Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 11:08, 02 kwi 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Kordina napisał(a)
Białe pierwiosnki tworzą u ciebie bardzo ładne kępki, ja mam kolorowe (jeszcze ich nie widać) i ząbkowane kuleczkowe (te dopiero zaczynają)


Pierwiosnki lubią dzielenie, oczywiście po kwitnieniu, warto sobie zrobić plamy kolorystyczne. Mam zamówione w tym roku pomarańczowe, a generalnie poluję jeszcze na pełne, nie mam z nimi żadnego doświadczenia.

Białego mogłabym jedynie Ci wysłać, bo odległość od siebie mamy na długość Polski. Ty potem możesz sobie rozmnażać do woli, na PW możesz mi adres wysłać, jak będę swoje dzielić to Ci zapakuję
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:56, 02 kwi 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ula prócz czosnku niedźwiedziego pisze się na te białe pierwiosnki co ich tyle masz bo moje po zimie zniknęły


Ok

Sylwia, Liliowce Stella odplewiłam przy murku...ale znów nie doszłam do końca bo inne prace były pilniejsze ale szmata która zeszła z górki okryłam miejsce na podjazd, jeszcze jednego kawałka brakuje. Czyli zawsze małymi kroczkami coś do przodu Przy okazji kończę Anabelkową...wreszcie!!! Hurra...

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 12:58, 02 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Ula ja też mam jeszcze masę roboty Róże i clematisy na dużym ogrodzie do cięcia, wszystkie hortensje i jeszcze cztery rabaty do ogarnięcia, a na wcześniejszych i na ścieżkach już chwast masowy atak napuścił. Reszta chyba zostanie nie przycięta bo i tak nie zdążę, znowu będę jesienią nadrabiać ciecie z krzewami i drzewami
Wczoraj miałam plan na róże, ale siły nie miałam i pogoda nie pozwoliła bo popołudniu co chwilę padało.
ale tak nawet drobnymi kroczkami, ale zawsze do przodu, to też cieszy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alija 18:03, 03 kwi 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Ula, piszesz, że dzielisz pierwiosnki, muszę spróbować, bo mam jednego białego (wygląda, jak ten Twój), który pięknie kwitnie już od stycznia i chętnie bym go rozmnożyła.
Generalnie to zazwyczaj większość pierwiosnków mi gdzieś znika, czasem krety je gdzieś zakopują, tylko ten jeden biały się uchował.
U mnie dzisiaj zima od rana, biało, zimno i pochmurno, a w ogrodzie mam jeszcze mnóstwo roboty,
planuję na po świętach.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
anpi 18:42, 03 kwi 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Ula, coś jednak działasz, a to zawsze do przodu. A ja stoję w miejscu. Pogoda do kitu, kupa roboty zawodowej, obowiązki domowe i ogólnie jakaś dezorganizacja mnie dopadła. A przecież Święta za pasem i pewnie po nich dopiero coś dalej będę ogarniać w ogrodzie.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Urszulla 18:49, 03 kwi 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ula ja też mam jeszcze masę roboty Róże i clematisy na dużym ogrodzie do cięcia, wszystkie hortensje i jeszcze cztery rabaty do ogarnięcia, a na wcześniejszych i na ścieżkach już chwast masowy atak napuścił. Reszta chyba zostanie nie przycięta bo i tak nie zdążę, znowu będę jesienią nadrabiać ciecie z krzewami i drzewami
Wczoraj miałam plan na róże, ale siły nie miałam i pogoda nie pozwoliła bo popołudniu co chwilę padało.
ale tak nawet drobnymi kroczkami, ale zawsze do przodu, to też cieszy


Myślę że róże mogą poczekać, hortensje też - połowa kwietnia to dobry termin do ich cięcia.
Ale chwasty rzeczywiście są koszmarem. W styczniu plewiłam, w lutym też raz się udało, w marcu 2 dni znalazłam. A poza tym słoma u mnie robi robotę, tam gdzie jej nie ma jest wysyp gwiazdnicy
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 18:57, 03 kwi 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Alija napisał(a)
Ula, piszesz, że dzielisz pierwiosnki, muszę spróbować, bo mam jednego białego (wygląda, jak ten Twój), który pięknie kwitnie już od stycznia i chętnie bym go rozmnożyła.
Generalnie to zazwyczaj większość pierwiosnków mi gdzieś znika, czasem krety je gdzieś zakopują, tylko ten jeden biały się uchował.
U mnie dzisiaj zima od rana, biało, zimno i pochmurno, a w ogrodzie mam jeszcze mnóstwo roboty,
planuję na po świętach.


Zobacz, pokazywałam w gruncie pierwiosnki. Teraz mam je w donicy, jeden podzielony natychmiast zmianę zaakceptował


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:04, 03 kwi 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
anpi napisał(a)
Ula, coś jednak działasz, a to zawsze do przodu. A ja stoję w miejscu. Pogoda do kitu, kupa roboty zawodowej, obowiązki domowe i ogólnie jakaś dezorganizacja mnie dopadła. A przecież Święta za pasem i pewnie po nich dopiero coś dalej będę ogarniać w ogrodzie.


Ty możesz sobie na to pozwolić
Z pogodą nic nie zrobimy, trzeba zaakceptować Raczej wszystko na po świętach zostanie.
Czas się zająć tym co święta niosą moźe znajdziesz czas na odpoczynek
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 10:32, 07 kwi 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Przyznam, że odpuściłam w tym tygodniu ogród na całego. Plany odłożyłam na poświąteczny czas. Ale plany się zaczynają przesuwać jeszcze dalej, bo wylądowałam u chirurga z palcem. O przesadzaniu róż po świętach nie ma mowy.

Odwiedzającym mnie życzę Radosnych Świąt, gorących serc pomimo zimy, zimna i śniegu
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:46, 14 kwi 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
W tym tygodniu kosiarka wróciła z naprawy i skosiłam połowę trawnika, jestem na etapie porządków po cięciu drzew. Wczoraj wycięłam też 1 szpaler bukszpanowy, bo straszył od zeszłego roku. Teraz znów dylemat jak zagospodarować obrzeże trawnika. Pasowwłby mi jakiś murek???? Hmmmm

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies