka która zaprotestowała w czerwcu ma pączki


Brawo piękne róże.
A Edenke uwielbiam.
moja przesadzana na wiosnę i nawet ładnie kwitła. Teraz odbudowuje się po pierwszym kwitnieniu.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
sylwia_slomc... 21:22, 08 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Z wełnowcami Aga walczyła na kawie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 12:32, 09 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
sylwia_slomczewska napisał(a)
Z wełnowcami Aga walczyła na kawie.


i co wywalczyła i na jakich roślinach???
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 13:20, 09 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Wydaje mi się, że Się poddała po roku bo i storczyki Jej zaatakowały
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 15:14, 09 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
sylwia_slomczewska napisał(a)
Wydaje mi się, że Się poddała po roku bo i storczyki Jej zaatakowały


Z domowymi to wiem że trzeba wyrzucić ale drzewo ????
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 16:59, 09 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ula ja w takie upały uciekam do cienia i za ciężkie roboty się wtedy nie biorę. Rośliny szkoda przesadzać, bo się męczą tylko, a i ryzyko porażki jest większe.
Sama się sobie dziwię, ale polubiłam róże, głównie za to że tak długo kwitną i po czerwcowym szaleństwie one cieszą kolorami.
Moje marketowe chyba pomylone, bo z rabatowych miały być wszystkie takie same, a rozwijające się pączki trochę inne kolory mają. Jak rozkwitną wreszcie, to wstawię kwiaty.
A jak twoje tegoroczne zakupy?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Mala_Mi 19:43, 09 sie 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Urszulla napisał(a)






Ula, tak sobie czytam do tyłu.. praktycznie wypadłam z forum (z prac ogrodowych też ) Nie wyrabiam z czasem.
Patrzę na matę i moje spostrzeżenie jest takie, że ta mata jest beznadziejna. Chwasty ją przerastają i są nie do wytępienia. Lepsza jest agrotkanina czy geowłóknina. Roślinom pod nią też lepiej rosną i łątwiej wycina się dziurki pod nowe roślinki. łatwiej tez ja zdjąć jak się rośliny rozrosną. Tamte siepsrawdziły na nowych nasadzeniach pod krzewami by się nie zorać na początku z pieleniem. Natomiast to położyłam na ścieżki w warzywniku i czekam aż skrzynie zdechną, bo bez wywalenia ich nie mam jak zdjąć tego plastyku. Przerasta przez to wszytko co upierdliwe.. porażka .ani wypielić ani wywalić. Szlag mnie trafia.

Hortki masz śliczne

Cis się ukorzenia dość dobrze, ja kiedyś wsadziłam sporo sadzonek i zapomniałam o nich .. 90% żyje i rośnie . tarcznik je gnębi na maksa i żyją.. a ja ciągle o nich zapominam i nie pryskam.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Urszulla 20:01, 09 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Gosialuk napisał(a)
Ula ja w takie upały uciekam do cienia i za ciężkie roboty się wtedy nie biorę. Rośliny szkoda przesadzać, bo się męczą tylko, a i ryzyko porażki jest większe.
Sama się sobie dziwię, ale polubiłam róże, głównie za to że tak długo kwitną i po czerwcowym szaleństwie one cieszą kolorami.
Moje marketowe chyba pomylone, bo z rabatowych miały być wszystkie takie same, a rozwijające się pączki trochę inne kolory mają. Jak rozkwitną wreszcie, to wstawię kwiaty.
A jak twoje tegoroczne zakupy?


2 marketówki wczoraj z edenkowej wyrzucilam. A z pozostałych nie za bardzo jestem zadowolona i chyba je oddam z czasem. U mnie muszą być żelazne odmiany i chcę żeby długo kwitły i miały duże kwiaty.
Generalnie preferuję wybrane róże Tantau.
Edenka i Artemis to u mnie angielskie wyjątki które chciałam.
Mam jeszcze listę zakupową róż ale chyba musi poczekać bo nie nadążam z robotą
To tak w dużym skrócie Ci napisałam.

Co do pracy- u mnie tylko wcześnie rano do 2 godz pracy max a potem wieczorne koszenie i podlewanie. I obrzydliwa walka ze ślimakami.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:38, 09 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Mala_Mi napisał(a)


Ula, tak sobie czytam do tyłu.. praktycznie wypadłam z forum (z prac ogrodowych też ) Nie wyrabiam z czasem.
Patrzę na matę i moje spostrzeżenie jest takie, że ta mata jest beznadziejna. Chwasty ją przerastają i są nie do wytępienia. Lepsza jest agrotkanina czy geowłóknina. Roślinom pod nią też lepiej rosną i łątwiej wycina się dziurki pod nowe roślinki. łatwiej tez ja zdjąć jak się rośliny rozrosną. Tamte siepsrawdziły na nowych nasadzeniach pod krzewami by się nie zorać na początku z pieleniem. Natomiast to położyłam na ścieżki w warzywniku i czekam aż skrzynie zdechną, bo bez wywalenia ich nie mam jak zdjąć tego plastyku. Przerasta przez to wszytko co upierdliwe.. porażka .ani wypielić ani wywalić. Szlag mnie trafia.

Hortki masz śliczne

Cis się ukorzenia dość dobrze, ja kiedyś wsadziłam sporo sadzonek i zapomniałam o nich .. 90% żyje i rośnie . tarcznik je gnębi na maksa i żyją.. a ja ciągle o nich zapominam i nie pryskam.


A to ciekawe z tą matą. U mnie się sprawdziła. Chwasty do pasa wytłumiła. Może dlatego że tam bardzo podmokły teren. Nic jak widzisz nie ma, czysta glina. Wykładam nią tylko pola tymczasowo. U moich sąsiadów też się sprawdza i chodzić po niej można. Jak wywiozę ziemię to na wiosnę będzie można tam podziałać albo następną
Rzeczywiście do roślin się nie nadaje i jej nie stosuję

Plag w ogrodzie jest ogrom: tarczniki na cisach, ćma na bukszpanach, mrówki, ślimaki, mszyce i inne owady. Tuje jakoś się trzymają. Niektóre rośliny żyją z tą galanterią w symbiozie trzeba to trzeba

Pewnie znów za rok wpadniesz
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:30, 10 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Edenkową na tę chwilę skończyłam. Mam dosypaną ziemię. Jesienią wracam z lawendą na obrzeże

Posadziłam w kompostowniku 1 choinę kanadyjską, a dla drugiej szykuję miejsce na jutro, mini ognisko się dopala.

Zamówiłam też 2 wałki słomy do ściółkowania rabat, ciekawe na ile mi starczy bo zapotrzebowanie u mnie rośnie. Jedyny mankament to ślimaki które będą się pod nią chowały. Trudno, ślimaks będzie współpracował.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies