Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Gosialuk 17:17, 19 maj 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5265
Bodziszek żałobny spokojnie da radę na słońcu. Szybko się rozrasta.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 19:29, 19 maj 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
ewsyg napisał(a)
[
Bodziszek żałobny od Anitki kwitnie, wreszcie pokazał swoje rozmiary i może nadawałby się pomiędzy drzewa na tej dużej rabacie- jest dyskretny w kolorach, a zacieniałby ziemię przed chwastami. Tylko czy wytrzyma słońce zanim buki i choinki urosną?

Szpaler tego bodziszka u mnie rośnie w pełnym słońcu i bardzo dobrze wygląda.
Wstawię u mnie zdjęcie.


Dzięki za podpowiedź po kwitnieniu przesadzę

Temat zadarniaczy kontynuuję

Bodziszki korzenaste i kocimiętka najlepiej sprawdziły się pod drzewami owocowymi, do kocimiętki muszę przesadzić hiacynty, bo podpatrzyłam w tym roku ich połączenie u Sylwi, idealnie się zgrywają wczesną wiosną.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:03, 19 maj 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Gosialuk napisał(a)
Bodziszek żałobny spokojnie da radę na słońcu. Szybko się rozrasta.


Już postanowione, słońce będzie dopóki drzewa nie urosną

Zadziwiają mnie drzewa- buk, mój pierwszy tricolor już jest wyraźnie widoczny

jarząby oszalały, mają mokro bardzo, muszę jutro je umocować na odciągach bo zwlekam a one mają przechyły po opadach dość mocne

Palibin pod domem może jutro albo w niedzielę się otworzy
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:02, 19 maj 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Ulubione Anabelki urosły dosłownie w tym tygodniu
Przed nimi wsadziłam patyczki do ukorzeniona i kończę wreszcie zbierać kompost.
Rabata za rok będzie pełna roślin. Jakoś mi to wolno szło, nie ukorzeniłam do tej pory jakiejś większej ilości Anabelek, chodzę od miesiąca i sprawdzam czy z ziemii wyłazi. Nic a nic. W donicach się chyba lepiej ukorzeniają.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 21:46, 19 maj 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Urszulla napisał(a)


Dzięki za podpowiedź po kwitnieniu przesadzę

Temat zadarniaczy kontynuuję

Bodziszki korzenaste i kocimiętka najlepiej sprawdziły się pod drzewami owocowymi, do kocimiętki muszę przesadzić hiacynty, bo podpatrzyłam w tym roku ich połączenie u Sylwi, idealnie się zgrywają wczesną wiosną.

A to dziwne. U mnie się nie zgrywają. Hiacynty już przekwitły, a kocimiętka jeszcze nie kwitnie. Może Sylwia ma inną odmianę. Lubię kocimiętkę, w tym roku rozsadziłam ja prawie na wszystkich rabatach. Mnie podoba się połączenie kocimiętki z kuklikiem. Fajnie się też zgrała z wysokim irysem w liliowym kolorze.

Ula, jak chcesz to mogę Ci dać bodziszka kantabryjskiego o białych i liliowych kwiatach, ale jak przekwitnie.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
anabuko1 22:20, 19 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Urszulla napisał(a)
Hortensja dębolistna się obudziła po kolejnym, drugim przesadzeniu Buk kolumnowy z drugiej strony ogrodu rośnie mocno do góry

Cieszę się, że brunerki kwitną, bo za niedługo chcę je dzielić

Na różance pod oknami prym wiedzie ożanka, a docelowo jej tam nie chcę bo zarosłaby wszystko. Natomiast różankę z Eden Rose postanowiłam zważyć, to już będzie chyba 5 jej modernizacja.

No pięknie już rusza debolistna. Zaraz porosna lisciory duże i będzie cieszyć. Fajnie, że one kwitną wcześniej od bukietowych.
Klon też ładny, ciekawy
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 22:21, 19 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Urszulla napisał(a)


Już postanowione, słońce będzie dopóki drzewa nie urosną

Zadziwiają mnie drzewa- buk, mój pierwszy tricolor już jest wyraźnie widoczny

jarząby oszalały, mają mokro bardzo, muszę jutro je umocować na odciągach bo zwlekam a one mają przechyły po opadach dość mocne

Palibin pod domem może jutro albo w niedzielę się otworzy

Mam j buczek jeszcze malutki.
Twój duży to z daleka widoczny.
Ile twój ma latek ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 12:06, 20 maj 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
ewsyg napisał(a)


Ewo, mi chodziło o to że najpierw będą kwitnąć hiacynty a potem kocimiętka. Nie koniecznie muszą razem. Kocimiętkę ścinam i zanim się zazieleni to są dziury. Akurat na wiosenne kwiatki. Hiacynty u mnie się sprawdzają.
Właśnie skorzystałam po deszczach, wykopałam wszystkie hiacynty z rabat i wsadziłam przy kocimiętce. Małe przetasowania robię
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:32, 20 maj 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
anabuko1 napisał(a)

Mam j buczek jeszcze malutki.
Twój duży to z daleka widoczny.
Ile twój ma latek ?


U mnie jest 3 lata,długo się ukorzeniał, wreszcie ruszył
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anabuko1 13:56, 23 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Urszulla napisał(a)


U mnie jest 3 lata,długo się ukorzeniał, wreszcie ruszył

No to ja jeszcze poczekam sobie. Mój ma dopiero rok.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies