Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 12:15, 26 mar 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Sylwia, nie uwierzysz....znów kartony u mnie;( brrrr
To wszystko przy okazji przesuwania dębolistnych.




A dębolistne w cieniu buka, dostały ciekawe otoczenie. Brzegiem posadziłam brązowe trawy, jeszcze 2 kępy czekają na podział. Będzie brązowa rabata z białozielonymi brunerami. Całość ma nadany kształt, super wyszło. Teraz pozostało zbierać w sezonie kompost.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:26, 26 mar 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Wczoraj ruszyłam odwlekany od kilku lat temat pewnego kawałka gdzie była składowana ziemia z wykopów budowy. Prawdziwa masakra. Muślałam że nie skończę. Ale motywacja
była zbyt dużą żeby rozpoczętą pracę porzucić. Teraz się musi glina ze słomą ułożyć. Będę tu grupować moje bordowe róże. Wyjątkiem będą 2 różowe, ale ze względu na wysokość muszą tu rosnąć. Cały kawałek z tej strony domu jest z zamierzenia bordowy.



Rabata się uleży z czasem, tak jak moja liliowcowa....wydawało się że będzie bardzo wyniesiona do góry ale jakoś wszystko ziemia wciągnęła.

Bukszpany z przodu będę usuwać,już postanowiłam, więc znów mam kłopot z aranżacją miejsca. Ale chyba zastosuję metodę źe trzeba się zaprzyjaźnić z pustką i dopiero potem pomyśleć.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:52, 26 mar 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Z roboczych fotek
U mnie mnóstwo patyczkòw Anabelek w wielu miejscach, ciekawe czy się coś z nich urodzi.






____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 18:46, 26 mar 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Ula, ale podziałaś. Tyle roszad zdążyłaś już zrobić. Ja dalej na etapie usuwania suchego - jeszcze jednego dnia mi brakuje, żeby skończyć.
I też dumam jak i co posadzić, żeby jak najmniej zabiegów ode mnie wymagało. Zamówiłam bodziszki różne - będę testować.
Jak byś mogła, to na tego białego pierwiosnka jestem chętna - jak kiedyś będzie okazja.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Magleska 20:02, 26 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18484
Ula widzę ,że też ostro działasz kiedy kawa ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Alija 20:17, 26 mar 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Ula, u Ciebie cięższe prace, podcinanie takich dużych drzew owocowych to nie przelewki.
W ogóle dużo podziałałaś, ale jaka za to satysfakcja będzie.
Ja codziennie coś robię w ogrodzie, powoli ubywa, ale końca nie widać, a tu pogoda coś się psuje.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
anabuko1 12:39, 27 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Oj te wszystkie wiosenne akcenty bardzo cieszą.
Ja już mam przycinanie traw z głowy.
I ja pochwałę ładnie prowadzone drzewa.
Ciemierniki teraz to chyba najpiękniejsze rośliny i kwitnienia
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 18:08, 28 mar 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Gosialuk napisał(a)
Ula, ale podziałaś. Tyle roszad zdążyłaś już zrobić. Ja dalej na etapie usuwania suchego - jeszcze jednego dnia mi brakuje, żeby skończyć.
I też dumam jak i co posadzić, żeby jak najmniej zabiegów ode mnie wymagało. Zamówiłam bodziszki różne - będę testować.
Jak byś mogła, to na tego białego pierwiosnka jestem chętna - jak kiedyś będzie okazja.



Jasne, zostawię u Sylwi dla Ciebie. Chętnie pooglądam doświadczenia z bodziszkami bo to akurat rośliny na duże połacie. Polecam też miodunki- jasną Ci mogę ukopać.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 18:10, 28 mar 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Magleska napisał(a)
Ula widzę ,że też ostro działasz kiedy kawa ?


Coś nam ciężko ta kawa wychodzi jak pracujesz działania zaplanowane na jesień udało się zrealizować póki zimą nie odeszła. Teraz już tylko wiosenne prace zostały
Nawet posiałam pietruszkę i rzodkiewkę
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 18:15, 28 mar 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Alija napisał(a)
Ula, u Ciebie cięższe prace, podcinanie takich dużych drzew owocowych to nie przelewki.
W ogóle dużo podziałałaś, ale jaka za to satysfakcja będzie.
Ja codziennie coś robię w ogrodzie, powoli ubywa, ale końca nie widać, a tu pogoda coś się psuje.


Tak, właśnie odreagowuję ciężką pracę. Chłód mi w tym pomaga bo nie mam ogrodowych ciągot. W kolejce oczywiście czekają róże -do przesadzania, dalsze cięcia traw, róż i hortensji. Plewienie, kanty, sadzonki to jakby stały punkt programu.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies