Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 21:58, 24 maj 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21891
Agania napisał(a)
Ula jeju ale dużo się już napracowałaś w ogrodzie
Plewimy wiem że i tak nie damy rady, ale ogród ma być dla nas nie odwrotnie,
Anabelkowa ładniejsza niż moja, gratulacje dałaś radę
Kalina piękna buki też, ciesz się ogrodem i staraj się wypoczywać


Poleżałam 2 dni po masażu,a potem się poobijałam z robotą.
Anabelkowa nie skończona i to mnie martwi ale dużo do przodu, a dużo do przepracowania. Ślimaki zjadają wszystko, nawet małe kokoryczki. A dużą kokorycz też. Nawet liście pierwiosnków śą dziurawe. Dziwne że na kuchennej jeszcze host nie ruszyły. Najlepiej się prezentuje miodunka i ona zostanie, a reszta się wyprowadzi.




____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:02, 24 maj 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21891
kasiek napisał(a)


Ojej jak ładnie! Kawał roboty zrobiony. I liowcowa wyspa obiecująca



Ciągle plewię. Głowę odwrócę a tu już chwasty rosną. Liliowcowej nie mogę się doczekać Poznajesz roślinkę z łodyżki u Ciebie?



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 22:02, 24 maj 2021


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
U mnie ślimaki nie jedzą orlików, floksów szydlastych, piwonii, kuklików i jarzmianek. niestety smakują im irysy.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
sylwia_slomc... 22:15, 24 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82255
Ula mnie ślimaki opierniczyły fasolkę w warzywniku, sałaty, fenkuły, całe rządki pietruszki wschodzącej do zera i prawie całą marchew, irysy, jeżówki, ogólnie masakra jakaś w tym roku, ale tego się obawiałam po dwóch latach powodzi i teraz co dzień deszcz, dla nich wymarzona pogoda. Sypię już granulki gdzie mogę, gdzie wiem, że jeży raczej nie ma, ale to walka z wiatrakami bo bym musiała najpierw posypał pół ha ugoru sąsiada
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 22:31, 24 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ula, chwasty to zwariowały, ślimaki też. My sypiemy granulki pelzakol, niby nietoksyczne...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Urszulla 16:52, 25 maj 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21891
ewsyg napisał(a)
U mnie ślimaki nie jedzą orlików, floksów szydlastych, piwonii, kuklików i jarzmianek. niestety smakują im irysy.


Zauważyłam że miodunki też się nie chwytają, bodziszka, ożanki, przetaczników, oczywiśvie piwonii, lawendy, traw.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:56, 25 maj 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21891
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ula mnie ślimaki opierniczyły fasolkę w warzywniku, sałaty, fenkuły, całe rządki pietruszki wschodzącej do zera i prawie całą marchew, irysy, jeżówki, ogólnie masakra jakaś w tym roku, ale tego się obawiałam po dwóch latach powodzi i teraz co dzień deszcz, dla nich wymarzona pogoda. Sypię już granulki gdzie mogę, gdzie wiem, że jeży raczej nie ma, ale to walka z wiatrakami bo bym musiała najpierw posypał pół ha ugoru sąsiada


U mnie warunki lekko powodziowe są non stop. Ze ślimakami przyszło mi żyć żal mi też jeżówek choć miałam ich dosłownie do 5szt.a w warzywniku już nic oprócx truskawek i szczypiorku nie mam. Choć o te truskawki w tym roku się boję.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:59, 25 maj 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21891
Roocika napisał(a)
Ula, chwasty to zwariowały, ślimaki też. My sypiemy granulki pelzakol, niby nietoksyczne...


Piszą że wsezonie nie stosować więcej razy niż 2. U mnie to niemożliwe bo czasem co kilka dni sypię w newralgicznych miejscach.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 17:09, 25 maj 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21891
Ostatnie chwile dla magnolii, potem ją poprzycinam żeby się zagęściła.



Miejsce dla ciemierników znalazło się od strony wejścia do domu na kuchennej szczególnie gdy wysadziłam Palibina. Ile ja tu zmian zrobiłam to trudno uwierzyć. Ale na mokrym terenie trudno dobrać rośliny. Teraz ściółka z liści leży, a ciemierniki muszą nabrać masy.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 21:16, 25 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5315
Urszulla napisał(a)


Zauważyłam że miodunki też się nie chwytają, bodziszka, ożanki, przetaczników, oczywiśvie piwonii, lawendy, traw.


Potwierdzam te obserwacje, jeszcze monarda, przetacznikowce, paprocie, pluskwica i rdest. Może jeszcze rozchodniki okazałe, ale to do sprawdzenia. Tak jak sobie przypominam, to nie były nadgryzione.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies