Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 14:53, 13 sie 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21778
sylwia_slomczewska napisał(a)
Napracowałaś SięOgród na roboczo, a i tak z sezonu na sezon pięknieje


Teraz jest to bardziej zauważalne, dziękuję. Mój ogród nie jest w typie "pokazowy" ale ja go lubię. Fajnie się codziennie spaceruje i zagląda na kwiatki. A dzień bez sekatora to dzień stracony

Poznajesz



Ostatni liliowiec i molinie powiewające na wietrze
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 17:11, 13 sie 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21778
Nautic zapączkowane na maksa, po deszczach dadzą popis w przyszłym tygodniu. Busz na rabacie z Eisvogel i pomidorkiem koktajlowym który sam się zjawił w lipcu



Nautica


Eisvogel


Pasowałaby do nich Jasmina, ale miejsca brak. Musiałabym rozplenicę wykopać i właśnie tak to u mnie wygląda z organizacją rabat.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 17:19, 13 sie 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21778
W tym sezonie 2 kwitnienie magnolii lepsze niż kiedykolwiek. Tej nawet mocne cięcie nie przeszkodziło a w dole kwitną hortensje wyhodowane z patyczków- miał być Phantom, ale coś mi to nie wygląda, bo dość ażurowe są kwiatostany.może ktoś się lepiej zna.



Druga magnolia





____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 17:26, 13 sie 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21778
Moje hortensje Magical Candle



Candlelight i ...lime( kartka mi się zgubiła i nie wiem jaka to limka, a chciałabym jeszcze dwie dokupić)

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 18:54, 13 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Fajnie już wygląda. Pracę w ogrodzie zawsze sobie znajdziemy, ale bardzo cieszy jak się pomyśli, że samemu się to zrobiło, wyhodowało, posadziło. Też tak mam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 00:07, 14 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81586
U mnie też teraz liriope zakwitło, fajnie już Ci rośnieWszystko ładne i zadbane
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 18:46, 14 sie 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ula, bardzo bym się cieszyła, gdybym mogła coś działać. Fajnie, że masz na to czas i Cię to cieszy.
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Urszulla 20:48, 14 sie 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21778
Gosialuk napisał(a)
Fajnie już wygląda. Pracę w ogrodzie zawsze sobie znajdziemy, ale bardzo cieszy jak się pomyśli, że samemu się to zrobiło, wyhodowało, posadziło. Też tak mam.


Pewnie że swoje cieszy, choć chciałoby się mieć skończone. Ale u mnie to chyba niemożliwe.
Chyba znów złapałam doła ogrodowego bo zrobiłam podziały, przenosiny i znów wygląda jakbym zaczynała od początku. Mam nadzieję że to ostatni taki sezon. Sama wiesz źe dosadzanie to nie to samo co reorganizacja i dzielenie. Mam nadzieję że przeczekam doła i znajdź siły, zostały mi tylko 2 tygodnie. Potem już nic nie zrobię.

Rozplenice zapowiadają jesień, a to moja przesadzona Vanilka, która będzie za rok potworem bo fundament ma już mocny.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:54, 14 sie 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21778
sylwia_slomczewska napisał(a)
U mnie też teraz liriope zakwitło, fajnie już Ci rośnieWszystko ładne i zadbane


Sylwia, wykadrowane nie wszystko u mnie się sprawdza- właśnie ślimaki zeżarły kwiaty trytomy....czyli kupiłam tylko do zdjęć a liriope u mnie niezłe i rozrasta się szybciej niż myślałam.

Kupiłam sobie jeszcze takiego bodziszka...ciekawy w kolorze. Chyba trzebaby zgłębić temat bodziszków najlepiej na żywo u kogoś podglądać jak rośnie i kwitnie. Twój wspaniały jest bardzo kompaktowy i za to go lubię
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:56, 14 sie 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21778
Roocika napisał(a)
Ula, bardzo bym się cieszyła, gdybym mogła coś działać. Fajnie, że masz na to czas i Cię to cieszy.
Pozdrawiam


Wyjątkowo w tym roku latem dało się podziałać po deszczach. Czas miewam, gorzej z siłami. Już 10 lat dłubię i końca nie widać....zaczyna mnie to dołować. Nie wszystkie miejsca mi się podobają, więc ciągle zmieniam. Ostatnio z traw podoba mi się najbardziej sessleria więc znów wyciągam kępy, dzielę na drobne. Czas już decydować się na ostateczne warianty





____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies