Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 20:33, 19 paź 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:36, 19 paź 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804


Crimson przeżył, ale taki chochoł bezlistny mu sterczy od lata. Będzie od wiosny pryskany

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 20:47, 19 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Fajnie przybyło rabat Ale nijak się nie mogę połapać w Twoim ogrodzie. Jak się będziesz kiedy nudzić to byś machnęła jakiś ogólny zarys z góry taki plan w stosunku do domu gdzie co i jak te rabaty idą? Nie zależy mi na wiernych wymiarach i proporcjach tylko na takim ogólnym rysie tego jak to tam jest i opisie która rabata to która. Da radę?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anitka 21:28, 19 paź 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Ja już chyba ogarniam co gdzie Tego koszenia to masz rzeczywiście sporo.
Ula ten sezon ogrodowy był dla Ciebie bardzo pracowity. Możesz być z siebie bardzo dumna. Należy Ci się solidny reset ogrodowy.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Urszulla 17:53, 20 paź 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
sylwia_slomczewska napisał(a)
Fajnie przybyło rabat Ale nijak się nie mogę połapać w Twoim ogrodzie. Jak się będziesz kiedy nudzić to byś machnęła jakiś ogólny zarys z góry taki plan w stosunku do domu gdzie co i jak te rabaty idą? Nie zależy mi na wiernych wymiarach i proporcjach tylko na takim ogólnym rysie tego jak to tam jest i opisie która rabata to która. Da radę?


Jasne. Zrobię w jakimś wolnym momencie rysunek i jakieś fotki dołączę z tych co mam. Napiszę info u Ciebie. Tylko daj mi czas
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 17:56, 20 paź 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Anitka napisał(a)
Ja już chyba ogarniam co gdzie Tego koszenia to masz rzeczywiście sporo.
Ula ten sezon ogrodowy był dla Ciebie bardzo pracowity. Możesz być z siebie bardzo dumna. Należy Ci się solidny reset ogrodowy.


Ogrodowo to przydałaby się jeszcze dobra pogoda bo słomy nie rozwiozłam jeszcze jakieś sadzonki trzeba zadołować i obiecałam sądsiadce coś

Też fajnie mi się kosi koło nowych rabat...takie urozmaicenie mam i zawsze zerkam jak co rośnie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:16, 21 paź 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
sylwia_slomczewska napisał(a)
Fajnie przybyło rabat Ale nijak się nie mogę połapać w Twoim ogrodzie. Jak się będziesz kiedy nudzić to byś machnęła jakiś ogólny zarys z góry taki plan w stosunku do domu gdzie co i jak te rabaty idą? Nie zależy mi na wiernych wymiarach i proporcjach tylko na takim ogólnym rysie tego jak to tam jest i opisie która rabata to która. Da radę?


Dla Ciebie
Niestety nie mogłam obrócić


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 19:30, 21 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
O widzisz Kompletnie inaczej sobie wyobrażałam niż jestteraz łatwiej coś doradzaćSzczerze powiem nie widzę sensu takiego kształtu liliowców w tym miejscu. Nie lepiej je przenieść w miejsce znaku zapytania przy wjeździe? Nowa fajnie idzie Oprze się o hortensjową? Pomyśl czy by tych dwóch hortensjowych nie spiąć w ten sam kształt co ta nowa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 21:04, 21 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
O Ula plan, fajnie
Pozdrawiam i zaglądam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Urszulla 00:50, 24 paź 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
sylwia_slomczewska napisał(a)
O widzisz Kompletnie inaczej sobie wyobrażałam niż jestteraz łatwiej coś doradzaćSzczerze powiem nie widzę sensu takiego kształtu liliowców w tym miejscu. Nie lepiej je przenieść w miejsce znaku zapytania przy wjeździe? Nowa fajnie idzie Oprze się o hortensjową? Pomyśl czy by tych dwóch hortensjowych nie spiąć w ten sam kształt co ta nowa


Liliowcowa fajna jest i w realu lepiej to wygląda niż na rysunku. A miejsce podyktowane jest tym że tam jest mokro z powodu minimalnego spadku terenu czego na planie nie widać. Liliowcowa nie będzie zasłaniała niczego. A z przodu od wejścia liliowce nie pasują.

Takie inspiracje rabat o zbliżonym kształcie do mojej liliowcowej

https://pin.it/4aZAkgN

Co do znaków zapytania to nie znaczy że nie wiem co tam ma być tylko walczę od 3 lat i ciągle pod górkę. Właściwie od wiosny znów tam będę działać, jeżeli dożyję i zdrowie dopisze. To priorytet z tej strony domu. Reszta może poczekać.
Na tym dłuższym prostym kawałku muszę dokończyć wywożenie ziemi na Anabelkową a dopiero potem obsadzać. Natomiast przy wejściu muszę wszystko wykopać, odchwaścić i na nowo obsadzić. To aż za dużo jak na mnie samą. Zresztą oprócz tego mam dużo przesadzanek w całym ogrodzie.

Co do hortensjowych to jak widzisz narysowałam przerywaną linię bo może kiedyś uda się tak rabatę zrobić. Narazie przerwa. Miałam w planach kupić tylko drzewa. Nie udało się w październiku więc poczekam do wiosny i zobaczę jaki będzie obrót spraw.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies