Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 00:55, 24 paź 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Roocika napisał(a)
O Ula plan, fajnie
Pozdrawiam i zaglądam


To było raczej sprawozdanie z 7 lat mojej ciężkiej pracy w ostatnie 2 lata bardzo podciągnęłam wiele miejsc ale to nie jest stan zakończony i nigdy nie będzie. Ciągle gdzieś coś dłubię
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 09:28, 24 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
Urszulla napisał(a)


Liliowcowa fajna jest i w realu lepiej to wygląda niż na rysunku. A miejsce podyktowane jest tym że tam jest mokro z powodu minimalnego spadku terenu czego na planie nie widać. Liliowcowa nie będzie zasłaniała niczego. A z przodu od wejścia liliowce nie pasują.

Takie inspiracje rabat o zbliżonym kształcie do mojej liliowcowej

https://pin.it/4aZAkgN

Co do znaków zapytania to nie znaczy że nie wiem co tam ma być tylko walczę od 3 lat i ciągle pod górkę. Właściwie od wiosny znów tam będę działać, jeżeli dożyję i zdrowie dopisze. To priorytet z tej strony domu. Reszta może poczekać.
Na tym dłuższym prostym kawałku muszę dokończyć wywożenie ziemi na Anabelkową a dopiero potem obsadzać. Natomiast przy wejściu muszę wszystko wykopać, odchwaścić i na nowo obsadzić. To aż za dużo jak na mnie samą. Zresztą oprócz tego mam dużo przesadzanek w całym ogrodzie.

Co do hortensjowych to jak widzisz narysowałam przerywaną linię bo może kiedyś uda się tak rabatę zrobić. Narazie przerwa. Miałam w planach kupić tylko drzewa. Nie udało się w październiku więc poczekam do wiosny i zobaczę jaki będzie obrót spraw.

A to już rozumiem zamiary, pin fajny Z samych liliowców będzie liliowcowa? Takie mi się najbardziej podobająSamemu działać nie łatwo, ale jak patrzę na ten plan to masę roboty zrobiłaś na tak sporym terenie. Dużo sił życzę i zdrowia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 09:57, 24 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Urszulla napisał(a)


To było raczej sprawozdanie z 7 lat mojej ciężkiej pracy w ostatnie 2 lata bardzo podciągnęłam wiele miejsc ale to nie jest stan zakończony i nigdy nie będzie. Ciągle gdzieś coś dłubię

Ula, dzięki niemu łatwiej się zorientować w terenie
Dużo zdrowia i sił, bo chęci pewnie są
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Iwonka 10:04, 24 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Super, że narysowałaś plan. Teraz widzę, jak ładnie masz rabaty skomponowane. Możesz być z siebie dumna. Kłopoty ze zdrowiem to trudny przeciwnik, można stracić wenę i zapał, dobrze, że udaje ci się co nieco powalczyć. Zimą troszkę odpoczniesz.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Urszulla 10:38, 24 paź 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
sylwia_slomczewska napisał(a)

A to już rozumiem zamiary, pin fajny Z samych liliowców będzie liliowcowa? Takie mi się najbardziej podobająSamemu działać nie łatwo, ale jak patrzę na ten plan to masę roboty zrobiłaś na tak sporym terenie. Dużo sił życzę i zdrowia


Mi się też najbardziej podobają same liliowce, ale w Wojsławicach są pokazane fajne obrzeża i tak zrobię.
Natomiast pośrodku chyba dam 2 molinie. Bo jak liliowce przestaną kwitnąć to jakiś akcent jesienny by się przydał molinie akurat mam dwie i muszę wysadzić z obecnego miejsca.
A na obrzeżu liliowcowej planowałam Twojego fioletowego bodziszka ( zanim liliowce ruszą) potem bodziszek po wycięciu zmniejsa rozmiary. A na tyłach jeszcze nie wiem, coś myślałam ale zapomniałam
Przy studni chłonnej mam cisa którego można będzie formować w kulę, a na czubku liliowcowej posadzony jest dąb błotny green pillar.
Tyle moich planów i wywodów. Fajnie że Ci się chce u mnie wnikać w szczegóły
Tylko raczej nie kombinuj zbyt dużo bo znasz moją sytuację i że mam ograniczenia, jak nasz rząd w pandemii

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 10:42, 24 paź 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Roocika napisał(a)

Ula, dzięki niemu łatwiej się zorientować w terenie
Dużo zdrowia i sił, bo chęci pewnie są


Właśnie miałam dziś chęci a tu mżawka zastopowała prace ogrodowe nie wiem czy jeszcze jakaś ładna sobota się trafi i w dodatku niepracująca.
Zdrówko zawsze potrzebne, dziękuję.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 10:58, 24 paź 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Iwonka napisał(a)
Super, że narysowałaś plan. Teraz widzę, jak ładnie masz rabaty skomponowane. Możesz być z siebie dumna. Kłopoty ze zdrowiem to trudny przeciwnik, można stracić wenę i zapał, dobrze, że udaje ci się co nieco powalczyć. Zimą troszkę odpoczniesz.


Różnie to z zimowym odpoczynkiem bywa
Gdyby nie Sylwia to chyba bym nigdy za plan się nie wzięła. Siedziałam nad tym z 1,5 godz dwa razy na brudno rysowałam i myślałam o tym że przecież nas uczono w szkole rysunków technicznych, pisania na kalce technicznej....kalki w domu nie było to na papierze śniadaniowym przekopiowałam.
U mnie na rabatach monotonia bo hortensje i trawy, trawy i hortensje ale czasem między tym coś urozmaica życie...nazbierałam przez te lata dzięki dziewczynom z O i sąsiadce fajne roślinki. Zdążyły urosnąć czasem z malutkich siewek ...aż miło i to cała moja radocha. Jak idę koło rabaty i wspominam osoby od których coś mam dane od serca, wiesz to takie miłe uczucie.
Trochę się rozpisałam bo pada na zewnątrz
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 17:40, 24 paź 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Popołudniu się wypogodziło więc 3godz spędziłam na
-wsadzaniu sadzonek z lata. Oj biedne były i nie wiem czy będzie z nich pożytek.
- odchwaszczaniu przedogródka, zrobiłam tylko 1/3.
Oczywiście kręgosłup czuje że go przeciążyłam. Pewnie odwdzięczy się bólem.

A kilka ładniejszych fotek dla odświeżenia zastanego wątku



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 17:43, 24 paź 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
I na roboczo to co udało mi się wyplewić w przedogródku , tak że powstał mini kompostownik dwuwarstwowy na tyłach rabaty.



Byłabym szczęśliwa gdyby udało mi się przenieść pierwiosnki omszałe, wsadzić czosnki które dostałam od sąsiadki i przekopać pod sadzoneki bodziszka 2 miejsca.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
kasiek 21:52, 24 paź 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
O proszę jaki plan zrobiłaś, faktycznie łatwiej się połapać. Widze że wilczomlecza masz jakiegos, trzeba go będzie troche przyciąć bo pare łodyżek sie wyciągnęło . Uważaj na kręgosłup
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies