Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

sylwia_slomc... 12:43, 11 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Po szopie już uprzątnięte, ładnie to wygląda. Grujecznik jak miał przesłonę od słońca może w tym sezonie ciut przypalać, ale za rok dwa się przyzwyczai już.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 17:10, 11 maj 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
Hortensja dębolistna się obudziła po kolejnym, drugim przesadzeniu Buk kolumnowy z drugiej strony ogrodu rośnie mocno do góry

Cieszę się, że brunerki kwitną, bo za niedługo chcę je dzielić

Na różance pod oknami prym wiedzie ożanka, a docelowo jej tam nie chcę bo zarosłaby wszystko. Natomiast różankę z Eden Rose postanowiłam zważyć, to już będzie chyba 5 jej modernizacja.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 17:11, 11 maj 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
sylwia_slomczewska napisał(a)
Po szopie już uprzątnięte, ładnie to wygląda. Grujecznik jak miał przesłonę od słońca może w tym sezonie ciut przypalać, ale za rok dwa się przyzwyczai już.


Potem go trochę rajska royality osłoni
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 17:50, 11 maj 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
Dzielimy, rozmnażamy i zmieniamy - końca nie widać. Ale coraz piękniej jest.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Alija 20:09, 13 maj 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8797
U mnie końca nie widać, jak z jednej strony coś skończę, to na drugim końcu już trzeba poprawiać lub przerabiać.
Bardzo fajny grujecznik, nie wiedziałam, że są też szczepione na pniu, podobają mi się, buczki też.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
sylwia_slomc... 23:34, 13 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Alija napisał(a)
U mnie końca nie widać, jak z jednej strony coś skończę, to na drugim końcu już trzeba poprawiać lub przerabiać.
Bardzo fajny grujecznik, nie wiedziałam, że są też szczepione na pniu, podobają mi się, buczki też.

Zupełnie jak u mnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 11:52, 14 maj 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
Gosialuk napisał(a)
Dzielimy, rozmnażamy i zmieniamy - końca nie widać. Ale coraz piękniej jest.



To prawda że końca nie widać, z tym pięknem byłabym ostrożna. Moje doświadczenia pokazują że jak się zacznie zmieniać i przesadzać to jest się znów na początku. Bo zanim rośliny zapełnią rabatę trwa katastrofa. Chwilowo nie mogę patrzyć na ogród po zmianach. A jeszcze mam listę 10 kolejnych prac, żeby porozmnażać niektóre rośliny i w tym roku nie zanosi się u mnie na piękny ogròd

Udało się wytrzymać w zeszłym roku pustostan między sadzonkami bodziszka. W tym roku już prawie zarósł rabatę i skrzyp, którego i tak nie da się usunąć.

Fajnie mi się też rozrasta floks powstrzymując trochę chwasty, co nie oznacza braku plewienia, wiosną wyrywałam spod niego trawę i jakieś płożące rośliny.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:14, 14 maj 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
Alija napisał(a)
U mnie końca nie widać, jak z jednej strony coś skończę, to na drugim końcu już trzeba poprawiać lub przerabiać.
Bardzo fajny grujecznik, nie wiedziałam, że są też szczepione na pniu, podobają mi się, buczki też.



Właśnie o tym pisałam przed chwilą.
Buczki są piękne wiosną

Tydzień temu i dzisiaj


Szczepiony Pendula w porannym słońcu, ciągle myślę co posadzić dookoła drzew na tej rabacie, bo mam tam jeszcze spory kawałek szmaty i doszłam do wniosku że fajne będą tawułki Arendsa o bordowych kwiatach, ale mam tylko jedną taką reszta tawułek,którą mam, kwitnie a różowo , a tutaj różowy mi nie pasuje wcale!
Sprawdzają się też rdesty, lecz są wysokie, jeszcze wyższe od kwitnących tawułek. Ciągłe dylematy z tymi rabatami
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:31, 14 maj 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
sylwia_slomczewska napisał(a)

Zupełnie jak u mnie


To nas więcej takich już mi lżej
Nie jest mi tylko lżej z powodu sekatora który mi się zgubił w czasie prac. Pewnie gdzieś się zakopał.

Sylwia, tiarelka od Ciebie kwitnie. Zostawiłam jeszcze zeszłoroczne listki. Myślę że zostanie przesadzona na drugą stronę po kwitnieniu, mam ich kilka na mały szpalerek



Bodziszek żałobny od Anitki kwitnie, wreszcie pokazał swoje rozmiary i może nadawałby się pomiędzy drzewa na tej dużej rabacie- jest dyskretny w kolorach, a zacieniałby ziemię przed chwastami. Tylko czy wytrzyma słońce zanim buki i choinki urosną?

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 22:15, 18 maj 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
[
Bodziszek żałobny od Anitki kwitnie, wreszcie pokazał swoje rozmiary i może nadawałby się pomiędzy drzewa na tej dużej rabacie- jest dyskretny w kolorach, a zacieniałby ziemię przed chwastami. Tylko czy wytrzyma słońce zanim buki i choinki urosną?

Szpaler tego bodziszka u mnie rośnie w pełnym słońcu i bardzo dobrze wygląda.
Wstawię u mnie zdjęcie.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies