Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Alija 22:28, 28 maj 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Czytam i czytam co piszecie o bodziszkach i wszystko mi się pomieszało , kupiłam w zeszłym roku kilka,
ale niestety nie zapisałam ich nazw. Ale wszystkie ładne.
Też mam takie rozgrzebane miejsca, które trzeba skończyć i wciąż brakuje mi czasu.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Roocika 07:50, 29 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Bodziszki ogólnie to fajne roślinki, ja mam w sumie 3 odmiany, korzeniastego- ma takie duże pachnące liście, lekko owłosione, kwitnie pierwszy, szybko się rozrasta. Kantabryjski ma mniejsze i ciemniejsze liście, nie są owłosione i nie pachnie tak mocno, jest nieco niższy i grzeczniejszy, kwitnie później. Mam też bodziszka łąkowego Hokus Pocus i to mikrus z ciemnymi liśćmi

Zdrówka Ci Ula życzę, bo doczytałam, że ręka się odzywa.
Ja u siebie zauważyłam, że po po pieleniu muszę mieć przynajmniej 2 dni przerwy, inaczej mi nadgarstek dokucza.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Urszulla 22:16, 30 maj 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Alija napisał(a)
Czytam i czytam co piszecie o bodziszkach i wszystko mi się pomieszało , kupiłam w zeszłym roku kilka,
ale niestety nie zapisałam ich nazw. Ale wszystkie ładne.
Też mam takie rozgrzebane miejsca, które trzeba skończyć i wciąż brakuje mi czasu.
Pozdrawiam.


Jest progres pogoda sprzyja więc coś zrobiłam - przede wszystkim odplewiłam dużą rabatę i wyłożyłam słomą. Posadziłam na tyłach,jako zadarniacz pod drzewami, tawułki niskie. One rozrastają się niestety rozłogami, ale mi właśnie chodzi o zajęcie terenu.
Dojdą jeszcze duże hosty i sadzonki rdestu, oczywiście jak je zrobię
Na tej rabacie, na myśl wprosiły mi się Vanilki- mam jedną a jeszcze ze dwie się zmieszczą
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:21, 30 maj 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Roocika napisał(a)
Bodziszki ogólnie to fajne roślinki, ja mam w sumie 3 odmiany, korzeniastego- ma takie duże pachnące liście, lekko owłosione, kwitnie pierwszy, szybko się rozrasta. Kantabryjski ma mniejsze i ciemniejsze liście, nie są owłosione i nie pachnie tak mocno, jest nieco niższy i grzeczniejszy, kwitnie później. Mam też bodziszka łąkowego Hokus Pocus i to mikrus z ciemnymi liśćmi

Zdrówka Ci Ula życzę, bo doczytałam, że ręka się odzywa.
Ja u siebie zauważyłam, że po po pieleniu muszę mieć przynajmniej 2 dni przerwy, inaczej mi nadgarstek dokucza.


Wszyscy mamy podobnie, trzeba ręce oszczędzać, ale nam to nie wychodzi. Dziś po krótkiej 2 dniowej przerwie znów ruszyłam do pracy.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:27, 30 maj 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Madzi dziękuję za sadzonki astrów jesiennych, dostałam tyle że pokusiłam się małymi kroczkami zacząć rabatę pod budleją, która była planowana na przyszły rok.
Dzięki też że podzieliłaś się roślinkami do oczka.
Taka wstępna zajawka, jeszcze nie skończonego miejsca

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 10:34, 31 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Roocika napisał(a)
Bodziszki ogólnie to fajne roślinki, ja mam w sumie 3 odmiany, korzeniastego- ma takie duże pachnące liście, lekko owłosione, kwitnie pierwszy, szybko się rozrasta. Kantabryjski ma mniejsze i ciemniejsze liście, nie są owłosione i nie pachnie tak mocno, jest nieco niższy i grzeczniejszy, kwitnie później. Mam też bodziszka łąkowego Hokus Pocus i to mikrus z ciemnymi liśćmi

Zdrówka Ci Ula życzę, bo doczytałam, że ręka się odzywa.
Ja u siebie zauważyłam, że po po pieleniu muszę mieć przynajmniej 2 dni przerwy, inaczej mi nadgarstek dokucza.

To chyba przypadłość ogrodnicza, bo z kim nie rozmawiam z zaprzyjaźnionych ogrodników to albo nadgarstek, albo łokieć. Sama mam oba załatwione, a ostatnio odzywa się bark
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:38, 31 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Ula idziesz z pracami jak torpeda w tym sezonie. Coraz lepiej to wygląda jak pospinasz w całość będzie ogród jak marzenie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 17:55, 31 maj 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ula idziesz z pracami jak torpeda w tym sezonie. Coraz lepiej to wygląda jak pospinasz w całość będzie ogród jak marzenie


Ponieważ od Madzi wzięłam sadzonki astrów jesiennych to zaczęłam poszerzać budlejową rabatę. Mam na nią plan ale musi padać żeby prace poszły do przodu.

Na dowód że są astry. Będą też ciemierniki cuchnącego. Reszta się ułoży


Sylwia, torpedą jest Madzia, ja w żółwim tempie idę.
Teraz dłubię przy oczku i podlewam sadzonki żeby nie padły bo po wierzchu już skorupa się zrobiła.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:19, 31 maj 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Oczko dziś nabrało trochę więcej mocy ogrodowej

Usytuowanie oczka na rabacie przy ścieżce. Trawy I róże powoli zbierają się do życia właściwie to niczego tam jeszcze nie widać z roślin. Czekanie jest najtrudniejsze.



Myślę nad wejściem do oczka



Roślinki posadzone są dzisiaj, w kieszonkach dzięki Madzi tyle ich tam będzie i jeszcze Madzia zapowiedziała rybkę do oczka


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Magleska 22:00, 31 maj 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Ula fajnie te oczko wyszło
roślinki rozrosną się i będzie świetna rabata
rybka czeka
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies